J. Ruškys: Gargžduose teritorijos planuojamos kompleksiškai

Šiemet Gargžduose kaip niekada anksčiau verda darbai. Tvarkomos pagrindinės miesto arterijos, kurių remonto gyventojai laukė ilgus metus. Tačiau svarbu sutvarkyti ne tik jas, bet ir nuo centro nutolusiuose kvartaluose esančias gatves. Todėl dar šiemet bus baigtas pietinėje miesto dalyje esančių Kastyčio ir Melioratorių gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų projektavimas.

Identifikuoti pagrindines Gargždų problemas nėra sunku – tai pėsčiųjų, dviračių takų, automobilių stovėjimo vietų trūkumas. Apie tai nuolat kalba gyventojai, tai matau ir pats. Tačiau aiškiai įvardinti problemą – tik pirmasis žingsnis, siekiant ją išspręsti. Reikia imtis veiksmų. Džiugu, kad jau šiemet planuojame baigti Kastyčio ir Melioratorių gatvių pėsčiųjų ir dviračių takų projektavimą, vėliau, greičiausiai kitąmet, pirksime rangos darbus.

Šiuo metu projektuojamas Kastyčio gatvės ruožas, kuris prasideda ties sankryža su P. Cvirkos gatve ir tęsiasi apie 180 m. Čia planuojama pakloti naują asfalto dangą, įrengti šaligatvius, automobilių sustojimo vietas, taip pat automobilių apsisukimo aikštelę prie lopšelio-darželio „Saulutė“.

„Viliuosi, kad nepatogumai, kuriuos patiria gyventojai, pasimirš ir nublanks, kai pamatysime rezultatą – modernius, saugius ir patogius Gargždus.“Taip pat rengiamas ir Melioratorių kvartalo projektas, apimantis Melioratorių gatvės atkarpą nuo Dariaus ir Girėno iki Pušų g., J. Janonio gatvės, taip pat nuo J. Janonio iki P. Cvirkos gatvės per Kastyčio gatvę, pėsčiųjų alėjos už esančių garažų. Čia numatoma įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, automobilių stovėjimo vietas, pakloti naują gatvės dangą, įrengti automobilių apsisukimo aikštelę prie lopšelio-darželio „Gintarėlis“. Planuojama, kad turėtų atsirasti apytiksliai daugiau nei 200 vietų automobiliams statyti, skaičiuojant naujas ir atnaujinamas automobilių stovėjimo vietas.

Dviračių takai projektuojami nuo Pušų gatvės per kiemus ir projektuojamą gatvės atkarpą iki Melioratorių gatvės, taip pat nuo Melioratorių iki Klaipėdos gatvės ir nuo Dariaus ir Girėno gatvės iki P. Cvirkos gatvės, kertant J. Janonio ir Kastyčio gatves. Pėsčiųjų takų atkarpos eis greta dviračių takų, išskyrus vietas, kur jau yra šaligatviai, bus įrengtas apšvietimas.

Naujos automobilių stovėjimo aikštelės bus įrengiamos prie Melioratorių g. 6-ojo ir P. Cvirkos gatvės 37-ojo namo.

Svarbu, kad teritorijos projektuojamos kompleksiškai, atrandami bendri taškai, jos susiejamos, galvojama apie tai, kad gyventojams turi būti patogu mieste važinėti dviračiu, keliauti pėsčiomis, nepamirštama, kad reikia ir vietų automobiliams. Manau, kad nesuklysiu tai pavadinęs darniu teritorijų planavimu.

Projektuodami pietinę nepamirštame ir senosios miesto dalies. Vienas mūsų tikslų, kuriant naują infrastruktūrą bei tvarkant seną, tvarkyti ne gabaliukus, o visą teritoriją. Šiuo metu vyksta Kvietinių g. remonto darbai, gyventojai pastebėjo pokyčius parke, prie stadiono ruošiamės statyti daugiafunkcį sporto centrą, todėl taip pat kompleksiškai tvarkome visą teritoriją ir ruošiamės ne tik toliau gaivinti miesto parką, bet ir naujam gyvenimui prikelti Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos stadioną. Šiuo metu jis apleistas, nenaudojamas, todėl planuojame ten perkelti ieties, rutulio metimo, galbūt šuolių sektorius. Šalia turėtų atsirasti ir automobilių stovėjimo vietos, sanitariniai mazgai. „Kranto“ mokyklai būtų įrengtos ir dvi naujos minkštos dangos sporto aikštelės, atnaujinti takai prie mokyklos.

Įsivaizduokime, visai netrukus, per kelerius metus, toje teritorijoje atsiras išvystyta sporto infrastruktūra, kuria galės naudotis tiek mokiniai, tiek miesto gyventojai ir svečiai. Vienoje vietoje bus galima naudotis sporto ir sveikatinimo paslaugomis, mėgautis parku, džiaugtis sutvarkytomis erdvėmis, pėsčiųjų ir dviračių takais. Į parką bus lengviau atvykti ir iš sutvarkytos pietinės dalies, naujas dviračių ir pėsčiųjų takų tinklas leis greitai ir saugiai pasiekti daugiafunkcį sporto centrą, gyventojai leng­viau pateks prie ugdymo įstaigų ir, žinoma, ras vietų, kur pasistatyti automobilius.

Taigi tie darbai, kurie vyksta šiuo metu, yra tik dalis to, kas suplanuota. Mūsų miestas auga ir gražėja, viliuosi, kad nepatogumai, kuriuos patiria gyventojai, pasimirš ir nublanks, kai pamatysime rezultatą – modernius, saugius ir patogius Gargždus.

Savivaldybės skiltis spausdinama pagal paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. AS-751.


Taip pat skaitykite:

A. Bogdanovas. Svarbu didinti gyventojų pasitikėjimą ir gerinti paslaugų teikimą
Rinkimų drama baigėsi P. Gražulio pergale:  R. Petrauskienė sustoti neketina
Panaudotoms žvakidėms – specialūs konteineriai kapinėse
Pertekliniai ženklai prie įstaigų
Jaunieji gargždiškiai – II lygos nugalėtojai
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate – setas su 70 taškų
Veiviržėniškės gėlės – įvairioms progoms
Apdraudusieji ūkinius gyvūnus gali susigrąžinti dalį išlaidų
Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis
Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį
Konsultavimo paslaugos kaime –  abipusė nauda

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi?

Seimo rinkimų antrojo turo Klaipėdos…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook