2020 Liepos 08
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Knygose ieškokite, kas įdomiausia

Vieni skaito, kad „prastumtų“ laiką, kitiems liepia tėvai, globėjai arba mokytojai. Bet reta žmonių, ypač moksleivių, kurie skaito savo malonumui. Vasarą šviečia saulutė, žaisti kviečia, karštas oras, vanduo, pramogos. Visiems linksma, o tu sėdi nuobodžiam kambary ir žiūri į simbolius, kurių pavadinimas – raidės. Ar ne taip daugelis jaučiatės? Bet tie simboliai irgi kažką reiškia. Jei pažiūrėtume giliau į jų prasmę, rastume, kad iš tų begalės mažų raidžių susideda tekstas, turintis vis kitokią istoriją. Apie tai norėčiau pašnekėti.

Knygos ne tik išmoko ir apšviečia, bet ir pradžiugina, pravirkdo, leidžia suprasti, kad pasaulis pilnas netikėtumų. Skaitymas lavina ne vien protą, bet ir dvasią. Jeigu skaitote jums neįdomų, bet privalomą kūrinį, jūs ugdote savo valią...

Knygas verta skaityti. Bibliotekose, knygynuose, net ir jūsų namų lentynose yra visokių visokiausių knygų ir knygelių. Bet kaip rasti tą vienintelę? Ką aš darau? Atsižvelgiu į savo pomėgius, arba į tai, kas šiuo metu man yra įdomu. Taip lengviau išsirinkti literatūros kūrinį. Jei būdamas vaikas jūs norėjote gaudyti blogiukus, rinkitės detektyvinę literatūrą, o jei jūsų gyvenimas pilkas ir neįdomus – paskaitykite nuotykių knygą, gal tai jus įkvėps ir patirsite nuostabų savo gyvenimo nuotykį.

Daug protingų dėdžių ir tetų pasakytų, kad knygose reikia ieškoti prasmės. Nesutinku. Jeigu autorius tikrai nori, kad jo knygose skaitytojai surastų prasmę, jie jos ieškoti neturi, pats tekstas privalo ją parodyti. Ieškoti reikia to, kas jums įdomu. Pavyzdžiui, kaip Mažasis Princas iš Antuano de Sent Egziuperi knygos atsirado žemėje? Kodėl Haris Poteris pasirinko „Grifo gūžtą“, o ne „Klasūnyną“? Štai pora klausimų, kurie kilo man skaitant šias knygas. Jei jums nelabai patinka knygos, pabandykite iškelti sau klausimų ir skaitydami ieškokite atsakymų.

Knygos mus išmoko, kaip skirtingose situacijose pasielgti geriausiai. Jos man padėjo atskirti gėrį nuo blogio, atpažinti žmogaus charakterį, netgi susirasti draugų. Kartais knygos padeda nugalėti liūdesį, pabėgti nuo visko, kas bloga aplink tave. Tad jeigu kamuoja negeri jausmai, paimkite knygą į rankas. Ji gydo.

Tikiuosi, mano patarimai leis jums pažiūrėti į knygas kitaip, o po kiek laiko pasakysite – skaitau ir tuo didžiuojuosi.

Benediktas MOTUZAS

Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla,7 kl.


Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka moksleivius buvo paraginusi rašyti rašinius tema „Skaitau ir tuo didžiuojuosi“. Šįkart spausdiname dalyvio rašinį. Karantinas ir kitiems moksleiviams yra puiki proga susidraugauti su knyga ir lavinti savo skaitymo įgūdžius.


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook