Karantinas baigėsi, bet atsarga gėdos nedaro

Pavargę nuo karantino suvaržymų žmonės nebenori girdėti specialistų perspėjimų, kad ir dabar negalima visiškai atsipalaiduoti, nes koronavirusas niekur nedingo. Šalyje kasdien nustatomi keli užsikrėtusieji. Tačiau beveik nepamatysi parduotuvėje pirkėjo su apsaugine kauke. Vieną savaitgalį Gargždų turguje irgi tik vienas kitas vaikštinėjo ar prekiavo ją užsidėjęs. Visgi reikėtų elgtis apdairiai ten, kur buriuojasi žmonės – atsarga gėdos nedaro.

Bijo kitų ligų

Šeštadienio rytą Gargždų turguje prekiautojai pasigedo pirkėjų. Taigi grūsties nebuvo – galimybė laikytis saugaus atstumo. Gal dėl to dauguma vaikštinėjo ir prekiavo be kaukių. Visgi teko matyti pirkėjų su kaukėmis, ir netgi su respiratoriumi.

„Bijau susirgti kita liga, bet ne koronavirusu, nes nepateksiu pas gydytoją, – šyptelėjo Giedrė, turguje prekiavusi braškėmis. – Kaukės nebesidedu, tačiau rankas plaunu dažnai“.

Verslininkė Lina Girskienė pasakojo, kad neseniai buvo nuvykusi į Varšuvą, kur lenkai vaikštinėjo be apsauginių veido kaukių, tačiau visi lietuviai ar latviai jas užsidėję. „Nebijau koronos, tačiau saugausi: laikausi tinkamo atstumo, nedėviu kaukės, bet dirbu apsimovusi pirštines. Grįžusi namo pirmiausia skubu plauti rankas“, – prisipažino pašnekovė.

„Aš labiau bijau erkių negu koronaviruso, o kaukė juk negelbsti, – kalbėjo Dalia Žilienė, turguje prekiavusi sveikatą stiprinančiomis žolelėmis. – Galbūt po mūsų kojomis yra vaistai nuo šios ligos. Pavasarį rekomendavau žmonėms vartoti eglių ir pušų spyglius, nes juose yra stiprių oksidantų. Ir aš vartoju daug žolelių nuo visų negandų. Nesiskiepysiu, jeigu ir atsiras vakcina nuo šio viruso“.

D. Žilienė prisipažino, jog pandemijos pradžioje buvo išsigandusi, nes sveikatos apsaugos ministras pasakęs „žiaurius žodžius“, jog gydys ne visus užsikrėtusiuosius – tik iki tam tikros amžiaus ribos. „Aš ir esu ties kritine riba“, – sakė pašnekovė.

Virusas tebeskraido

Laura Mikutytė taip pat sakė nebijanti koronos, nors iš pradžių nerimo būta. Ji prisipažino, jog dabar tik iš dalies tiki, kad Covid 19 pavojus egzistuoja. „Jeigu susitikčiau su šiuo virusu persirgusiu žmogumi, tada patikėčiau“, – teigė jauna moteris. Visgi ji prisipažino, kad eidama į viešąsias vietas, kur buriuojasi daug žmonių, pavyzdžiui, prie Skaidriojo karjero, užsideda veido kaukę.

Pensininkė Marytė iš Gargždų piktinosi, jog žmonės, išgirdę apie karantino pabaigą, pasijuto pernelyg laisvi, tariamai išsivadavę iš koronos. „Betgi niekas nepasikeitė – virusas tebeskraido, kasdien išgirstame apie naujus užsikrėtusiuosius, – kalbėjo ji. – Keista, kad tuoj po karantino žmonės renkasi švęsti, o po to tarp jų – būriai užsikrėtusiųjų“.

Marytė priminė, kad Švedijoje, kurioje nesilaikoma karantino, labai išplitęs virusas, daug vyresnių žmonių mirčių. „Ir man, sulaukusiai aštuonių dešimčių metų, nebebūtų šansų išgyventi – sukarščiavusios nebevežtų į ligoninę“, – samprotavo pensininkė. Taigi ji gyvena taip pat, kaip ir per karantiną: nekelia kojos iš savo namelio – maisto pristato vaikai, o pasaulio naujienas sužino iš interneto ir televizijos. „Pabendrauti užtenka su kaimynu per tvorą“, – šypsojosi garbaus amžiaus pašnekovė.

Atsipalaiduoti nepatariama

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Gargždų skyriaus vedėja Aušra Syminienė sunerimusi, kad atšaukus karantiną, gyventojai pasijuto saugūs, džiūgauja dėl panaikintų suvaržymų tarsi aplinkoje nebebūtų koronaviruso. „Atsipalaiduoti negalime ir dabar. Nesvarbu, kad nebėra karantino ir mūsų nenubaus, jeigu nesilaikysime rekomendacijų. Apkrėtus koronavirusu kitą žmogų gali būti taikoma administracinė ar net baudžiamoji atsakomybė, – akcentavo ji. – Mes mažai pažįstame Covid 19, todėl turime būti atsargūs dėl ateities. Susirgę galime užkrėsti savo artimus žmones bei kitus visuomenės narius. Reikia laikytis rekomendacijų ir nevaidinti didvyrio, kad nebijai užsikrėsti. Nejauku stebėti atsipalaidavusius žmones, kuriems atrodo, jog paskelbus karantino pabaigą, baigėsi epideminė situacija. Netiesa: aplinkoje virusas tebėra, todėl privalome laikytis rekomendacijų. Nereikėtų eiti be kaukės į viešąją erdvę, kur renkasi daug žmonių, reikia laikytis socialinio atstumo. Klaipėdos rajone – didelė rizika dėl Covid 19. Tai, ką išmokome karantino metu per prievartą – dėvėti kaukes viešosiose vietose, dezinfekuoti, plauti rankas, privalome sąmoningai daryti ir dabar“.

Virginija LAPIENĖ


Taip pat skaitykite:

2021-ųjų biudžetas. Koks jis ir kaip bus panaudoti pinigai?
Informacija dėl kelių priežiūros seniūnijose žiemos metu
Dar nepateikei pasiūlymo?  Nelauk, juk tikrai turi nerealią idėją!
Nedarbo lygis yra  rekordiškai išaugęs
Politikas nepripažįsta pažeidęs karantiną: esą tai persekiojimas
Kaimo bendruomenės: karantine ilgimasi gyvo bendravimo
Tarpininkai tarp praeities, dabarties ir ateities
Tautodailininko Užgavėnių personažų kaukės
Kretingališkės papuošalai – stilingoms moterims
Ievos Simonaitytės muziejus laukia rožių sodinimo šventės
„Galėčiau klonuotis į tris, ir visi trys turėtų ką veikti“, –
Žiedinės ekonomikos kryptis kilstels rinkliavos kartelę
su kelionių vadove Monika Vasyliene
Pakavimo juostos – jų tipai ir kaip jas naudoti

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kai galai nesurišti

Žiemos šaltis surakina ir vėl…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook