2020 Liepos 09
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Gyventojus šiurpina radiniai: briedžio kailis, šernų kaukolės

Rajone praėjusią savaitę gyventojai aptiko gyvūnų liekanas. Dauparų miške rastas briedžio kailis. Pėžaičiuose – šernų kaukolės, kailiai. Anot gyventojų, tokie vaizdai šokiruoja. Jei būtų rasti galimai nelegaliai gyvūnus sumedžioję pažeidėjai, jiems grėstų tūkstantinės baudos.

Du per savaitę

Medžioklės plotas, kuriame praėjusią savaitę rastas briedžio kailis, priklauso rajono medžiotojų ir žvejų draugijos medžiotojų būreliui „Minija“. Kaip informavo būrelio vadovas Ovidijus Jankauskas, medžiotojai, gavę pranešimą iš Aplinkos apsaugos departamento, nedelsiant paėmė briedžio kailį ir nuvežė į būrelio medžioklės plotuose įrengtą pirminio žvėrių apdorojimo aikštelėje specialiai tam skirtą gyvūninių atliekų duobę. „Kiekvienas save gerbiantis medžiotojas laikosi medžiojimo taisyklių bei etikos“, – pabrėžė jis ir atkreipė dėmesį, kad gyvūno kailyje net nebuvo šautinių žymių.

Pasak Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vadovo Vitalio Marozo, visgi daroma prielaida, kad briedį nelegaliai sumedžiojo ir jo kailį miške paliko brakonieriai. Pradėtas tyrimas. Suradus pažeidėjus, jiems tektų gerokai paploninti piniginę. Grėstų bauda nuo 800 eurų iki 1800 eurų bei nusižengimo metu naudoto įrankio – graižtvinio medžioklinio šautuvo su optiniu taikikliu – konfiskavimas. Pažeidėjas turėtų atlyginti laukinės gyvūnijos ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 5070 eurų.

Taip pat praėjusį penktadienį miške prie Pėžaičių kelio, kaip informavo Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Antantas Bauža, rasti šernų kailiai bei kaukolės. Paimti mėginiai tyrimams dėl kiaulių maro.

Atsakingi plotų naudotojai

„Banga“ aiškinosi, kokia yra tvarka dėl sumedžiotų žvėrių liekanų, kur ir kokiose vietose jas galima palikti. Kaip informavo A. Bauža, už veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimų laikymąsi atsakingi medžioklės plotų naudotojai ir medžioklės vadovai, kurie skiriami Medžioklės taisyklių nustatyta tvarka. Jiems priklauso medžioklės plotų teritorijoje rasti sužeisti, nugaišę dėl susidūrimo su transporto priemonėmis, žuvę medžiojamieji gyvūnai ar jų dalys.

Medžioklės plotų naudotojas Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimų nustatyta tvarka privalo savo medžioklės plotuose įrengti pirminio žvėrių apdorojimo aikštelę ar apdorojimo patalpą ir gyvūninių atliekų duobę. Medžioti leidžiama tik tuose medžioklės plotų vienetuose, kurių naudotojai turi nustatyta tvarka išduotą galiojančią pažymą dėl įrengtų pirminio žvėrių apdorojimo aikštelės ar apdorojimo patalpos ir gyvūninių atliekų duobės.

Aistė NOREIKAITĖ


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook