Įvertinimas

Muzikos mokyklos auklėtiniai skina laurus respublikiniuose konkursuose


Kovo viduryje Kaune vykusiame XVI respublikiniame J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais konkurse laureatų vardus pelnė trys Gargždų muzikos mokyklos auklėtiniai. Dar dvi šios mokyklos ugdytinės laureatų diplomus parsivežė iš dienraščio „Respublika“ organizuojamo „Mažojo talento“ konkurso, kuris irgi respublikinis. Pasidžiaugti su „Bangos“ skaitytojais vaikų pasiekimais paskatino Muzikos mokyklos mokytojai.


Laimi ištvermingiausi


„Respublikinis J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkursas, mano nuomone, yra pats prestižiškiausias, organizuojamas Švietimo ir mokslo ministerijos. Jaunųjų atlikėjų konkursai vyksta ir Klaipėdoje, ir Panevėžyje, tačiau jie regioniniai, nors gali dalyvauti vaikai iš visos Lietuvos“, – pasakojo Muzikos mokyklos mokytojas metodininkas Bronislovas Vaičius. Patekti į konkursus muzikalūs vaikai gali įveikę atrankos turus. Pirmasis vyksta muzikos mokyklose, kitas – zonose, nugalėtojai dalyvauja respublikiniuose. Gargždiškiai ir veiviržėniškiai dalyvauja Klaipėdoje vykstančiame zonos ture. Į respublikinį J. Pakalnio konkursą, kuris vyksta kas dveji metai, susirenka stipriausi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio zonų muzikos atlikėjai. „Vaikai varžosi trijose amžiaus grupėse: iki 12 metų, 13-15 metų ir 16-18 metų. Konkursai orientuoti ne į vidutinį moksleivį, o į gabų. Šiemet vykusiame XVI J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse vyriausiųjų grupėje 1-oji vieta atiteko gargždiškiui Kristijonui Našlėnui, mano kolegos mokiniui“, – džiaugėsi mokytojas B. Vaičius. Kristijono muzikos mokytojas Romualdas Korsakas prisiminė, kad trejus metus Muzikos mokykloje pasimokęs berniukas net ketverius metus jos nelankė. Tada, pasak R. Korsako, Kristijonas domėjosi sunkiuoju roku ir įrašė dvi kasetes. „Po ketverių metų pertraukos Kristijonas kibo į mokslus Muzikos mokykloje ir šiuo metu svajoja gyvenimą susieti su muzika. Dalyvaudamas konkursuose šešiolikmetis įgyja patirties, tačiau ruošimasis jiems – pragariškas darbas. Kadangi labai sunkus privalomasis kūrinys, ne visi gali įveikti šį barjerą, tad respublikiniame ture 16-18 metų amžiaus grupėje dalyvavo tik trys atlikėjai. Visi saksofonininkai grojo gerai, tačiau nugalėjo menininkų atžala Kristijonas“, – džiaugėsi ugdytinio pasiekimais mokytojas R. Korsakas.


2-ąją vietą respublikiniame J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse savo amžiaus grupėje pelnė vienuolikmetis Paulius Vaičius, grojęs trimitu. Muzikos mokykloje berniukas mokosi trečius metus. „Pasibaigus konkursui vienas komisijos narys iš Klaipėdos konservatorijos sakė, kad komisija buvo vieninga, pripažindama Paulių antrosios vietos laimėtoju, ir svarstė, ar skirti vietą Gargždų muzikos mokyklos Veiviržėnų filialo ugdytiniui Edvinui Sluckiui“, – šypsojosi mokytojas B. Vaičius.


Trombonistas Edvinas Ciparis prieš porą metų J. Pakalnio konkurse dalyvavo antroje amžiaus grupėje ir užėmė antrąją vietą, šiemet pirmą kartą konkurse jis pasirodė 16-18-mečių grupėje ir tapo trečios vietos laimėtoju. „Šiai grupei tenka atlikti pačius sudėtingiausius kūrinius“, – sakė šešiolikmečio mokytojas B. Vaičius. Jam pritarė kolega R. Korsakas: „Todėl jauniausiųjų grupėje konkurse dalyvauja apie 20, vyresniųjų apie 12, o vyriausiųjų tik 3-5 atlikėjai.“


Mokytojai nuoširdžiai dėkingi konkurse vaikams akompanavusiai koncertmeisterei Elenai Tislenkai ir AB „Hidrostatyba“, kuri parėmė perkant naują tromboną.


Solistės tapo laureatėmis


Muzikos mokyklos solisčių Ievos Gailiutės ir Evelinos Vaitkutės, apie kurią jau ne kartą rašėme, laimėjimai respublikiniame dienraščio „Respublika“ „Mažojo talento“ konkurse pradžiugino ne tik jas pačias, jų mokytoją Nijolę Usevičienę, bet ir tėvelius bei draugus. „Ieva ir Evelina šiemet tapo šio konkurso laureatėmis skirtingo amžiaus grupėse. Iš viso dalyvavo 32 solistai, 10 paskelbti laureatais – po penkis dviejose amžiaus grupėse. Vietos jame neskirstomos, – pasakojo mokytoja N. Usevičienė. – Tai konkursas atrasti jauniesiems talentams, kuriame nėra stojamojo mokesčio. Tokių konkursų liko nedaug. Ko gero, be šio konkurso, tik „Dainų dainelė“. Stojamasis mokestis būna 100-150 litų. Tai vaikams dideli pinigai. Kainuoja ir kelionės. Tad kur vaikas turi žengti pirmuosius žingsnius? Todėl džiugu, kad „Respublikos“ konkursas ne komercinis, o laureatai gauna dovanų – „Respublikos“ pusmečio prenumeratą ir „Čili picos“ čekį.“


Praėjusiais metais „Respublikos“ laureatu tarp ansamblių tapo dainos studija „Svirplys“. Vieną mėnesį vyksta solistų konkursas, kitą – ansamblių, trečią – šokėjų.


Vienuolikmetė Ieva ketvirtus metus lanko Muzikos mokyklą, o konkursuose, pasak mokytojos, žengia gražius pirmuosius žingsnelius. Abi mergaitės dainuoja „Svirplyje“. Trylikametė Evelina turi didesnės sceninės patirties, o konkurse visi komisijos nariai jai vienintelei skyrė didžiausius balus. „Šiame konkurse dalyviai gali atlikti pasirinktą kūrinį. Dalyvaudami kituose konkursuose susiduriame ir su repertuaro problema. Jei reikalaujama lietuviško repertuaro, viena daina kainuoja 1000 Lt. Tai didelė suma tėvams, – sakė mokytoja N. Usevičienė. – Lietuvoje turėtų būti keletas valstybės remiamų konkursų, kur vaikai galėtų dalyvauti be stojamojo mokesčio.“


Mokytojai, siekdami gauti finansavimą, rašo projektus, gautus pinigus panaudoja įrašams, konkursams ir yra dėkingi visiems, kurie prisideda, kad vaikai galėtų atskleisti ir ugdyti savo talentus.


Mokytojai nuoširdžiai džiaugiasi vaikų pasiekimais, tačiau kukliai nutyli savo nuopelnus, nekalba apie sunkumus. Mokiniai turbūt visada prisimins, kas jiems suteikė sparnus.


Laima ŠVEISTRYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių