Justas Ruškys: Gargždai išsineria iš podukros rūbo

Gargždai pamažu įgyja naujų spalvų: miestas tampa patogesnis kiekvienam jo gyventojui ir svečiui.

Gargždai podukros vietoje – posakis, kurį teko girdėti daug kam. Situacija pastaruoju metu sparčiai keičiasi. Tvirta politinė valia ir augantis biudžetas leido mūsų rajono centrui žingsnis po žingsnio pradėti judėti į priekį.

Justas Ruškys: „Džiugu, kad augantis rajono biudžetas leido keisti Gargždų veidą iš pagrindų.“Gargždų infrastruktūrai šių metų biudžete buvo numatytos didžiausios lėšos, kokių nebuvo paskutinius dešimtmečius. Vien inžinerinei infrastruktūrai atnaujinti skirta 1,4 mln. eurų suma iš Savivaldybės biudžeto. Pamažu mūsų miestas įgyja naujų spalvų: gatvėse vyksta darbai, tvarkomos didžiausios problemos ir infrastruktūra gerėja, tampa patogesnė kiekvienam gargždiškiui ar miesto svečiui.

Pradėjome vienos pagrindinių miesto arterijų – Kvietinių gatvės atkarpos remontą. Dar šiemet moksleiviai į mokyklą Liepų gatvės suremontuotu šaligatviu keliaus saugiai. Pokyčių sulauks ir Žemaičių gatvė: sprendžiami automobilių parkavimo klausimai greta lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ir senųjų miesto kapinių.

Man, gargždiškiui, gera matyti, kad iš pagrindų keičiasi ir J. Janonio gatvė. Anksčiau tiek gyventojai, tiek „Vaivorykštės“ gimnazijos bendruomenė neturėjo tvarkingų parkavimo aikštelių, šiandien jau galime pasidžiaugti naujai įrengtomis ir atnaujintomis aikštelėmis su 78 vietomis automobiliams. Gatvėje atnaujintas ir apšvietimas – sudėtos LED lempos. Netrukus nuo Klaipėdos gatvės iki „Vaivorykštės“ gimnazijos bus paklotas naujas asfaltas. Ateityje planuojame įrengti analogišką parkavimo aikštelę mokyklai prie „Pempininkų“ parduotuvės, kuri taip pat tarnautų ir daugiabučių namų gyventojams.

Tęsiami Pušų g. naujos dalies įrengimo darbai, taip pat ir senosios dalies remontas – čia atsiras keturios dešimtys papildomų automobilių stovėjimo vietų. Dar apie 25 automobilius jau greitai bus galima parkuoti papildomose vietose Dariaus ir Girėno gatvėje.

Gyventojai jau gali džiaugtis asfalto danga trijuose iš keturių įvažiavimų į sodininkų bendrijas nuo J. Basanavičiaus gatvės. Šiemet planuojame išasfaltuoti ir likusį ketvirtąjį.

Svarbūs ir ne tokie plika akimi matomi darbai – Gargždų seniūnija perka laistymo sistemą, kad, įgyvendinant Klaipėdos gatvės apželdinimo projektą, vandens gėlynams puoselėti nereikėtų vežti automobiliais.

Tenka pripažinti, kad kartais suplanuoti darbai užtrunka ir jų atlikimo terminai pailgėja dėl įvairių priežasčių. Mieste turime problemų su lietaus vandens nuvedimu, o joms išspręsti reikalingos didelės tiek finansinės, tiek laiko investicijos. Todėl kai kurių gatvių remonto darbai gali atsilikti nuo suplanuoto grafiko.

Žinau, kad vairuotojams nepatogumų kelia ir šiek tiek sustoję darbai Pušų gatvėje ties formuojamu žiedu. AB „Klaipėdos energija“ čia tvarkė savo trasas, todėl norėdami, kad vėliau netektų ardyti naujai pakloto asfalto, laukėme, kol jie darbus pabaigs pirmi. Iš esmės, baigus formuoti žiedą, miestas susijungs su pramonės zona, o tai leis natūraliai paskirstyti automobilių srautus.

Skubiname lietaus tinklų projektavimo darbus ir senojoje Pušų gatvės atkarpoje, kur jau įrengtas atnaujintas šaligatvis, kad galėtume pradėti gatvės asfaltavimo darbus. Viliuosi, kad dar šį rudenį miestiečiai galės judėti nauju pėsčiųjų-dviračių taku nuo Kęstučio iki Užuovėjos gatvės, todėl stengiamasi kuo greičiau gauti statybos darbų leidimą.

Jau vyksta Lyros, Gedimino, P. Cvirkos ir Taikos gatvių kvartalų projektavimo darbai. Nuolat einame gyventojų pramintais takais, kabindami lempas, dėdami plyteles, kad gyvenimas Gargžduose taptų patogesnis.

Savo eilės sulauks ir Melioratorių gatvė, kurioje eismas itin intensyvus – tai viena iš pagrindinių miesto arterijų. Norėjome šią gatvę sutvarkyti anksčiau, mano nuomone, ji – prioritetinė, bet teko daryti elektros dalies projektą ir darbai nusikėlė.

Jei rudens oro sąlygos leis, statybininkus taip pat turėtų išvysti Žiburių, Naujosios, Gintaro, Laisvės, P. Cvirkos, Žemaitės, J. Basanavičiaus gatvių gyventojai.

Ne viskas vyksta taip greitai, kaip norėtųsi. Visos komandos: Tarybos narių, Savivaldybės vadovų, administracijos ir seniūnijos darbuotojų noras ir tikslas vienas – kad miestas taptų patogesnis čia gyvenantiesiems ar besisvečiuojantiesiems. Suprantu, kad vykstantys pokyčiai kartais sukelia ir tam tikrų nepatogumų, tačiau tai – nedidelė kaina, nes netrukus džiaugsimės akivaizdžiais rezultatais.

Savivaldybės skiltis spausdinama pagal paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. AS-751.


Taip pat skaitykite:

J. Ruškys: Gargžduose teritorijos planuojamos kompleksiškai
Kitą rudenį Klaipėdos rajone duris turėtų atverti nauja mokykla
Tarybos posėdyje – klounada prieš rinkimus: remontuojamą Gargždų Kvietinių gatvę politikas siūlė pavadinti Liberalų
Tarybos nariams  S. Karbauskui ir  V. Kurai – grėsmė netekti mandato
Apie prieštvaninius milžinus
Tautinių bendrijų išskirtinumas atsiskleidė Veiviržėnuose
Klaipėdiečiui fotomenininkui atminti – parodos ir albumas
Savo kančią įprasmina padėdama sergantiems vaikams
O ką jūs, jaunuoliai, mainais į mažulę?
Jaunieji kuršiai būrelyje įveikia bet kokias baimes
Sporto centro ugdytiniai kovojo Lietuvos pirmenybėse
Ir dekoratyvios, ir maistingos
Gardžiuokimės su su gargždiške moksleive Toma
Rašytojas savo kailiu pajuto kibernetinių užpuolikų smūgį
L. Linkevičius su Prancūzijos kolega aptarė svarbiausius regiono klausimus

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Neminėkite vien bloguoju

Ramybė gamtoje vis labiau įsiviešpatauja,…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook