Karantinas veiklas seniūnijose pristabdė, tačiau pavykę darbai akivaizdūs

Tęsinys

Trečiadienio numeryje Gargždų, Kretingalės, Dauparų–Kvietinių, Vėžaičių, Sendvario seniūnijų atstovų teiravomės, kokie buvo praėjusieji, koronaviruso karantino paženklinti 2020-ieji, ir kas planuojama nuveikti šiemet. Šiame numeryje tęsiame pokalbį su kitų rajono seniūnijų atstovais.

Priekulė

Priekulės seniūnė Daiva BLIŪDŽIUVIENĖ:

– Gruodžio 1 d. seniūnijoje buvo 9 601 gyventojas: 2020 m. užregistruota 600 naujų gyventojų – tai daugiau nei užpernai.

Pernai atlikta nemažai svarbių darbų: suremontuotos Sodų ir Minijos gatvės Priekulėje, Martyno Reizgio g. Venckuose, Dzūkų g. šaligatvis Drevernoje. Sutvarkyti Vingio g. ir Naujosios g. šaligatviai Priekulėje. Be to, mieste įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su žvyro danga Turgaus g., o kita Drevernoje – Klaipėdos g. Vykdomi kelio Priekulė–Dreižiai, sutampančio su Klaipėdos g. ir Žalgirio g. Priekulėje, rekonstravimo darbai.

Rekonstruotas Stragnų koplyčios-mauzoliejaus pastatas, sutvarkytas kabamasis tiltas per Miniją Gropiškių kaime. Be to, keičiami ir montuojami papildomi šviestuvai Pamario ir Žemaičių gatvėse Drevernoje, taip pat Parko, Pamarių ir Minijos gatvėse Priekulėje. Apšviesta autobusų stotelė Žiaukų ir Minijos gatvių sankryžoje, įrengti lietaus nuotekų surinkimo tinklai Klaipėdos g. Drevernoje, Priekulėje – Minijos g. Drevernoje ir Svencelėje rekonstruoti bei įrengti nauji pylimai.

Pernai po pavasario karantino pavyko surengti didžiuosius renginius: Priekulės miesto ir žirginio sporto šventę, Drevernos kaimo ir žvejų šventę „Ant marių kraštelio“, Rudens lygiadienio šventę „Ragu per dangų“. Kompozitorius Kazys Daugėla dovanojo Priekulei, kurioje užaugo, įspūdingą šventę-koncertą.

Priekulė šiuo metu – didžiuliame permainų laukime ir vykdomų projektų darbų įkarštyje. Tebevyksta Vingio g. Priekulės mieste remonto darbai. Planuojama rekonstruoti Ievos Simonaitytės gimnazijos pastatą pristatant priestatą. Priekulės ambulatorijos pastatą, esantį Naujojoje g., planuojama pritaikyti socialinių paslaugų dienos centrui, taip pat planuojama vaikų darželio Dercekliuose statyba – nupirkta paslauga dėl detaliojo plano keitimo.

Dėkoju bendruomenėms, seniūnaičiams, visuomenei už dalyvavimą kuriant, priimant sprendimus dėl svarbių seniūnijos gerovės kūrimo klausimų.

Dovilai

Dovilių seniūnijos seniūnė Nijolė ILGINIENĖ:

– Dovilų seniūnijoje pernai deklaruotas 5 901 gyventojas. Palyginti su užpraėjusiais metais padaugėjo 184 gyventojais.

Doviluose Žemaitės ir Melioratorių gatvėse 2020 m. įrengtas apšvietimas, Žemaitės g. prie ambulatorijos ir Minijos g. – atnaujinti ir suremontuoti šaligatviai, baigiami Dovilų miestelio tilto-pralaidos per Lašiupio upelį remonto darbai. Pastaruoju metu baigiami rengti Dovilų Kulių g. ir Kulių kaimo Laukų g. kapitalinio remonto aprašai. Šiūparių kaime Miško g. vyko ištisinės asfalto dangos remontas, taip pat Kaspariškių kaime Gružeikių g. Čia atlikti sankasų ir pralaidų atkūrimo darbai. Kelyje Ketvergiai–Lėbartai KL 0402 įrengta asfalto danga. Daug darbų atlikta prie Dovilų karjero (Dovilų I ir Skaidriojo): sutvarkyta aikštelė prie Skaidriojo karjero, pėsčiųjų takas prie Dovilų I karjero. Čia biotualetas pritaikytas neįgaliesiems. Prie karjerų atnaujinti mediniai atitvarai (stulpeliai), pradėti stovyklavietės Kulių k. įrengimo darbai. Kulių kaime „Klaipėdos vanduo“ rengia vandentiekį ir nuotekas.

Ketvergiuose, Dumpiuose, Kaspariškėse vyko lietaus drenažo tvarkymo darbai, Šiūpariuose ir Lėbartuose tvarkyti melioracijos grioviai.

Ketvergių gyvenvietės visuomenės poreikiams skirtoje teritorijoje kartu su Ketvergių bendruomene pasodinti 37 raudonieji klevai ir 26 juodosios pušys.

Atrodo, jog pernai planus įgyvendinome net su kaupu. Jei būtų buvę dar daugiau lėšų, tikiu, jog būtume panaudoję: daug kur reikia atnaujinti asfalto dangas, tvarkyti žvyrkelių kelkraščius ir t. t.

Už tai, kas buvo padaryta Dovilų seniūnijos gyventojų naudai, dėkojame rajono Savivaldybei, kuri suprato darbų būtinumą ir skyrė lėšų, Savivaldybės specialistams, kurie daug prisidėjo, kad tie darbai būtų padaryti.

Dėl pandemijos pernai renginių buvo žymiai mažiau, o tie, kurie vyko, mažesni bei ramesni. Pagrindinis renginys Doviluose skirtas Liepos 6-ajai, taip pat Jurgių k., Majorų sodyboje, paminėtos ir mūsų žymaus tautodailininko, Gargždų miesto garbės piliečio, šviesaus atminimo Vytauto Majoro 90-osios gimimo metinės.

Agluonėnai, Endriejavas, Judrėnai

Agluonėnų seniūnijos seniūnė Laima TUČIENĖ:

– Agluonėnų seniūnijoje gyventojų skaičius 2020 m. beveik nesikeitė, gruodžio pabaigoje buvo 1 150 deklaruotų gyventojų.

Seniūnija kaip ir kasmet rūpinosi viešųjų erdvių, kelių ir gatvių, šaligatvių priežiūra. Pernai gavus papildomą finansavimą sutvarkyti administracijos pastato avarinės būklės stogas, stogelis ir pietinės pusės siena, įrengta nuovaža neįgaliesiems, pratęstas Agluonos gatvės šaligatvis. Geranoriškų bendruomenės narių dėka talkų metu sutvarkytas parkas ir gyvenvietės sodas, išgenėti medžiai.

Liko nesutvarkytas Juodikių kelias. Žinoma, norėtųsi kuo daugiau atnaujinti gatvių ir kelių, įrengti dar papildomai šaligatvių, pratęsti apšvietimo linijas, tačiau dėl lėšų trūkumo to kol kas negalime padaryti. Ir dar vienas labai opus nuolat gyventojų keliamas klausimas – Agluonos tvenkinio bent dalinis išvalymas ir paplūdimio įrengimas.

Įsimintiniausia – renginių ciklas „Iš praeities į ateitį“, skirtas Agluonėnų įkūrimo 480 metinėms paminėti. Nors ir sudėtingomis 2020-ųjų sąlygomis, negavus atskiro finansavimo, sutelkus bendruomenės, kultūros, seniūnijos darbuotojų jėgas sugebėjome tinkamai ir gražiai paminėti šią sukaktį. Liepos 6 d. susitelkę gyvenvietės sode giedojome Lietuvos himną, rugpjūčio 15 d. renginyje „Žolinės alasas Agluonėnuose“ sau tinkamą užsiėmimą galėjo rasti tiek vaikai, tiek jaunimas, tiek sporto mėgėjai, tiek senjorai. Gausus būrys agluonėniškių ir svečių dalyvavo iškilmingame šventiniame renginyje Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčioje. Renginių ciklą užbaigėme jaukiu ir šiltu vakaru etnografinėje sodyboje, kur buvo pristatyta fotografijų paroda „Agluonėnai ir agluonėniškiai“.

Endriejavo seniūnijos seniūnė Laimutė ŠUNOKIENĖ:

– 2020 m. gruodžio 1 d. Endriejavo seniūnijoje gyvenamąją vietą buvo deklaravę 1 522 gyventojai. Per metus sumažėjo 20 gyventojų, pernai gimė 3, o amžinybėn išėjo kelis kartus daugiau.

Vienas iš didžiausių darbų – Žadeikių kaime suremontuotas vietinis kelias, vedantis į nuotekų valymo įrenginių aikštelę. Pyktiškės kaime medine tvora aptvertos neveikiančios kapinės, Endriejavo miestelyje, Mokyklos ir Liepų g., atnaujinta dalis šaligatvių, be to, naujai išasfaltuota dalis Mokyklos g. Dėl mokinių saugumo prie Endriejavo mokyklos tarp šaligatvio ir gatvės įrengti atitvarai, o šalia Atgimimo parko, Liepų g., įrengtas naujas apšvietimas, papildomai pakabinta šviestuvų Mokyklos, Liepų ir Saulėtekio gatvėse, nugenėti medžiai ir nupjauti supuvę Gėlių g. ir dalyje Liepų g.

Įsimintiniausias renginys – jubiliejinė miestelio šventė „Endriejavui – 240“, įvykusi paskutinį rugpjūčio šeštadienį.

Judrėnų seniūnijos seniūnas Zigmantas SIMINAUSKAS:

– Per praėjusius metus Judrėnų seniūnijoje gyventojų sumažėjo nuo 653 iki 642.

Vienas iš svarbiausių darbų – Naujokų g. išasfaltavimas Judrėnų miestelyje. Be to, pakeistas socialinio būsto, esančio Endriejavo g., stogas. Svarbu ir tai, kad Dariaus kaime, S. Dariaus memorialiniame muziejuje, įrengtas artezinis šulinys.

Ateities planai – likusių miestelio gatvių asfaltavimas ir jų apšvietimo plėtra.

Veiviržėnai

Veiviržėnų seniūnijos seniūnė Edita SLUCKIENĖ:

– 2020 m. gruodį Veiviržėnų seniūnijoje buvo deklaruoti 2 786 gyventojai (palyginimui tokiu laiku 2019 metais – 2 828 gyventojai). Per 2020 m. užregistruotos 88 mirtys, užpraeitais metais – 74. Išvykimą į užsienį pernai deklaravo 26 asmenys, užpraeitais metais – 25.

Svarbiausi pernai atlikti darbai – Veiviržėnų miestelyje Mokyklos gatvėje išasfaltuotos dvi atšakos, taip pat – Liepų gatvės atšaka. Pašlūžmio kaime vietoje seno tiltelio pastatyta moderni pralaida, sutvarkyta važiuojamosios dalies danga, iš abiejų kelio pusių įrengtas apsauginis metalinis atitvaras. Baigtas vandentvarkos plėtros projektas Veiviržėnų miestelyje; skaitmenizuotos Veiviržėnų miestelio kapinės; rekonstruotas tiltas per Veiviržo upę; parengtas Laisvės gatvės šaligatvių ir apšvietimo projektas. Seniūnijos gyventojams išdalinti kompostavimo konteineriai.

Veiviržėnų miestelio centre įrengtas nemokamas bevielio interneto ryšys. Baigta Veiviržėnų seniūnijos apšvietimo inventorizacija. Perkelti trys gandralizdžiai. Šukaičių kaime įrengtas naujas ištisinis asfaltas ir nauja krepšinio-tinklinio aikštelė.

Informaciją apie kultūros renginius pateikė Veiviržėnų kultūros centras.

Veiviržėnai – 2020 m. Mažoji kultūros sostinė. Didžiausią įspūdį paliko kūrybinės dirbtuvės „Durys“. 48 senos durys, padovanotos veiviržėniškių ir kitų geros valios žmonių, ištapytos kviestinių ir vietinių menininkų bei kūrybingų bendruomenės narių, įgavo naują kvėpavimą – tapo pažintiniais stendais, kurie puošia įvairias miestelio erdves, ir Veiviržėnų miestelio žemėlapiu, kuris puikuojasi ant Kultūros centro sienos.

Gimė pokalbių laidų ciklas „Aš užaugau Veiviržėnuose“, garso ir vaizdo koncertas „Išėjusiems negrįžti...“

Negalime nepaminėti visų suplanuotų ir įgyvendintų renginių ciklų: „Vardan Lietuvos“, „Kol dega ugnis“, „Nuspalvinkim dabartį“, „Svajokim kartu“. Sutelktumas, savanoriška veikla, tikėjimas tuo, ką darome, padėjo įgyvendinti kartais net, atrodo, nerealias svajones. Labai džiaugiamės, kad organizuodami veiklas ir renginius galėjome prisiminti ir priminti Veiviržėnų miestelio istoriją. Sausio mėnesį startavęs „Kūrybinis traukinys“, aplankęs visas istorines stoteles („Žydų istorijos atspindžiai“, „Veiviržėnai tarpukariu“, spektaklis apie Veiviržėnus „Namų istorijos“, archajinė muzikos ir amatų šventė „Kol dega ugnis“, šių laikų šventė „Nuspalvinkim dabartį“), pasiekė galinę stotelę „Pasaka tikiu“ (iš ciklo „Svajokim kartu“).

A. VALAIČIO nuotr. iš „Bangos“ archyvo


Taip pat skaitykite:

B. Markauskas: 2020-ieji. Geresni ar blogesni, bet įsimintini
Gargždų didžiausia Trispalvė – apgintos Laisvės garbei
Sausio 13-osios  30 metų –  30 kilometrų
„Buvau kaip kareivis, fotoaparato objektyvas – tarsi ginklas, fotojuostelės – mano kulkos“, –
Privačiuose darželiuose karantinas vienus išguldė, kitų nesustabdė
Karantino koridoriuje – šviesos ženklai:  sergančiųjų mažėja, vakcinacija įsibėgėja
„Amber-Arlangos“ tinklininkai apgynė LTF Didžiąją taurę
Vaiko dienotvarkė: kiek laiko leisti jam naudotis kompiuteriu?
Penktadieniais – sriuba vienišiems senoliams
Kviečiame dalyvauti Jaunimo veiklos skatinimo projektų konkurse
Greitas testas!  Pasitikrink, ar esi potencialus DAROM savanoris:
Kai pasninga...
LRT reporterė Jovita Gaižauskaitė: „Žurnalistika – žmonėms ir apie žmones“
Ateinančios galimybės – permainos versle
Savanoris: siekis padėti žmonėms įveikia baimę
Kai iš gyvenimo norisi daugiau
Polikarbonatiniai šiltnamiai: šiltnamių įvairovė bei polikarbonatinės dangos nauda
Skardinė stogo danga – tinkamas pasirinkimas daugeliu atvejų

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Ramybės deficitas

Lotynų kalboje žodis deficit reiškia…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook