Įspūdžiai

Gargždiškių koncertas Mocarto gimtinėje


Gargždų vaikų muzikos mokyklos moksleiviai savo koncertų programose dažnai atlieka austrų kompozitoriaus V. A. Mocarto kūrinius. Kiekvieną jauną muzikantą jaudina pati klasiko asmenybė, jo gyvenimo kelias.


Kai mokyklos berniukų ir jaunuolių choro “Klevelis” bei akordeonistų orkestro dalyviai sužinojo, kad išsipildė jų svajonė  patekti į Austriją su koncertine programa, džiaugsmui nebuvo ribų. Abu kolektyvai, vadovaujami mokyklos direktoriaus Vidučio Normanto ir mokytojo Vaidoto Steponavičiaus, su kitais kelionės pagalbininkais – pedagogais paruošė 63 moksleivių delegaciją į Austriją.


Išvažiuoti padėjo rėmėjai


– Mums džiugu, kad šią kelionę pagal Tarptautinių projektų programą parėmė rajono Savivaldybės taryba,- sakė direktorius V. Normantas, – taip pat ir verslininkai, naftininkai bei UAB “Masterfoods” ir moksleivių tėveliai. Kelionė kainavo per 25 tūkstančius litų.


Ne visiems Gargždų vaikų muzikos mokyklos moksleiviams buvo tekę išvažiuoti iš savo šalies. Tiesa, praėjusią karštą vasarą akordeonistai lankėsi Italijoje.


– Su kelionių agentūra parengėme tokį koncertinės kelionės maršrutą, kad vaikai pabuvotų gamtoje, apsilankytų užsienio šalių istorinėse vietose ir taip plėstų savo akiratį,- pasakojo mokyklos vadovas.


Moksleiviams ir mokytojams pasitaikė tokia įsimintina vieta Čekijoje. Česky Krumlov teko pabuvoti ir įsiamžinti besisukančioje atviroje žiūrovų salėje, pastatytoje 1960 metais.  Ekskursijos vadovai priminė, kad šioje neįprastoje žiūrovų arenoje buvo pastatytas P. Čaikovskio “Gulbių ežeras”.


Akistatoje su audra


Jau sugrįžus į namus mokyklos direktorius V. Normantas ir akordeonistų vadovas V. Steponavičius prisiminė nemalonią kliūtį kelyje:


– Lyg tyčia trasoje sustojo autobusas. Vairuotojams reikėjo pareguliuoti, kad vanduo nekaistų variklio bloke, todėl vėlavome nuvykti į Zalcburgą, kur turėjome koncertuoti muzikos gimnazijoje.


Deja, kaip pasakojo pedagogai, įveikti šimto kilometrų atstumą prireikė net kelių valandų. Alpių kalnuose siautė audra, panaši į uraganą, ant kelių virto medžiai, griuvo nuošliaužos. Keliai buvo užblokuoti, jokio judėjimo į priekį. Vis tik reikia stebėtis, kad kelių tarnybos po audros operatyviai šalino kliūtis,  stūmė į šalis kalnų nuošliaužas. Darbai užtruko gerą pusdienį.


Žiūrovai katučių negailėjo


Zalcburgo muzikos gimnazijos moksleiviai ir pedagogai koncerto metu negailėjo katučių ir gyrė gargždiškių muzikavimą. Nors kelionė išvargino ir išblaškė moksleivius, bet koncerto metu vaikai susikaupė, nes žinojo, kad juos stebi ir reikliai vertina išsilavinę kompozitoriaus Mocarto tėvynės žiūrovai, subtiliai perpratę klasikinės muzikos niuansus. Kai gargždiškiai atliko Mocarto “Ave verum” ir J. Štrauso “Žydrąjį Dunojų”, salėje kilo ovacijos.


– Po tokio šilto žiūrovų įvertinimo mes buvome pakylėti, – džiaugėsi mokytojas V. Steponavičius,- visiškai atsigavome ir sugrįžome į įprastinį kelionės ritmą.


Įsimintinos vietos


Labai nustebino moksleivius apsilankymas Zalsburgo Mirabelės sode, Mocarto name – muziejuje, miesto pilyje – didžiausioje Europos tvirtovėje. Pačios nuostabiausios akimirkos iš Mirabelės sodo įamžintos ant laiptelių, ant kurių buvo filmuotas ir kurtas amerikietiškas filmas “Muzikos garsai”. 


Kelionės pabaigoje gargždiškiai apsilankė viename iš gražiausių Austrijos Alpių kalnų regionų – Salzkamergute. Koncertinės programos dalyviai pateko į egzotiškiausius Verfeno ledo urvus. Prie įėjimo į ledo urvus, termometras rodė 36 laipsnių karštį, o viduje vyravo nulinė temperatūra, rankos šalo, aplinkui matėsi ledo luitai. Ekskursantams urvuose reikėjo įveikti pėsčiomis 1500 laiptelių aukštį. Tai buvo fizinių jėgų išbandymas ir neįprasta žiemos dovana vasaros karščių metu.


Albinas KLIZAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių