Gyvenimą daugiabutyje apkartino kaimynai

Gargždiškei Alai Kirk­lienei, gyvenančiai Janonio g. 13, šis skaičius išties laimės neatnešė. Į redakciją atėjusi moteris skundėsi ramybės stoka, triukšmaujančiais kaimynais. Tačiau pastarieji visus kaltinimus atmeta ir tvirtina, kad tai šmeižtas.

Niekas nepadeda

75 m. A. Kirklienė gyvena kartu su neįgaliu vyru: „Jis sunkus ligonis. Reikia ramybės, tačiau nėra.“ Kelerius metus Janonio g. 13 gyvenanti gargždiškė tvirtina, kad anksčiau iš kaimynų tiek dieną, tiek naktį sklido garsi muzika. Be to, vieni kaimynai turi jau trečią šunį, kuris esą naktį kaukė. „Kitą rytą mane su greitąja išvežė“, – teigė pašnekovė. Pasak jos, susitarti gražiuoju neišeina. „Buvo man ir tris kartus langus apvėmę, ir duris apspjaudę. Nebegaliu taip gyventi. Kreipiausi, kur įmanoma: ir į policiją, ir į Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių – niekas nepadeda“, – guodėsi A. Kirklienė. Anot jos, daugiausia problemų kelia 38 buto gyventojai, mažiau – 39.

Kaltinimus vadina šmeižtu

„Bangos“ korespondentė nuvyko į A. Kirklienės laiptinę ir pasibeldė į kaimynų duris. 38 bute nieko nebuvo, tik pasigirdo šuns lojimas, o 39 buto duris atvėrė 21 m. jaunuolis

Klaipėdos rajono policijos komisariato apylinkės inspektorius A. Jefimovas informavo, kad pirmą kartą triukšmaujantiems kaimynams gali būti skirtas įspėjimas arba bauda iki 300 Lt. Jei tai kartojasi, skiriama bauda nuo 300 iki 1 000 Lt.

Žygimantas Stirbys. „Anksčiau ir mes turėjome šunį. Pro A. Kirklienės duris visada vesdavome su pavadėliu, tačiau ji vis tiek sakydavo, kad ją augintinis puola. O muzikos garsiai per naktį tikrai neleidžiame ir juolab nevemiame per langus. Mano broliui 13 m., lanko mokyklą, tad turi išsimiegoti. Pats esu studentas“, – kalbėjo Ž. Stirbys. Paklaustas, ar patys gerai sugyvena su kitais kaimynais, atsakė: „Su visais gerai sutariame. Tikrai niekuo nesiskundžiame. Ir prieš A. Kirklienę neturime jokio priešiškumo.“ Jo mama taip pat patvirtino, kad A. Kirklienės pretenzijos yra be pagrindo.

Vėliau „Bangos“ korespondentė dar sulaukė ir 38 buto gyventojos Giletos Bekėžienės skambučio, kuri sakė, jog A. Kirk­lienės priekaištai yra šmeižtas. „Neseniai su vyru buvome išvykę 5–6 savaites, namus prižiūrėjo vaikai. Kiti kaimynai didžiuodamiesi sakė, kad jokių problemų nebuvo. O šunį auginame, nes mylime gyvūnus. Be to, saugumo sumetimais“, – dėstė pašnekovė.

Jautresni išorės dirgikliams

Daugiabučio namo bendrijos pirmininko Roberto Paulausko nuomone, vyresnio amžiaus žmonės, kamuojami įvairių negalavimų, yra tiesiog jautresni išorės dirgikliams. Kai jaunam žmogui garsas gali atrodyti visiškai normalus, vyresniam kartais būna vos ištveriamas. „Ala yra geras žmogus, tačiau taip pat jautrus. Ji yra iškvietusi ir policiją dėl triukšmo. Tačiau

Viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji inspektorė V. Matulaitytė teigė, kad svarbiausia netriukšmauti, netrikdyti viešosios rimties nakties metu (nuo 22 val. iki 6 val.). „Jei tyliai klausotės muzikos, tai nebus triukšmas. Šiuo atveju viešąją rimtį trukdo garsūs riksmai, šauksmai ir pan.“, – informavo ji.

pareiškimo nerašė, nes nemoka taisyklingai rašyti lietuviškai, nors kalba labai gerai. Kol nėra raštiško pareiškimo, niekuo negaliu padėti“, – apgailestavo R. Paulauskas. Anot jo, kaimynai gyvena įprastą šeimyninį gyvenimą. „Turbūt pasitaiko ir švenčių – nuo to nepabėgsi. Kad būtų langai apvemti, aš to nemačiau. Pas mane patį taip pat kažkada balkone buvo atsidūrę kaimyno makaronai. Tačiau juk tai vyksta ne kasdien . Žinau, kad viename daugiabučiame name buvo taip pat balius, kaimynai iškvietė policiją, ši nubaudė triukšmadarius. Tai nuo to laiko jaunimas prieš kiekvieną šventę apibėga kaimynus ir paprašo supratingumo, nes, pavyzdžiui, nori švęsti gimtadienį. Visi prisimena, kad kažkada patys buvo jauni, norėjo linksmintis, ir neprieštarauja“, – kalbėjo daugiabučio namo pirmininkas.

Policija mena seną istoriją

Klaipėdos rajono policijos komisariato apylinkės inspektorius Aleksandras Jefimovas sakė, kad prieš kelerius metus A. Kirklienė yra kreipusis į policiją: „Tai buvo seniai, tačiau, kiek pamenu, situacija buvo išnagrinėta ir surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas, kaimynai buvo įspėti.“

Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gediminas Radzevičius patikino, jei ponia A. Kirklienė nemoka lietuviškai parašyti pareiškimo, tai gali padaryti policijos pareigūnas, jai tereikėtų išsakyti savo mintis. „Dėl to problemų tikrai nėra“, – akcentavo jis.

Gargždiškė A. Kirklienė gerai pažįstama ir Viešosios tvarkos skyriui. Pastarojo vyriausioji inspektorė Vida Matulaitytė ne kartą tyrė moters skundus. „Paskutinis atvejis – dėl kaimynų šuns lojimo naktį. Tokiu paros metu ji turėjo kreiptis į policiją, mes atvykome tik dieną, tada šuo nelojo, todėl neužfiksavome jokio pažeidimo. Prieš tai tyrėme jos skundą dėl kaimynų šuns šlapimosi laiptinėje… Tačiau užfiksavome tik tai, kad šuo buvo neregistruotas“, – informavo V. Matulaitytė.

Anot jos, skirtingai nei anksčiau, dabar norint auginti šunį ar katę, kaimynų sutikimo nebereikia. Pasikeitus taisyklėms, registruojami taip pat tik koviniai šunys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių