Investicijos

Pabaigtuvių tikimasi prieš Naujuosius metus


Daugiau kaip 22 tūkstančiai Gargždų PSPC Šeimos medicinos klinikos pacientų ir per 100 jos darbuotojų prieš Naujuosius metus turėtų sulaukti rekonstrukcijos pabaigos. Ji atsieis per 2,6 mln. litų, už kuriuos jau pastatytas III aukštas, apšiltintas pastatas ir atnaujintas jo fasadas, įrengtas liftas, baigiamos remontuoti senosios patalpos. Erdvesnė taps registratūra, geresnes darbo sąlygas turės psichiatrai, psichologai, pediatrai, odontologai ir jiems padedantis personalas. Tačiau šio rezultato siekti teko dirbant neįprastai sunkiomis sąlygomis tiek medikams, tiek pacientams.


Dirba triukšme ir dulkėse


Ir šią savaitę, kai lankėmės Gargždų šeimos medicinos klinikoje, UAB „Samanėlė“ statybininkai dar gręžė, kalė, virino. Jau greit metai, kai dirbti tenka triukšme ir dulkėse. Tačiau medikai patikino, kad dauguma pacientų buvo pakantūs, o kai kurie užjautė gydytojus ir slaugytojas. „Žinoma, rekonstruoti tokį pastatą įstaigai dirbant nėra logiška. Tačiau suprantame, kad mus iškeldinti kitur nebuvo galimybių. Užuojautą galima reikšti ir statybininkams – jie turėjo taikytis prie mūsų ir remontuoti pastatą „gabaliukais“, – sakė šeimos gydytojas Nikolaj Primuk. – Smagu, kad pacientai suprato mūsų situaciją ir nereiškė pretenzijų dėl skersvėjų, dulkių ar triukšmo. Tik vis pasiteirauja, kada darbai bus baigti.“


Šeimos medicinos klinikos vedėja Irena Stankuvienė sakė norinti padėkoti darbuotojams ir pacientams už toleranciją ir kantrybę. Mat teko dirbti ne tik triukšme ir dulkėse, bet būti ir užpiltiems vandeniu. „Tiesą sakant, negalvojome, kad bus taip sunku. Ypač gaila mūsų valytojų, kurių krūvis labai padidėjo, registratūros darbuotojų. Neplanavome, kad rekonstrukcija dėl įvairių trukdžių, nenumatytų darbų užtruks taip ilgai. Tačiau viliamės, kad jau netrukus turėsime puikias jaukias patalpas“, – sakė I. Stankuvienė.


Gargždų PSPC vyriausiojo gydytojo pavaduotoja slaugai Janina Ačienė pasidžiaugė, kad pasibaigus rekonstrukcijai, į šį pastatą persikels pediatrai ir odontologai, kad visi klinikos medikai įsikurs po vienu stogu, mamoms su vaikais nebeteks bėgioti per lauką į laboratoriją. Sumažės įstaigos išlaikymo kaštai, o pats pastatas papuoš miestą. „Tikintis tokio rezultato galima ir pakentėti“, – sakė J. Ačienė.


Rekonstrukcija užsitęsė


Nors sutartis su UAB „Samanėlė“ (Telšiai) pasirašyta 2006 metų birželio mėnesį, tačiau darbai prasidėjo tik lapkritį. Statybos darbų vadovas Antanas Miknys „Bangai“ sakė, jog „kaltas“ nekokybiškai parengtas projektas. Daug darbų nenumatyta, tad patiems statybininkams teko taisyti jame paliktas spragas. Projektą rengusi UAB „Medstatyba“ (Vilnius), pasak jo, darbą atliko labai paviršutiniškai. Jis pasiskundė, kad darbų įkainiai itin maži, todėl darbininkams, kuriuos kuo toliau, tuo sunkiau surasti, negali mokėti didesnių atlyginimų. „Sąmatoje numatyta, kad už kvadratinio metro dažymą – 5 litai, kai tokio darbo niekas nesiima, jei nemoki 20 litų. Nenumatytas net sienų glaistymas ir kiti būtini prieš dažymą darbai. Vietoj 5 tūkstančių litų elektros instaliacijai reikėjo 15 tūkstančių“, – vieną po kito neatitikimus vardijo „Samanėlės“ statybos darbų vadovas.


Statybininkų darbą, pasak jo, labai apsunkino tai, kad jie turėję „viską susinešioti kibiriukais“, nes mechanizuoti nebuvo galimybių. „Mes dirbome nuolat vaikštant pacientams, medikams, tad itin turėjome žiūrėti darbų saugos reikalavimų. Remonto tempams įtakos turėjo ir tai, kad teko derintis ne tik prie medikų darbo, bet ir tų darbų, kuriuos savo jėgomis ir lėšomis šiame pastate atliko Gargždų PSPC. Kol jie nepadarę savo darbų, mes negalime imtis savų. Pagaliau remontuoti teko po „gabaliuką“ – vieną antrą kabinetą“, – aiškino vėlavimo priežastis A. Miknys.


Sutartyje buvo numatyta rekonstrukciją baigti 2006 m. gruodžio mėnesį. Tačiau dėl projektavimo klaidų nusikėlus darbų pradžiai, terminą teko pratęsti iki 2007 m. rugpjūčio. Tačiau ir iki šio nespėta. Galutinė data – šių metų gruodžio 31 d.


Rinkosi „pigiausius“


Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas sutinka su kritika projektuotojams, kurie buvo pasirinkti konkurso tvarka dėl mažiausios kainos. „Kas galėjo žinoti, kad UAB „Medstatyba“, kuri specializuojasi projektuoti medicinos įstaigas, rengia jų rekonstrukcijos projektus, taip atliks savo darbą. Jei būtume pasirinkę vietinę, arčiau esančią, nors ir brangesnę, ko gero, būtume labiau išlošę“, – sakė vyriausiasis gydytojas.


Tačiau jis tik iš dalies sutiko su statybininkų priekaištais dėl įkainių. „Projektas ir sąmata buvo rengiami 2005 metais, o darbai prasidėjo tik 2006 metų pabaigoje. Per tą laiką kainos labai išaugo. Tačiau tada, kai dalyvavo konkurse, „Samanėlė“ sutiko su tokiais įkainiais“, – paaiškino P. Serapinas.


Paklaustas, kokia bus galutinė rekonstrukcijos kaina, įstaigos vadovas tik atsiduso, mat įstaigai teko imti 400 tūkst. litų paskolą, kad galėtų baigti visus būtinus darbus. „Manome, kad rekonstrukcija atsieis per 2,6 mln. litų. Iš Europos struktūrinių fondų remontui gavome apie 400 tūkst. litų, gerokai daugiau skirta įrangai. 1,5 mln. litų trečiojo aukšto statybai skyrė Savivaldybė. Remontui panaudojome savo lėšas, tačiau norint baigti darbus – hidroizoliuoti pamatus, pakeisti šildymo mazgą, baigti I ir II aukšto bei rūsio remontą, įrengti ventiliacijos sistemą, pritrūko apie pusės milijono litų. Todėl teko imti paskolą“, – paaiškino P. Serapinas.


Nors problemų ir sunkumų daug, viliamasi, kad pabaiga jau už 2-3 mėnesių, o rezultatas bus geras.


Šio pastato rekonstrukciją prižiūri Savivaldybės Vietinio ūkio ir plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja Aldona Balčikonienė.


Irena KASPERAVIČIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių