„Kengūrų“ mankšta: ir linksma, ir efektyvi

Trenerė A. Papievienė džiaugiasi, kad „Kangoo Jumps“ batų treniruotės greitai prigijo ir Gargžduose.

Jei jums pabodo plušėti sporto salėje ir kūno linijas dailinti įvairių treniruok­lių pagalba, išeitis gali būti vadinamieji „Kangoo Jumps“ batai. „Šokinėdami jais ne tik linksmai praleisite laisvalaikį, bet ir sustiprinsite fizinį kūną, sudeginsite nereikalingus riebalus“, – tvirtina Gargžduose įsikūrusios „Anželinos“ sporto studijos trenerė Anželina PAPIEVIENĖ.

Neapkrauna sąnarių

– Papasakokite šiek tiek plačiau apie „Kengūrų“ mankštą. Kaip ji atsirado?

– „Kangoo Jumps“ batai buvo išrasti Rytų Europoje, tačiau išpopuliarėjo tik siaurame profesionalių atletų rate, nes buvo skirti potrauminei reabilitacijai. Vėliau jais susidomėjo šveicarų verslininkas Denis Naville, kurio pastangomis buvo pagerintas batų dizainas. Taip gimė „Kangoo Jumps“, kokius žinome dabar. Apie jų naudą ir vėl imta kalbėti visai neseniai, nes buvo pastebėta, jog sportuojant su „Kangoo Jumps“ batais greičiau dega riebalai, stiprėja imunitetas, formuojasi raumenys, o svarbiausia – fizinė veikla neapkrauna sąnarių, todėl sportuoti gali... ir senjorai! Tai netgi veikia kaip osteoporozės profilaktika.

– Šokinėjimo šiais batais mada ritasi per visą pasaulį. Gargžduose jie taip pat populiarūs?

– Kadangi šios treniruotės išpopuliarėjo ir visoje Lietuvoje, nusprendžiau, kad Gargždus taip pat reikia užkrėsti šokinėjimo mada. „Kengūrų“ mankšta „Anželinos“ sporto studijoje atsirado pernai lapkritį. Grupės akimirksniu buvo užpildytos, buvo moterų net laukiančių eilėje, kada atsilaisvins vietų. Atsižvelgdama į poreikį, vedžiau ir papildomus užsiėmimus.

Lyg asmeninis batutas

– „Kengoo Jumps“ batus reikia įsigyti pačiam ar jais pasirūpinate?

– Žinoma, pasirūpiname. Tačiau jei yra norinčiųjų, galima atsinešti ir savus batus. Tokiu būdu jūs į treniruotes pateksite greičiau ir jos bus pigesnės. Batų poros kaina svyruoja nuo 199 Eur iki 300 Eur.

– Daugelis šiuolaikinių žmonių skundžiasi nugaros skausmais. Ar šokinėjimas šiais batais nepakenks?

– Nugarai šios treniruotės tikrai nepakenks. Priešingai – sutvirtins jūsų raumenyną. Stovėti ir judėti avint vadinamaisiais „kengūrų“ batais visoms naujokėms išeina iš karto. Bato aulas tvirtai apglėbia čiurną, o  elipsinio pado priekyje esantis stabdymo elementas niekada, netgi jei labai smarkiai pasvirsite į  priekį, neleis nugriūti ant nosies. „Kangoo Jumps“ batai – lyg asmeninis batutas. Nors jie sunkūs, avint apima lengvumo jausmas, lyg žingsniuotum oru. Spyruokliavimo efektas 80 proc. sumažina sąnariams tenkančią apkrovą, todėl antsvorio turintiems žmonėms tai itin patrauklu.

Žmonės, kurie sportuoja su šiais batais, teigia, kad vėliau gali efektyviau dirbti, geriau miega ir jaučiasi mažiau įsitempę ir nervingi. Poveikis nėra tik psichologinis, nes spyruokliavimo aukštyn ir žemyn  veiksmas, netraumuojant skeleto ir raumenų sistemos, yra vienas iš naudingiausių kada nors sugalvotų aerobinių pratimų.

Agnė ADOMAITĖ

Aut. nuotr.


Taip pat skaitykite:

Justas Ruškys: Gargždai išsineria iš podukros rūbo
Linčo teismai internete gali prišaukti atsakomybę
Šilutėje – interaktyvios ekskursijos
Veiviržėnuose apsigyvenę darbininkai: vieniems patinka, kitiems neįtinka
„NEO GROUP“: investicijos tęsiamos ir sumažėjus apyvartai
Atriedėję paspirtukai pelnė  gargždiškių palaiminimą
Baudė neblaivius vairuotojus ir dviratininkus
Auksoro medus ir fizika
Litvakų kultūros paveldas ir jo atspindžiai Žemaitijoje
Kretingalės muzikos festivalyje – ne tik klasika
Rajono abiturientams matematikos riešutų gliaudymas nesisekė: neišlaikiusiųjų egzamino daugiau nei šalyje
Krikščioniškos pilnatvės kupina rugpjūčio pradžia Gargžduose
Lapiškiai mėgavosi naujomis patirtimis
Patyriminėje stovykloje – išsilaisvinimas iš ribų
Jubiliejinėje regatoje –  17 kilometrų plaukimas
Gardžiuokimės su Girkalių bendruomene

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

2+2 lygu 5?

Jau rugpjūčio 22 d. Gargždų Minijos slėnyje koncertuosiantis…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook