Keliautojo patirtis: visur gerai, gimtinėje – geriausia

A. Litvinas pabuvojo beveik visuose žemynuose, tačiau yra įsitikinęs, kad geriausia gyventi gimtojoje Lietuvoje.Andrius Litvinas yra pasaulio žmogus. Atviras, suradęs draugystę su savo ego, todėl laimingas. Jau 6-erius metus klaipėdietis keliauja po pasaulį. Be pertraukų. „Bangai“ keliautojas atvirai kalbėjo apie kelionių nuotykius, jų teikiamus išbandymus ir atveriamas galimybes. Nors jaunas vyras pabuvojo beveik visuose žemynuose, tačiau yra įsitikinęs, kad geriausia gyventi gimtojoje Lietuvoje.

Priklausomas nuo kelionių adrenalino

– Papasakok, kuo įtraukė, sužavėjo ir lig šiol nepaleidžia kelionės?

– It magnetas traukė nauji potyriai ir nežinomybė. Kelionėse labai gerai pažįsti save, supranti, koks esi iš tikrųjų. Atrasti naujas šalis įtraukia adrenalino poreikis.

Kai keliauji ne kaip turistas ir beveik kiekvieną dieną tenka ieškoti būdų, kaip išgyventi, tada tenka susidurti su visais vidiniais „demonais“. Kai šis etapas praeinamas, atsiranda laisvės pojūtis bei ramus pasitikėjimas savimi.

– Jau šešerius metus keliauji po pasaulį. Kur teko pabuvoti?

– Australijoje, Meksikoje, Kinijoje, Šiaurės Amerikoje, aplankiau dalį Azijos šalių ir visą Europą.

– Kas labiausiai gniaužė kvapą? O kur galbūt nebekeltum kojos?

– Meksika buvo ta šalis, kur gyvenimas buvo pilnas aštrių pojūčių. Tai nepaprastai gyvas kampelis, su labai mažai europietiško saugumo ir tvarkos. Tuo pačiu metu ir su labai mažai apribojimų.

– Kokių nuotykių nepamirši visą gyvenimą?

– Kelionės po pietų Prancūziją dviračiais. Beveik tris savaites miegojau miegmaišyje. Tai bene įdomiausia, turtingiausia nuotykiais ir daug fizinės bei psichologinės ištvermės pareikalavusi išvyka.

Svajoja gyventi Tėvynėje

– Dažniausiai visi įsitikinę, kad kelionės – tik turtuoliams. Be pertraukų blaškaisi po visą pasaulį? Ar išties tam reikia turtų?

– 2012 metais buvo ekonominė krizė. Verslai sustojo, kam buvau paskolinęs pinigų – jie dingo. Keliauti pradėjau apimtas nežinomybės dėl ateities ir ieškodamas naujų pajamų šaltinių. Tad klajonėms po pasaulį tikrai nereikia turtų. Reikia tiesiog pasitelkti išmonę ir nebijoti peržengti komforto zonos.

– Meksika, Austrija, Šiaurės Amerika… Šiuo metu Kinijoje dirbi vaikų krepšinio treneriu. Galbūt čia ir planuoji likti? Ar ir toliau klajosi?

– Kurį laiką liksiu. Geros darbo sąlygos. Dabar organizuoju vasaros krepšinio stovyklą. Vėliau atostogausiu. Planuoju aplankyti Filipinus, Japoniją, Pietų Korėją.

– Visgi, galbūt galutinis tikslas – gyvenimas Lietuvoje?

– Ateityje svajoju gyventi Lietuvoje. Mane žavi joje esanti švara, europietiška tvarka, skanus maistas. Traukia gimtoji kalba, lietuvių liaudies tradicijos, kultūra ir, žinoma, žmonės.

Viliuosi, kai grįšiu atgal į Tėvynę, joje rasiu mėgstamą ir sėkmingą veiklą.

Aistė NOREIKAITĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

„Mylimukai“ jau rikiuojasi

Pavasaris svaigina ne tik įsimylėjusius. Pavasaris jau akivaizdžiai svaigina vietos politikus, neįprastai anksti besiruošiančius kitąmet žiemos pabaigoje vyksiantiems savivaldos rinkimams.Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar vairuotojams alkoholio riba kraujyje turi būti nulinė?