Iniciatyvos

Mados kūrėjų fantazija – ant „Vaivorykštės“ podiumo


Talentingiausi jaunieji dizaineriai sugužėjo į „Vaivorykštės“ gimnaziją, kurioje surengtas respublikinis jaunųjų dizainerių konkursas „Kitokia mada 2012“. Gargžduose pristatytos net 26 drabužių kolekcijos, iš kurių ir pripažinti dizaineriai būtų turėję ko pasimokyti. Leidę reikštis beribei fantazijai, autoriai podiumą užtvindė stilingomis avangardinėmis kolekcijomis.


Pagaliau pakvietė į Gargždus


Praėjusį penktadienį pasižvalgyti į neeilinės mados kūrinius skubėjo buvę ir esami „Vaivorykštės“ gimnazistai, mados kūrėjų ir jaunųjų modelių artimieji. Per salę nusidriekusiu podiumu tądien žingsniavo pusantro šimto modelių, pristatytos 26 kolekcijos iš įvairių Lietuvos miestų.


Pirmą kartą į Gargždus tokią gausybę mados talentų pakviesti sumanė gimnazijos mokytojai Joana Lukienė, Rita Batečko ir Gintautas Našlėnas. Konkurse dalyvavo mokyklinio amžiaus mados kūrėjai ne profesionalai.


Pedagogė J. Lukienė, su gimnazistais pristačiusi kolekciją „Baltá, bet ne šaltá“, pripažino, jog konkurso Gargžduose seniai laukė kitų šalies miestų jaunimas. Mat daugiau kaip dešimtmetį į įvairius konkursus važinėjantys „Vaivorykštės“ gimnazistai nuolat pelno prizines vietas. Ir šįkart atvykusiems svečiams jie parodė diplomais ir padėkomis nuklotą sieną. „Konkursui ruošėmės nuo rugsėjo, o nemiegojome dvi savaites“, – šmaikštavo įspūdingą avangardinę kolekciją iš popieriaus pristatę moksleiviai.


„Džiaugiuosi aktyviu gimnazijos jaunimu ir pedagogais. Šiam projektui Savivaldybė pagal jaunimo iniciatyvų skatinimo programą skyrė 1 000 Lt. Tokią pat sumą gimnazistai gavo įgyvendinti projektui „Drakonų kovos“. Žinoma, tokių lėšų nepakanka, tačiau nemažai pagalbos sulaukta iš rėmėjų ir panašu, kad ateityje šiam bendram renginiui gimnazijos salės bus per maža“, – teigė renginyje apsilankiusi Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė A. Radžienė.


Rajono kolekcijos skynė prizus


Klaipėdos rajonui atstovavę jaunieji dizaineriai ir modeliai pristatė septynias kolekcijas. Jų kūrėjams atiteko ne tik nominacijos, bet ir specialūs prizai. Gimnazistai kartu su vadove J. Lukiene už kolekciją „Baltá, bet ne šaltá“ pelnė 1-ąją vietą nominacijoje „Už avangardą“. Kolekcija „Blykst“ (vadovė R. Batečko) 2-ąją vietą pelnė nominacijoje „Už sceninę estetiką“. Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro kolekcija „Krepino spalvų kalba“ (vadovė Jūratė Kulik) pripažinti geriausiais drabužio modeliuotojais, o kolekcija „Nuo kuprinės iki“ (vadovės Rasa Buivydienė ir Adolfina Litvinienė) nominacijoje „Už minties aktualumą“ pelnė 1-ąją vietą bei pramogų komplekso „Gargždų pramogos“ įsteigtą prizą.


Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos kolekcija „Už siūlelio praeities link šiandienos paslapties“ (vadovė Tatjana Zaksienė) nominuota už tautiškumą ir pelnė Seimo narės Agnės Bilotaitės įsteigtą asmeninį prizą. Kretingalės pagrindinės mokyklos kolekcija „Virsmas“ (vadovė Birutė Rudgalvienė) nominacijoje „Už rūbo modeliavimą“ pelnė 2-ąją vietą. Pašlūžmio pagrindinės mokyklos kolekcija „Stichijos“ (autorė Vilija Vainiūtė) nominacijoje „Už vaizdinį-garsinį apipavidalinimą“ laimėjo 3-ąją vietą.


Nuovargis užsimiršta scenoje


Pakalbinti patys mados kūrėjai nebuvo kritiški konkurentams. Priešingai – gimnazistė Aistė Stalmokaitė gyrė dalyvavusius kauniečius, kurie pristatė avangardines, tačiau kasdieniam nešiojimui skirtas tris kolekcijas. Anot jos, avangardines kolekcijas lengva sumanyti, tačiau įgyvendinant tenka paplušėti: „Iš popieriaus, kiaušinių dėklų, gipso ir plastikinių indelių kurtus drabužius kaskart rengiamės dvi valandas, vėliau negalime net atsisėsti. Ir viskas – dėl 3-4 minučių ant podiumo. Tačiau pati mėgstu dėmesį, fotoaparatų blykstes ir tai atperka nuovargį“, – tikino mergina. Kolegė Agnė Rimeikaitė ir ateitį ketina sieti su menų specialybe, tad „Kitokia mada“ – dalelė praktikos. Merginos įsitikinusios, kad konkursai leidžia pasijusti modeliais tiems, kurie neatitinka griežtų standartų. Mokytojos J. Lukienė ir R. Batečko vylėsi, kad gimnazijoje organizuotas konkursas pritrauks daugiau entuziastingų kūrėjų lankyti būrelius. „Ir dabar per pertraukas gimnazistai internete dalijasi filmuota medžiaga ir aptarinėja renginį. Supratome, jog mūsų idėja pavyko“, – džiaugėsi organizatorės.


Eglė ŽADEIKYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių