Gyvenimo prieskonis

Metai baigėsi – metai prasidėjo. Anot kraštiečio filosofijos profesoriaus Alvydo Jokubaičio, keista ši šventė: ruošiamasi mėnesį, o trunka tik sekundę. Ilgiau prireikia ištarti „Laimingų Naujųjų metų“.

Tačiau visuomenės autoritetai linkėjo ne tik laimės – tolerancijos, meilės, ramybės, taikos. Ir prasmingo gyvenimo. O juk didžioji žmogaus gyvenimo dalis prabėga darbe, kartais net viename kolektyve. Vadinasi, čia jo gyvenimo prasmė. Todėl itin svarbu, kaip čia jaučiasi – į darbą eina kaip į šventę ar… Gera nuotaika – stiprus gyvenimo prieskonis.

Į prieškalėdinį vakarą pakviesti užtarnauto poilsio išėjusius darbuotojus, kūrusius šios įmonės istoriją, – tvirta vienos didžiausių Klaipėdos rajone UAB „Hidrostatyba“ tradicija. Šilta bendrystė su įmonės vadovais prie vaišių stalo, dovanos. Apie tokią iniciatyvą kituose mūsų rajono darbo kolektyvuose neteko girdėti. Galbūt pasitaiko proginių atvejų, bet ne tradicinių. Švenčių išvakarėse pavakaroti kasmet renkasi ir šios įmonės darbuotojai. Visi sulaukia Kalėdų Senelio dovanų.

Rudens pradžioje hidrostatybininkai švenčia savo profesinę – Statybininko šventę. Anksčiau visas kolektyvas tądien praleisdavo gražioje erdvėje, šventiškoje aplinkoje, apdovanodavo iniciatyviausius, pareigingiausius specialistus. Pastaraisiais metais darbuotojams įteikiamos dovanos – sudaroma galimybė švęsti profesinę šventę individualiai. Mūsų laikraščio „Banga“ skaitytojai stebisi, kad esama tokių darbdavių. UAB „Hidrostatyba“ savininkas ir vadovas Jonas Dumašius ne kartą žurnalistei pokalbiuose apie įmonės rezultatus akcentavo: „Kas aš būčiau be savo darbuotojų“ ir dėkojo jiems.

Darbuotojų vertinimas, pagarba jiems – šios įmonės, gyvuojančios trečią dešimtmetį, sėkmės dalis. Ir verslo kultūros dalis. Kai darbdavys vertina žmogų, šis jaučiasi reikalingas, dirba iš širdies, stengiasi sukurti didesnę pridedamąją vertę.

Logistikos įmonės „Vlantana“ vadovas pasiūlė „Bangos“ laikraštyje papasakoti apie užtarnauto poilsio išėjusį tolimųjų reisų vairuotoją. Iš tiesų argi paprastą darbą dirbantis stropus, darbštus žmogus nevertas dėmesio? Argi jo indėlis į įmonės ekonomiką nėra svarbus? Daugelį metų „Vlantanoje“ dirbęs vairuotojas susigraudino pasakodamas apie savo keliones po Europą. Ir apgailestavo, jog tenka atsisveikinti su įmone, kuri sudarė geras sąlygas dirbti. Administracijos atstovai išlydėjo darbuotoją pagarbiai, su gėlėmis, dovanomis. Bet svarbiausia – žmogui dovanota gera nuotaika.

Tačiau žurnalistui tenka narplioti ir kitokius darbdavio ir darbuotojo santykius. Apšnerkšta įmonės aplinka, įranga – praėjusio amžiaus reliktas neįkvepia darbuotojų. Jie neturi kam pasiskųsti, kad dirba kenksmingomis sąlygomis, net neaprūpinami geriamuoju vandeniu, neturi jaukesnių patalpų papietauti. O darbdavys įsirengęs ir šiuolaikišką kabinetą, ir svečiams gražias patalpas.

Pernai vasarą Gargžduose apsilankęs psichologas profesorius Gediminas Navaitis mokė valdyti stresą. Paskaitos besiklausiusiems darbdaviams turėjo įstrigti, jog darbo kolektyvuose patiriama nemažai streso. Ir tada, kai darbuotojas – agresyvus lenktynininkas stengiasi kuo daugiau padaryti, nes, anot šio, kiti nedirba. Psichologas akcentavo, jog geriausia priemonė nuo streso – būti laimingam ir nurodė laimingo žmogaus savybes: pozityviai priimti naujoves, turėti kasdienių malonumų, kontroliuoti priklausomybes, stengtis palaikyti gerus santykius su aplinkiniais.

O „Bangos“ laikraščio redakcijos grupė žmonių kartu su jaunųjų korespondentų klubo nariais prieškalėdinį vakarą jaukiai susispietė kavinėje. Redaktorės Vilijos Butkuvienės linkėjimai, Kalėdų Senelio dovanos sušildė kolektyvą, padrąsino jaunus žmones, bandančius žurnalisto plunksną. Kartu ieškosime naujienų – kursime patrauklų laikraštį. Džiaugiamės, kad „Banga“ gyvuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių