Jaunieji kuršiai būrelyje įveikia bet kokias baimes

302-oji Jaunųjų kuršių kuopa organizuoja ir žygius, kuriuose užsiimama aktyvia fizine veikla, pilietiškumo ugdymu.

Visuomenėje gaju išgirsti, esą dabartinė jaunuolių karta yra aptingusi ir nieko nenorinti. Sėslią rutiną laužo 302-oji Jaunųjų kuršių kuopa, organizuojanti būrelį jau trečius metus. Be aktyvios fizinės veiklos, nariai ugdo sąmoningumą, pilietiškumą ir savanorišką baimių kontroliavimą.

Organizuoja žygius

Jaunųjų kuršių kuopos būrelio vadovas Aidas Kryževičius „Bangai“ kalbėjo, kad informacinės technologijos daro didelę įtaką jaunimui, todėl jie stengiasi į savo veiklas įtraukti naujovių. „Mes akcentuojame domėjimąsi istorija, gyvą bendravimą. Fizinis aktyvumas yra svarbus, nes jaunimas didžiąją laiko dalį praleidžia mokykliniame suole, mažai juda. Kai kurie turi žalingų įpročių, todėl stengiamės kiek įmanoma daugiau šviesti, diegti sveiko ir aktyvaus gyvenimo principus“, – teigė A. Kryževičius.

Baimių įveikimas – gana nauja veikla kuopoje, kuri pasiteisino jau praėjusiais metais. „Įtraukėme nemažai specialistų ir psichologų, kad nepadarytume daugiau žalos nei naudos. Galime pasidžiaugti, kad visos programos pasiteisino, ir jaunimas sugebėjo nugalėti tamsos, aukščio ir skendimo baimes“, – džiaugėsi būrelio vadovas.

Būrelyje, kuris trunka visus metus, jaunimui siūloma pažinti topografijos, pirmosios pagalbos, išgyvenimo, komandinio darbo veiklas. „Turime plačią sferą temų, kurias sujungdami ugdome jų fizinį ir psichologinį pasiruošimą. Žygiai – tik maža dalelė mūsų veiklos, per kiekvieną užsiėmimą suvaikštome nemažai kilometrų. Miesto švenčių metu, pavyzdžiui, per Kovo 11-osios žygį organizavome kartu su Kultūros centru, kur gargždiškiams parodėme nematytas ir seniausias Gargždų vietas“, – detalizavo A. Kryževičius.

Pilietiškumas ir sąmoningumas ugdomas kviečiant jaunimą dalyvauti valstybinėse šventėse, minėjimuose. „Daug kalbame apie istoriją, palikimą ir tradicijas. Vien stovyklos metu kviečiame Klaipėdos kuršių rekonstruktorių klubo „Pilsots“ narius, kurie analizuoja kuršių ir baltų gentis, pasakoja apie mūšių, kovų, archeologinių radinių rekonstrukcijas. Jie primena jaunimui mūsų šak­nis ir protėvių palikimą“, – sakė gargždiškis.

Kuria gyvenimiškas patirtis

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos karybos studijų grupės taktikos sekcijos vyriausiasis instruktorius mjr. Gintautas Razma minėjo, kad šiuolaikiniam vaikui ugdyti svarbias asmenines ir socialines kompetencijas galimybės yra gana ribotos. „Užmirštama, kad, be vaiko intelektinių gabumų lavinimo (kas mokyklose iš esmės ir tėra daroma), yra svarbu ugdyti fizinį ir emocinį pasirengimą. Šią ugdymo spragą savo veikla ir bandome mažinti“, – teigė G. Razma.

Pašnekovo teigimu, svarbu ieškoti ir atrasti savo asmenines savybes, kurios vienu atveju riboja veikti, kitu atveju leidžia pasiekti kur kas daugiau. „Patirtis mes ir kuriame – mokome vaikus tvarkytis su realaus gyvenimo iššūkiais. Sunku žvelgti baimei į akis, pripažinti, kad bijai, rasti būdą baimę nugalėti, – pabrėžė G. Razma. – Todėl profesionalūs vadovai lydi jaunuolius šiame kelyje – tai didelė vertybė asmenybės brandai.“

Būrelio lankytojas Paulius Trakšelis „Bangai“ kalbėjo, jog iš kitų organizacijų išsiskyrė vadovų užsidegimas mokyti jaunimą, genialių minčių vystymas ir pritaikymas. Deividas Stalmokas dalijosi, kad pirmą sykį atvykęs jautėsi nejaukiai, tačiau greitai buvo maloniai priimtas, o išmoko užkurti laužą, bendradarbiauti, pasirinkti tinkamą aprangą. Dalyvė Eva Eismontaitė apie būrelį sužinojo, kai vadovai atvažiavo į mokyklą pristatyti veiklą. „Norėjau išbandyti save, nes nieko panašaus nebuvau bandžiusi. Atėjau ir nepasigailėjau išėjusi iš komforto zonos. Dabar nekantriai laukiame savaitgalio, kad galėtume susitikti su draugais, vadovais, įvykdyti užduotis“, – kalbėjo Eva.

Merginai didžiausią motyvaciją kelia noras tobulėti, pamatyti, jog gali daugiau nei mano. „Išmokau analizuoti žemėlapį ir žinias pritaikyti orientaciniuose žygiuose, susikurti laužą, pasistatyti pastogę, suteikti pirmąją medicininę pagalbą, dirbti komandiškai ir kt.“, – detalizavo ji.

Eva tiki, kad būrelis ugdo atsakomybę ne tik už save, bet ir už draugą, skatina pilietiškumą. „Pernai įveikėme aukščio, vandens, tamsos, uždarų patalpų baimes. Labiausiai įsiminė vandens baimė, nes mokė įvairių plaukimo būdų bei plaukimo apsunkintomis sąlygomis“, – prisiminė būrelio lankytoja.

Dalyvė dalijosi prisiminimais, jog kiekvienų metų pabaigoje vyksta šventė „Kuršių takas“, per kurią yra gaunamas Kuršio antsiuvas ir duodamas pasižadėjimas. Jos metu prisimenamos ir tradicijos – rąsto skaptavimas, gintaro dulkių metimas į laužą.

Apie vykdomas veiklas organizatoriai skelbia naujienas feisbuko puslapyje „302-oji Jaunųjų kuršių kuopa“. Prie būrelio galima prisijungti rugsėjį, tačiau kartais yra taikomos išimtys.

Robertas MACIUS

Nelės ARMONAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių