Kas darė, tie ir padarė

Rajone plušėjo apie 1500 tvarkytojų

Nors orai ir nelepino, tačiau šeštadienį Klaipėdos rajono gyventojai aktyviai jungėsi į dešimtąją tvarkymosi akciją „Darom“. Jie surinko apie 18 tonų šiukšlių. Seniūnijų teritorijose taip pat buvo sodinami medeliai, gėlės, genėjami medžiai, o Doviluose pasodintas net ąžuolų parkas.

Gargždiškiai tvarkė Minijos slėnio pakrantę ir parką.79 tvarkymosi taškai

Šiais metais „Darom“ dalyviai Jakų parke sodino medelius, tiesė takelius, valė teritoriją nuo menkaverčių krūmų. Sud­mantuose tvarkytojai išlygino parko teritoriją, pasėjo žolę. Ginduliuose taip pat sodinti medeliai, baigta scenos gamyba, perdažytas stadiono inventorius. Radailiuose bendruomenė tvarkė nuleisto Laukžemio ežero užtvankos pakrantes. Priekulėje Vingio parke buvo sodinami medeliai garbingiems miestelio gyventojams atminti, taip pat perdažytos medinės parko skulptūros. Pasak Veiviržėnų seniūnės padėjėjo Bernardo Andrijausko, seniūnijos teritorijoje surinkta apie 4,5 t šiukšlių. Iš viso akcijoje dalyvavo apie 100 gyventojų.

Vanagiškiai tvarkė teritoriją ir miškelį aplink etnografines kapinaites ir paminklą Ievai Simonaitytei jos gimtinėje, kantvainiškiai rinko šiukšles pakelėse. Agluonėnuose buvo tvarkomas gyvenvietės sodas, o nemažas būrys vyrų ir jaunuolių kibo į senąjį mokyklos sodą, kuris kelis dešimtmečius buvo apleistas ir neprižiūrimas. „Išvežtos 2 traktorinės priekabos biodegraduojančių atliekų, 4 priekabos šakų ir krūmų, išvalyta didžioji dalis sodo“, – apibendrino Agluonėnų seniūnijos seniūnė Laima Tučienė.

Vėžaičių seniūnijoje surinkta per 100 maišų atliekų. Maciuičių ir Kalniškės kaimo bendruomenės dalyviai švarino pakeles prie Gargždų Minijos tilto, Pylos gatvėje, tvarkė Maciuičių piliakalnį ir parką.

Ketvergiškiams talkino UAB „Hidrostatyba“. Jie su technika tvarkė Šernų gatvės kelkraščius. Dovilų seniūnijos bendruomenė rinko šiukšles, valė dviračių taką (Ketvergiai), genėjo krūmus, jaunieji doviliškiai rinko šiukšles prie Minijos, o „Sidabrinės gijos“ kolektyvas – prie Dovilų karjero. Kretingališkiai orientavosi į kapinaičių tvarkymą, girkališkiai plušėjo Kultūros centro teritorijoje.

Gargžduose „Darom“ dalyviai darbavosi parke, Minijos upės pakrantėse. Gargždų bendruomenė tvarkė narcizų sodą.

Endriejavo seniūnijoje plušėjo 200 talkininkų. Jie tvarkė „Atgimimo“ parką, Žvaginių piliakalnį, Kapstato ežero poilsiavietę ir kt. Tvarkytojai rado keisčiausią radinį rajone – viename maiše negyvą šunį, o kitame – negyvą vištą.

„Gyventojai buvo itin aktyvūs. Tvarkytojų rajone sulaukėme apie 1500. Džiugu, kad šiukšlių kiekis mažėja. 79 taškuose aktyviai darbuojantis surinkta ne daugiau kaip 18 tonų“, – rezultatus apžvelgė Klaipėdos regiono „Darom“ vadovė Agnė Zabrynaitė.

Šimtmečiui paminėti – ąžuolų parkas

Doviliškiai gražinti aplinką pradėjo jau penktadienį. Jėgas surėmė Dovilų seniūnija, Dovilų etninės kultūros centras, darželis „Kregždutė“, biblioteka, kiti bendruomenės nariai. Jie pasodino 100 ąžuolų parką, skirtą Lietuvos 100-mečiui paminėti. Į talką atvyko mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Kretingos Doviluose pasodintas net ąžuolų parkas.miškų urėdijos urėdas Arūnas Samoška, seniūnaitis Antanas Skiotys. Mero pavaduotoja V. Riaukienė pasidžiaugė gražia akcija ir bendryste. Ji ir seniūnė Nijolė Ilginienė simboliškai pasodino pirmąjį ąžuoliuką. „Už padovanotus medelius dėkojame Kretingos miškų urėdijai, už karštą arbatą – „Kregždutei“, už kuoliukus medeliams pritvirtinti – T. Surplio įmonei „Surp­lys ir ko“ ir UAB „Junelinta“. Visi drauge sukūrėme nuostabų ąžuolų parką, pažymėsiantį reikšmingą mūsų šalies istorijos puslapį“, – talkininkams dėkojo seniūnė N. Ilginienė.

Pasak A. Zabrynaitės, „Darom“ labiau tapo ne atliekų rinkimo akcija, bet bendruomenių, organizacijų, miesto ar kaimo tradicinė talka. „Žmonės nori kuo įdomiau praleisti laiką gamtoje su savo miestelėnais, kaimynais, draugais. Kai kurie gyventojai tvarkėsi jau ir šv. Velykų savaitę. Džiugina ne tik mažėjantis šiukšlių kiekis, tačiau ir augantis žmonių sąmoningumas. Gyventojai domisi rūšiavimu, ekologija. Žinią apie aplinkosaugos problemas ir savanorystę vis dažniau esame kviečiami skleisti mokyklose ir net darželiuose“, – kalbėjo ji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių