Karantinas, bet judėsime ir kvėpuosime laisviau

Nors Vyriausybė trečiadienio posėdyje pratęsė karantiną iki balandžio 1 dienos, tačiau leido lauke nedėvėti kaukių, jei arčiau nei per 2 metrus nėra kitų žmonių. Judėjimo ribojimai tarp savivaldybių galios mažiausiai iki kovo vidurio, tačiau leista judėti tarp žiedinių savivaldybių, vadinasi, ir tarp Klaipėdos miesto ir rajono.

Lauke – be kaukių

Vyriausybė nusprendė leisti kaukių nedėvėti atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus). Nors ekspertai siūlė neleisti dėvėti medžiaginių kaukių, Vyriausybė tokio ribojimo nė nesvarstė. Vėliau premjerė I. Šimonytė paaiškino, kad čia labiau tiktų bendras raginimas naudoti tiek, kiek įmanoma, medicinines kaukes ir respiratorius, bet to nurodyti nereikėtų. Judėjimo tarp savivaldybių ribojimai pratęsti iki kovo 16 dienos, tačiau numatytos ir išimtys. Leistas judėjimas tarp žiedinių savivaldybių – kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių.

Sulaukta geros žinios

„Geros naujienos, kurių šiuo metu tikrai reikia. Ką gi, kartais būname ir mes išgirsti. Iš rajono į Klaipėdos miestą ir atgal galėsime judėti be apribojimų jau nuo ketvirtadienio“, – trečiadienio popietę po Vyriausybės posėdžio feisbuko paskyroje informavo Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. Jis akcentavo, kad praėjusią savaitę klausęs, kodėl vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė kalbėdama apie judėjimo atlaisvinimą tarp savivaldybių mini tik tris žiedines savivaldybes – Alytų, Panevėžį ir Šiaulius. Mero nuomone, juk ir mūsų rajono gyventojams nuolat kilo daug nepatogumų vykstant miestan į darbus, vežant vaikus į darželius ir panašiai.

Be to, ir sergamumas rajone yra gerokai mažesnis nei Alytuje, Panevėžyje ar Šiauliuose.

„Dar praėjusį penktadienį oficialiu raštu kreipiausi į ministrę ragindamas atlaisvinti judėjimą ir tarp mūsų rajono bei Klaipėdos miesto. Trečiadienį jau turime ir rezultatą. Vyriausybė pritarė siūlymui panaikinti šiuos ribojimus žiedinėse savivaldybėse“, – feisbuko paskyroje naujienomis dalijosi meras.

Parengė Jorė BARAITĖ


Taip pat skaitykite:

Naujoji  valdančioji dauguma keis ir vadovybę.
7 – Jaunimo erdvė – iššūkis išjungti socialinius tinklus
Privalomas augintinių ženklinimas – gyvūnų saugumui ir žmonių atsakomybei
Visą savaitgalį – galimybė pasiskiepyti prioritetinėms grupėms
Buvę gyvenviečių paštai – rajono reikmėms
Tradicinių amatų puoselėtojams – parama
Gyvojoje skiepijimosi eilėje Gargžduose –  ir apsisprendę, ir abejojantys
Turgaus prekiautojus slegia nežinomybė dėl ateities
Gargždiškė iš Švedijos atidarė natūralių produktų parduotuvę
Klaipėdietės verslininkės: dėvėta mada – ne gėda
Vėtyto ir mėtyto Kantvainų vėjo malūno istorija
Gargždų krašto muziejus įvardija karantino praradimus
Jaunieji gribžiniškiai kelyje bus saugesni
Laukia ypatingi metai Gargždų atvirame jaunimo centre
Klaipėdos rajonas tampa unikalios idėjos dalimi
Skelbiamas konkursas Gargždų autobusų stoties statyboms
UAB „Mida LT“ – nominacijos „Wonder of 2020“ nugalėtoja
Priklausomybė nuo azartinių lošimų atėmė viską: atsitokėjo tik praradęs laisvę
Masažas – procedūra, turinti daugiau naudos nei dažnas pagalvoja

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Vieniems – vienaip, kitiems – kitaip

Ketvirtadienį gargždiškis, dirbantis Klaipėdoje, iš…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook