Jaunieji ūkininkai apdovanoti už pažangų ūkininkavimą

Jaunieji ūkininkai apdovanoti už pažangų ūkininkavimą

Rajono žemdirbiai darbų pabaigtuves šventė praėjusį penktadienį, susirinkę į tradicinę vakaronę Vėžaičiuose. Pagerbti konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojai ir nominantai. „Metų ūkis 2016“ laureatai pieno ūkio savininkai – Vaidotė ir Andrius Vainiai iš Endriejavo. Rajono žemdirbiai darbų pabaigtuves šventė praėjusį penktadienį, susirinkę į tradicinę vakaronę Vėžaičiuose. Pagerbti konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojai ir nominantai. Renginyje dalyvavo į Seimą išrinktas buvęs Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Bronius Markauskas, žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis, rajono Savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas ir kiti valdžios atstovai bei agroverslo partneriai.

Simbolinė dovana merui

Į savo tradicinę šventę Vėžaičių konferencijų salėje susirinkę rajono ūkininkai švytėjo, tarsi nebūta perlytos javapjūtės ir prasto derliaus, neišsipildžiusių pienininkystės ūkių šeimininkų lūkesčių.

„Sunkūs metai buvo. Šiemet nei pelno, nei nuostolio, – atsiduso 300 hektarų javų deklaravęs ūkininkas Jonas Kausteklis. – Bet reikia džiaugtis, kad dirbi, turi sveikatos. Vieni metai geresni, kiti prastesni. Rudeninė sėja pasisekė.“

Nesisielojo ir Ramūnas Karbauskas iš Rudaičių, javus auginęs 150 hektarų. Tik sumažino žiemkenčių plotą – juk Pirmus metus Klaipėdos rajono ūkininkų sąjungai vadovaujantis Valdemaras Liorenšaitis įteikė rajono Savivaldybės merui V. Dačkauskui simbolinę ūkininkų dovaną – šių metų derliaus duonos kepalą ir sūrį. Pasveikinęs šventės dalyvius, meras palinkėjo kitąmet sulaukti daugiau saulės ir daugiau galimybių.dažniausiai iššąla.

Pirmus metus Klaipėdos rajono ūkininkų sąjungai vadovaujantis Valdemaras Liorenšaitis pasveikino susirinkusiuosius ir prisipažino, kad daugel metų prisidėdavęs prie ūkininkų šventės, bet vis nedalyvaudavęs. Jis įteikė rajono Savivaldybės merui V. Dačkauskui simbolinę ūkininkų dovaną – šių metų derliaus duonos kepalą ir sūrį. Pasveikinęs šventės dalyvius, meras palinkėjo kitąmet sulaukti daugiau saulės ir daugiau galimybių.

Į renginį atvykęs žemės ūkio viceministras A. Ežerskis padėkojo žemdirbiams už nuoširdų triūsą, išradingumą, entuziazmą ir atsiprašė už pasitaikiusius nesklandumus, neišpildytas viltis. Dėkojo pieno ūkių savininkams, Į žemdirbių šventę B. Markauskas atvyko su žmona.kad šie išsilaikė, grūdų augintojams, kad neprarado vilties, kai visą javapjūtės mėnesį be perstojo merkė lietus.

Naujajam Seimo nariui – karšti plojimai

A. Ežerskis linkėjo gražaus bendradarbiavimo tarp visų valdžios institucijų. Jis minėjo kandidatą į žemės ūkio ministro postą Bronių Markauską, akcentuodamas, kad jis, būdamas žemės ūkio specialistas, supras, kas dedasi, ir ras sprendimą.

B. Markauską šventės dalyviai sutiko plojimais. O jis ištarė: „Neišmokau kalbėti kaip politikas, valdininkas. Šį vakarą aš išgirdau pastabą, kad atėjau be kaklaraiščio... Bičiuliai, kaimynai, aš netapsiu kitoks nei buvau – visada būsiu arti žemės. Tikiu, kad bendrausime, kaip iki šiol.“ Jis kalbėjo ir dėl žemės ūkio ministro pozicijos. „Gyvenimo patirtis žemės ūkyje man leidžia eiti šias pareigas. Bet Ūkininkai Dalia ir Petras Vasiliauskai.mūsų norai ir siekiai turi būti pamatuoti. O jie ne visada sutampa. Mūsų komanda nori keisti situaciją Lietuvoje“, – kalbėjo Klaipėdos rajono rinkėjų pasitikėjimą pelnęs B. Markauskas.

Jo vietą rajono Savivaldybės taryboje užėmė ūkininkas Andrius Vainius. Jam palinkėta priimti palankius sprendimus žemės ūkiui.

Pagerbti darbščiausieji

Su konkurso „Metų ūkis 2016“ nominantais ir laureatais supažindino V. Liorenšaičio sukurtas filmas. Meras V. Dačkauskas, paskelbęs nugalėtojus – Vaidotę ir Andrių Vainius iš Endriejavo, jiems įteikė padėkos raštą, „Bangos“ redakcija –laikraščio prenumeratą.

Šių ūkininkų pieno ūkyje – 120 melžiamų karvių ir 180 prieauglio. Jie dirba 500 hektarų Į šventę atskubėjo ūkininkė Vida Gedmintienė su dukra ūkininkaite Kristina.žemės. Prieš 20 metų pradėję ūkininkauti Vainiai buvo vieni iš pirmųjų jaunųjų ūkininkų rajone. Ir išsilaikė, nors, anot Vaidotės, buvo visko: „Tai mūsų šeimos ūkis – padeda tėvai.“ Draugiška, darni, susiklausiusi šeimyna – gražus pavyzdys aplinkiniams. Šie ūkininkai ne tik sukūrė stiprų, modernų ūkį, bet ir puoselėja aplinkos grožį. Prieš 8 metus Vainiai šiame konkurse pelnė antrąją vietą. Pernai laureatais pripažinti Daiva ir Vidmantas Buivydai šių metų nugalėtojams perdavė tradicinį prizą. Juos pasveikino Endriejavo seniūnijos seniūnė Laimutė Šunokienė, bičiuliai, verslo partneriai.

Su antrąja vieta meras pasveikino agluonėniškius Antaną Lučinską ir Ingą Riaubaitę. Tai stambaus augalininkystės ir gyvulininkystės ūkio šeimininkai. Agluonėnų seniūnijos seniūnė Laima Tučienė džiaugėsi, kad seniūnija ne tik kaimo turizmu garsi.

Trečiosios vietos laimėtojai – Aurelija ir Tadas Mockai iš Antkopčio – ekologinio ūkio savininkai. „Daug rizikos ekologiškai ūkininkauti, ypač šiemet: dvigubai mažiau prikūlėme“, – neslėpė 290 ha javų deklaravęs jaunas ūkininkas. Juos pasveikinęs Vėžaičių seniūnijos seniūnas Liudas Laukaitis stebėjosi, kokiose galulaukėse šiems tenka dirbti. Konkurso „Metų ūkis 2016“ nominantus Rimą ir Stasį Balčauskus iš Endriejavo seniūnijos ir agluonėniškį Mantą Petrašką meras V. Dačkauskas padėkos raštu apdovanojo už pažangų ir puoselėjantį ūkininkavimą.

Šiemet apdovanojimus pelnė jauni ūkininkai. Šventėje kaip niekad gausiai jų dalyvavo. B. Markauskas, pasveikinęs nugalėtojus ir nominantus, ištarė: „Kai matai tiek jaunų ūkininkų, supranti, kad Lietuva gyva.“

Virginija LAPIENĖ

Taip pat skaitykite:

Justas Ruškys: Gargždai išsineria iš podukros rūbo
Muziejuje – kelionė dramatiškais partizanų takais
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Pašto kasdienybė: nuo keistų dėžučių iki laukiančių skaitytojų
Koronavirusas iš rajono dar neatsitraukė:  išlikite budrūs, atlikite testus
Medis – ne skelbimų lenta
Girkališkė į šventę atėjo su Cibute
Gargždų autobusų stotis stebins cilindro forma

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook