Klaipėdos rajono savivaldybė investuoja į žmonių saugumą

Vicemerė Audronė Balnionienė kartu su Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininku Stanislovu Virbausku lankėsi ugniagesių komandose.

Per pastaruosius kelerius metus Klaipėdos rajono savivaldybė į rajono ugniagesių įrangą ir sąlygų pagerinimą investavo per keturis šimtus tūkstančių eurų. Šios lėšos pareigūnų komandoms leido įsigyti įvairios gesinimo įrangos, automobilių, susiremontuoti dalį patalpų. Šiomis investicijomis norima ne tik pagerinti rajono ugniagesių darbo sąlygas, bet ir užtikrinti didesnį gyventojų saugumą.

Įrangos atnaujinimui – didžiausias dėmesys

Nuo ugniagesių automobilių iki pareigūnų specializuotos aprangos – į tai buvo orientuotas Klaipėdos rajono savivaldybės dėmesys. Nuo 2015-ųjų ugniagesių komandos Priekulėje, Endriejave, Agluonėnuose, Girkaliuose bei Veiviržėnuose už Savivaldybės lėšas atnaujino savo transporto priemonių parką. Buvo įsigyti net penki gaisrų gesinimo automobiliai.

„Turbūt nereikia net sakyti, kad dalies ugniagesių komandų transporto parkas yra ir morališkai, ir techniškai pasenęs. Norisi, kad įvykus nelaimei mūsų pareigūnai žmonėms pagalbą suteiktų kuo greičiau ir kokybiškiau. Tad gaisrų gesinimo mašinų atnaujinimas buvo vienas pagrindinių savivaldybės tikslų“, – sako Klaipėdos rajono vicemerė Audronė Balnionienė.

Per pastaruosius kelerius metus Savivaldybė į rajono ugniagesių komandas investavo per keturis šimtus tūkstančių eurų. Už šias lėšas taip pat įsigyta įvairaus priešgaisrinio inventoriaus, siurblių, nupirkta net specializuota ugniagesių apranga.

„Valstybės finansavimas ugniagesiams auga, tačiau jis kol kas dar nėra toks, kokio reikėtų. Todėl šioje vietoje padeda ir prisideda Savivaldybė. Juk vienas svarbiausių tikslų – gyventojų saugumas, be to, būtinai užtikrinti ir geras ugniagesių darbo sąlygas“, – įsitikinusi vicemerė.

Savivaldybės investicijos į ugniagesių komandų patalpas

Nemažas dėmesys per šiuos metus skirtas ir patalpoms, kuriose įsikūrusios ugniagesių komandos. Pavyzdžiui, Priekulėje šiais metais atnaujintas pastatas. Buvo apšiltintas stogas, pamatai ir sienos, išbetonuotos garažų grindys. Ši komanda viena iš dažniausiai vykstančių į įvykius – per metus iki 150-ies. Agluonėnuose atliktas stogo remontas, išbetonuotas ir sutvarkytas garažas, pakeisti jo vartai, nupirktas šildymo katilas. Plikiuose išbetonuoti garažai, sutvarkytos poilsio patalpos.

„Ir nors daug jau padaryta, tačiau dar yra ką tvarkyti. Pavyzdžiui, Girkaliuose būtina remontuoti garažo stogą, asfaltuoti aikštelę. Veiviržėnuose reikia betonuoti antrąjį garažą, o Agluonėnų gaisrinės pastato teritorijoje reikia atlikti geodezinius matavimus, kad būtų galima užbaigti sutvarkyti aplinką. Lėšų reikia ir Endriejavo ugniagesių pastato stogui, priestatui ir garažui. Tad darbo laukia dar nemažai“, – neabejoja A. Balnionienė.

„Dar viena problema – lėšos atlygiui. Šių metų algoms mums trūksta 50 tūkst. eurų, kitais metais ši suma išaugs beveik dvigubai – iki 96 tūkst. eurų. Ne ką mažesnė problema ir apmokėjimas už viršvalandžius. Tam pinigų visai neskiriama, todėl ugniagesiai dažnai budi ir po vieną“, – sako Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Stanislovas Virbauskas.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas lankydamasis pas vidaus reikalų ministrę išsakė ugniagesių nuogąstavimus dėl lėšų trūkumo. Tikimasi, kad į tai bus atkreiptas dėmesys, nes su tuo susiduria ne tik Klaipėdos rajono, bet ir visos šalies ugniagesiai.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Savivaldybės skiltis spausdinama pagal paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. AS-1080.


Taip pat skaitykite:

Justas Ruškys: Gargždai išsineria iš podukros rūbo
Linčo teismai internete gali prišaukti atsakomybę
Šilutėje – interaktyvios ekskursijos
Veiviržėnuose apsigyvenę darbininkai: vieniems patinka, kitiems neįtinka
„NEO GROUP“: investicijos tęsiamos ir sumažėjus apyvartai
Atriedėję paspirtukai pelnė  gargždiškių palaiminimą
Baudė neblaivius vairuotojus ir dviratininkus
Auksoro medus ir fizika
Litvakų kultūros paveldas ir jo atspindžiai Žemaitijoje
Kretingalės muzikos festivalyje – ne tik klasika
Rajono abiturientams matematikos riešutų gliaudymas nesisekė: neišlaikiusiųjų egzamino daugiau nei šalyje
Krikščioniškos pilnatvės kupina rugpjūčio pradžia Gargžduose
Lapiškiai mėgavosi naujomis patirtimis
Patyriminėje stovykloje – išsilaisvinimas iš ribų
Jubiliejinėje regatoje –  17 kilometrų plaukimas
Gardžiuokimės su Girkalių bendruomene

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

2+2 lygu 5?

Jau rugpjūčio 22 d. Gargždų Minijos slėnyje koncertuosiantis…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook