Jaunimo parke – 20 medžių su skaitmenine informacija

Jaunimo parke – 20 medžių su skaitmenine informacija

Gargždų jaunimo parke lankytojų dėmesį nuo šios savaitės traukia skaitmeninės lentelės prie 20 medžių. Tai – dendrologinio parko kūrimo pradžia, kuri gali tapti dar viena įdomia miesto edukacine erdve. Tiesa, iki kai kurių medelių šiuo metu reikėtų briste bristi – palijus parke netrūksta pelkių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Edukacinis, pažintinis dendrologinis parkas Gargžduose – fenomenali aplinka bendruomenei ir turizmo plėtrai“ vykdo visuomeninė organizacija „Bendrai visi“, partneris – Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras. Projektui įgyvendinti skirta 1 203 eurai.

„Šeštadienį merkiant įkyriam lietui lentelės su skaitmeniniu kodu pastatytos prie dvidešimties parko medžių. Talką organizavome pagal karantinui nustatytas taisykles. Talkininkaujame kelių žmonių grupė, išlaikome atstumus, dėvime kaukes“, – akcentavo VO „Bendrai visi“ vadovas, rajono Savivaldybės tarybos narys Vaclovas Macijauskas.

„Prie atrinktų medžių statome informacines lenteles, ant kurių yra barkodas. Jį nusiskenavus gaunama visa informacija apie medį. Mūsų vykdomo projekto idėja paprasta: kad parkas būtų įdomesnis, kad jame lankytųsi ne tik diskgolfo žaidėjai, bet ir žmonės, kurie domisi gamta, medžių įvairove. Tokie parkai Europoje labai populiarūs“, – „Bangai“ pasakojo minėtos organizacijos narė, rajono Savivaldybės tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė.

Maciuitiškis Evaldas Mažutis Jaunimo parke skaitmenizuotai informacijai atrinko įdomesnius, retesnius medžius: pelkinį ąžuolą, naminį šermukšnį, raudonąjį buką, kininę pušį ir kt. Pasak Evaldo, tai bus nauja pramoga parko lankytojams, o pažintiniu požiūriu itin vertinga vaikams.

Projekto vykdytojai tikisi, kad miestiečiai ir miesto svečiai parke elgsis kultūringai ir vertins galimybę labiau pažinti medžius ir juos, o kartu ir naujas lenteles saugos.

Justė BARAITĖ

Aut. nuotr.


Taip pat skaitykite:

Tūba pasitarnavo mokyklos iškabai
Už karantino taisyklių pažeidimus slegiančios baudos, bet susilaikyti sunku
Speigas aušino pandemiją, tačiau be aukų neapsiėjo
Brožių bendruomenę išgarsino socialinis verslas
Improvizacija – „Močiutės košė“

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Grokime atsakingai

Dėl pasitraukusių dviejų ministrų Italijos Vyriausybė krizėje; po…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook