Išgyti padeda netradicinė medicina

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Onutė NEKREVIČIENĖ nuo 2009 m. rugpjūčio 25 d. nėra nurijusi nė vienos tabletės. Aplink siaučiantys gripai, ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos jai taip pat nebaisūs, nes, anot jos, netradicinės medicinos priemonėmis įmanoma išgydyti net sunkiausią ligą.

Vyniojasi į šlapią paklodę

Onutė pataria, kaip kovoti su beprasidedančiu peršalimu ar užpuolusiu gripu. „Yra toks senovinis metodas: reikia susivynioti į šlapią paklodę. Pastaroji būtinai turi būti lininė ar medvilninė. Paklodė drėkinama asiūklio arbatos nuovire. Jam paruošti reikia 2 litrų vandens ir 3 šaukštų asiūklio (yra pirkti vaistinėse žolelių pavidalu). Arbatą virinti ant silpnos ugnies apie pusvalandį ir nuovirą atvėsinti. Vėliau, jei skysčio nepakanka, kad visa paklodė būtų šlapia, reikia papildomai įpilti šalto vandens. Išmirkyti paklodę ir ją gerai išgręžti. Pats žmogus į ją susivynioti negali, tad reikia pagalbininko. Pirmiausia ant lovos ar fotelio (kur gulėsite) tiesiamas vilnonis pledas. Tada dedama šlapia paklodė, gulasi nuogas žmogus, ir pagalbininkas turi jį suvynioti it kūdikį: nuo pat kaklo iki kojų pirštų galiukų. Labai stipriai nesuveržti, kad liktų šiek tiek vietos judesiui. Suvyniojus sergantįjį į šlapią paklodę, lygiai taip pat jį reikia apvynioti po apačia esančiu vilnoniu pledu. Apkamšyti visus kraštelius. Po to dar užkloti natūralaus pūko antklode, ja tiesiog vėl apvynioti visą žmogų. Taip suvystytas žmogus turi išgulėti 3 val. Susidaro it termoso terpė ir visi toksinai, bakterijos išsiskiria su prakaitu. Sergančiajam prakaitas varva ir nuo veido, bėga į akis, burną, todėl šalia turi būti žmogus, kuris nušluostytų kaktą, prižiūrėtų“, – aiškino O. Nekrevičienė.

Ji pasakojo, kad taip gulėdamas žmogus dažniausiai pavargsta ir užmiega. Per tas tris valandas gerti skysčių nederėtų, jau ir prieš tai reikėtų jų vengti kurį laiką, kad asmuo būtų pajėgus išgulėti 3 val. Po procedūros praustis po dušu nereikia. Svarbu iškart apsivilkti medvilninius drabužius, kojines. Ant viršaus galima mautis vilnones kojines, megztinį. Tačiau vilna negali turėti tiesioginio sąlyčio su kūnu, nes ims energiją iš žmogaus. „Svarbu tą vakarą jau nebeiti į lauką. Galima iškart eiti miegoti ir lįsti medvilniniais drabužiais po patalais arba dar pabūti namuose, kaip jau minėta, šilčiau apsirengus. Tik po kurio laiko mažinti drabužių sluoksnius. Jei šią procedūrą atliksite, vos tik pajutote pirmuosius peršalimo, gripo simptomus, ligos išvengsite. Juolab jei pakartosite viską ir antrą vakarą“, – užtikrino netradicinei medicinai pirmenybę teikianti valstybės tarnautoja.

Būtina prisiimti atsakomybę

Pašnekovė akcentavo, kad senovinį metodą reikia taikyti atsakingai. Jei, pavyzdžiui, vietoj lininės ar medvilninės paklodės naudosite sintetinę, sergantysis užuot sušilęs sušals ir dar labiau susirgs. Todėl kiekvienas praktikuojantis netradicinę mediciną turi pats prisiimti visą atsakomybę. „Man pačiai šiemet jau kabinosi peršalimas, tačiau iškart buvau suvyniota į šlapią paklodę, – ir ligos kaip nebūta. Ligonis gali būti vyniojamas į paklodę net ir tuo atveju, jei yra kamuojamas aukštos temperatūros“, – sakė Onutė.

Jai pačiai ligos pradžia buvo pasireiškusi ne tik bloga savijauta, bet ir sausu kosuliu: „Po procedūros jis iškart tapo drėgnas. Kad pastarojo atsikratyčiau, sutarkavau 140 g krienų šaknų ir sumaišiau su 2 citrinų natūraliomis sultimis. Gėriau po arbatinį šaukštelį kas 2–3 val. Taip gydomas bronchitas.“

Onutės įsitikinimu, kad žmogus išliktų sveikas, labai svarbu ir jo psichologija. „Prasidėjus gripo epidemijai visi labai bijo susirgti ir… dažniausiai suserga. Todėl niekada nereikia sakyti, jog noriu nesirgti. Visata tiesiog nesupranta neiginio, ir organizmas gauna signalą sirgti. Geriau sau kartoti, jog padariau viską, ką galiu, ir liksiu sveika (-as).

Žarnyną tikrinkite grūstuve

Onutė netradicine medicina susidomėjo, kai pati susidūrė su sveikatos problemomis. „2009 m. įvyko lūžis mano gyvenime: tada pradėjau gydytis pas vieną Klaipėdoje gyvenančią netradicinės medicinos puoselėtoją. Kardinaliai pakeičiau mitybą. Juk ligos yra ne kas kitas kaip bacilos, bakterijos, kirminai, mikrobai, susikaupę žarnyne, ir, žinoma, dėl blogos mitybos. Tad dabar patiekaluose naudoju ciberžolę, imbierą – visos mano košės, salotos yra su šiais prieskoniais. Labai geras dalykas yra česnakas. Šaukštą smulkinto česnako patariu išmaišyti stiklinėje kefyro ir 21 dieną kas vakarą jį visą šaukštais nuryti, nekramtant. Vietoj vakarienės. Taip česnakas, nesudirginęs skrandžio, patenka tiesiai į žarnyną ir stiprina imunitetą, pašalina susikaupusius mikrobus. Tokią procedūrą kartoti du kartus per metus“, – rekomendavo sveikos gyvensenos šalininkė.

Anot jos, yra paprastas būdas patikrinti žarnyno užterštumą. Reikia pasiimti medinę bulvių grūstuvę, atsigulti ant nugaros, sulenkus kelius, ir spausti grūstuvės galu aplink bambą, į šonus, apačią: „Jei stipriai spaudi ir skauda, vadinasi, yra problema – galbūt čia jau yra gyvenančių parazitų židinys. Spausti reikia tol, kol skausmas praeina. Po to ieškai kitos skaudančios vietos, taip patikrini visą pilvą. Tokie židiniai išsiskaido tik tada, kai ten patenka kraujas. Būtent spaudžiant ir atleidžiant suaktyvėja kraujo apytaka.“ Onutė atvirai sako, kad tradicinė medicina tokių būdų nepripažįsta, galbūt net traktuoja juos kaip pavojingus, tačiau būtent tokie metodai jai padėjo pagerinti gyvenimo kokybę, kasdien jaustis energingai ir sveikai.


  • Mitybą pakeitusi Onutė darbe – Klaipėdos rajono savivaldybės administracijoje – jaučiasi kaip niekad žvali. Ji atsikratė 9 kilogramų. Išmoko derinti maistą. Pusryčiams dar vakare užmerkia grikius ir ryte juos tik užvirina. Keptuvėje patroškina svogūną, morką, papriką, žinoma, viską pagardina ciberžole, kartais baltaisiais pipirais ar petražolėmis ir sumaišo. Prie košės būtinai įsideda ir žalių daržovių: pomidorų ar agurkų, kopūstų ir pan. „Atrodo kaip jovalas, bet svarbiausia, kad skanus ir sveikas. Mėgstu pačias įvairiausias košes“, – sakė sveikos mitybos rezultatais kasdien besidžiaugianti Onutė. Tačiau ji pridūrė, kad netradicinės medicinos gydymo metodai ne visiems pasiteisina: galbūt netiksliai atlieka procedūras, galbūt pavėluotai. Be to, labai svarbu tikėti tuo, ką darai. Kitaip nieko nebus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių