Į Gargždus suriedėjo rajono obuolių derlius

Gargždų miesto bendruomenė – kasmetinės Obuolių šventės iniciatoriai, todėl eisenoje jie žygiavo pirmieji ir vežėsi Gargždų miesto vizitinę kortelę. Taip jie pavadino sukurtą skulptūrą „Aš myliu Gargždus“. „Jei mieste vyksta obuolių fiesta, mes turime būti matomi“, – nedvejodamas patikino bendruomenės pirmininkas Dainius Šatkus. Kiek šiai vizitinei kortelei prireikė obuolių, tiksliai neskaičiuota, tačiau stendą gaminę vyrai sunaudojo 3 000 medvaržčių – ant kiekvieno ir pasmeigė po obuolį. Įspūdinga skulptūra pagaminta per parą. Bendruomenės narei Violetai Gedgaudienei buvo patikėta surasti obuolių, o kol moterys juos skynė, vyrai iki tamsumos meistravo. „Bangos“ redaktorė Vilija Butkuvienė Gargždų bendruomenei ateinančiais metais pasiūlė siekti rekordo – padaryti skulptūrą iš 16 tūkst. obuolių – tiek, kiek yra gyventojų Gargždų mieste.

JeVertinimo komisija netruko ilgai apsispręsti ir įspūdingiausios obuolių skulptūros titulą atidavė Judrėnų seniūnijos „Dosniajai karvutei“. O štai patys judrėniškiai prieš tai ilgokai svarstė, kuo jie garsėja – Stepono Dariaus gimtine ar visgi sūriais. „Galiausiai apsisprendėme, kad šįsyk skulptūrą darysime ne lėktuvo, o karvutės. Įgyvendinti mintį padėjo gal dešimt žmonių: kultūros namų, bendruomenės, seniūnijos, mokyklos aktyvistai. Kieno vaisius ir daržoves naudojome? Į savo daržą daugiausia lėkė kultūros namų vadovė Vilija Būdvytienė“, – skulptūros nugalėtojos gimimą prisiminė seniūno padėjėja Juzefa Bružienė. Beje, vertinimo komisija judrėniškių skulptūrą geriausia išrinko ne tik dėl įdėto darbo. Pastebėta, kad ši skulptūra geriausiai atspindi šiandienos aktualijas – Rusijos paskelbtą embargą pieno produktams. Apdovanojimu judrėniškiai paskatinti neatsisakyti auginamų karvučių. i iki šiol Gargždai dar nedrąsiai buvo vadinami obuolių sostine, šeštadienį tokią žinią garsiai išgirdo kiekvienas. Tradicinė Obuolių šventė miestą jau penktą kartą pripildė šurmulio ir, žinoma, obuolių. Susivienijusios rajono bendruomenės ir net į obuolinę mašiną sėdę policijos pareigūnai Gargžduose surengė analogų neturinčią fiestą ir vėl nusitaikė į rekordų knygą. Šįsyk joje atsidurti turėtų mažytis 4 gramų obuolių pyragaitis.

Gargždų miesto bendruomenei prieš penkerius metus kilusi Obuolių šventės idėja, panašu, nebeturi teisės pradingti. Šiemet šią iniciatyvą dar labiau sustip­rino aktyvios rajono seniūnijų bendruomenės, atsiliepusios į gargždiškių kvietimą miestą papuošti obuolinėmis skulptūrDauparų–Kvietinių seniūnija paneigė bet kokius gandus apie prastą šiųmetį obuolių derlių. Dauparų, Kvietinių, Gribžinių bei „Smilgynų ir kaimynų“ bendruomenės, taip pat Gobergiškės mokykla susivienijo ir šventei suvėrė obuolinę Lietuvos vėliavą. „Taip įprasminome dvi progas: Baltijos kelio 25-metį ir Lietuvos pasiekimus Pasaulio krepšinio čempionate. Obuolius vėrė visos bendruomenės, juos sudėjome ant Kvietinių seniūnaičio Rolando Bernoto pagaminto pagrindo. Vieningai darbuodamiesi trukome kelias valandas“, – įdirbiu džiaugėsi Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnė Aušra Norvilienė. omis. Gargždų miesto, Judrėnų, Vėžaičių, Veiviržėnų, Endriejavo bei Dauparų–Kvietinių seniūnijų atstovai, taip pat Klaipėdos rajono policijos komisariato ir Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio Klaipėdos rajono skyriaus komanda varžėsi dėl išradingiausio meno kūrinio titulo. Tuo pačiu jie dovanojo ir malonumą miestiečiams. Klaipėdos gatve nuo pat autobusų stoties pražygiavo žiūrovų aplodismentus kėlusi eisena su Gargždų muzikos mokyklos orkestru priešakyje. Galiausiai nutarta apdovanoti dvi skulptūras – tai Judrėnų seniūnijos atsivežtą obuolinę karvutę ir Gargždų miesto bendruomenės obuolių stendą „Aš myliu Gargždus“.

ŠieVeiviržėnų bendruomenė bei Kultūros centras į Gargždus atriedėjo su lova. Tokią smagią idėją jiems įgyvendinti padėjo lovos rėmą suvirinęs Vaidas Jurkus. O štai kitiems aktyvistams beliko iš daržų privežti gėrybių. Neeilinei kompozicijai naudoti ne tik obuoliai, bet ir cukinijos, moliūgai, šermukšniai. „Kokia skulptūros mintis? Paprasta – siekiame, kad gerėtų rajono demografinė padėtis“, – smagiai nusiteikusios atskleidė Veiviržėnų kultūros centro direktorė Laura Natalimova ir kultūrinės veiklos vadybininkė Inesa Gaudutytė, o seniūnės padėjėjas Bernardas Andrijauskas pašmaikštavo jau laukiantis, kada seniūnijoje užderės naujagimių. Veiviržėniškiai į Gargždus atvežė ir artipilnę priekabą rudens gėrybių. Jas per keliolika minučių miestiečiai tiesiog išgraibstė. „Kaip visada atsiliepėme į gargždiškių prašymą dalyvauti šventėje – sukibome ir pasiruošėme. Tačiau keista, kad šventėje mažai pačių mieste veikiančių stambių įstaigų, įmonių. Tad siūlytume kitąmet praplėsti dalyvių gretas“, – siūlė veiviržėniškiai. met šventę organizavęs Gargždų kultūros centras sugalvojo dar neregėtą užduotį – rasti, kas iškeptų mažiausią obuolių pyragą. Dėl tokio rekordo varžėsi trys pyragaičiai. Nugalėtoju tapo gargždiškės Vaidos Barisienės pyragas, buvęs 2,5 cm skersmens ir svėręs vos 4 gramus, nedaug nuo nugalėtojų atsiliko ir Ritos Uosytės bei dukters Nedos keptas 2,5 cm skersmens sausainis, svėręs vos 2 gramus. Papildomas – estetiškiausio pyrago – titulas bei metinė „Bangos“ laikraščio prenumerata atiteko gargždiškei Julijai Lukošienei, iškepusiai 5 gramų ir taip pat 2,5 cm skersmens pyragaitį. V. Barisienės kepto pyrago duomenys bus išsiųsti rekordus fiksuojančia agentūrai „Factum“ ir tikimasi, kad toks bendruomenės sumanytas rekordas taps oficialus. Pernai agentūra „Factum“ patvirtino per obuolių šventę suvertų ilgiausių obuolių skiltelių karolių rekordą.

Tradiciškai Obuolių šventės dalyviai buvo vaišinami ir organizatorių paruoštais skanėstais. Nors iš anksto buvo skelbiama, kad pyragais gargždiškiai bus vaišinami po parodomosios renginio programos, organizatoriams šio sumanymo teko atsisakyti. „Nepasiteisino mintis pyragus ant stalo dėti vėliau. Žmonės supuolė iškart, todėl nenorėjome konflikto ir dalijome“, – prasitarė Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Polekauskienė.

Šventinę eiseną lydėjo ir smagiai pasipuošęs Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnų ekipažas – obuolinį policijos automobilį su švyturėliais „vairavo“ policijos simbolis – šunelis Amsis. „Akcijai ruoštis padėjo nemažai pareigūnų – obuolius savo sode skabė visi, kas galėjo. Iš viso prireikė gal trijų maišų obuolių“, – pasakojo Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Diana Pipirienė. Šventėje su gyventojais bendravo komisariato viršininkas Raimondas Vaitkevičius, taip pat Andrius Burba ir D. Pipirienė, o šunelis Amsis vos spėjo fotografuotis su mažaisiais šventės lankytojais.
Endriejavo seniūnijos ir bendruomenės obuolinės gulbės nė kiek nenusileido išradingumu. Ir tik arčiau priėjusieji pamatė, kad jos sukurtos iš padangų. Jas parūpino endriejaviškis Antanas Paulauskas. Obuolių skulptūrai daug nereikėjo, tačiau juos rinkti teko ir klebonijos, ir seniūnės, ir net miestelio gydytojos sode. Moliūgus parūpino Stanislovas Virbauskas ir Zigmas Venckus, ratus – Juozas Sungaila. „Manau, kad šventė neblogai pavyko. Gal tik pačių dalyvių, dariusių skulptūras, nebuvo daug. Ir mums patiems nebuvo lengva – juk obuoliai pūva, susimuša, juos sudėtinga pritvirtinti“, – pripažino Endriejavo seniūnė Laimutė Šunokienė.

Nuotaikingai nusiteikę žygiavo ir obuoliamobilį lydėjo Klaipėdos rajono liberalai.
Veiviržėnų seniūnijos seniūnės Editos Sluckienės dalijamus pyragus šventės svečiai kaip mat išgraibstė.
Mažiausią pyragą ir įdomiausias skulptūras rinko komisija: gargždiškis „Žinių radijo“ žurnalistas Tadas Grabys, Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Polekauskienė, renginio vedėjas Vaidas Kvedaras ir „Bangos“ laikraščio redaktorė Vilija Butkuvienė.
Štai taip išradingai po šventę važinėjo Vėžaičių seniūnijos obuolinė Onutė.



Lietuvos rekordui pasiūlytas pyragas, kurio skersmuo 2,5 cm. Jis svėrė vos 4 gramus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių