Gydytojas A. Albertjan žino puikų receptą, kaip atbaidyti ligas

Ozonoterapijos pradininkas Lietuvoje gydytojas Albertas Albertjan: „Ozono terapija – tai sveikatinimas ozonu (triatomiu deguonimi O3). Tai vienas efektyviausių, ekologiškiausių ir moderniausių sveikatinimo, profilaktikos bei reabilitacijos metodų, pasaulyje sėkmingai naudojamas jau daugybę metų.“

 

Gargždiškis gydytojas anesteziologas-reanimatologas Albertas Albertjan per šiuos savivaldos rinkimus buvo maloniai nustebintas. Rinkimuose į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą A. Albertjan dalyvavo pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą, kuriame jo pavardė buvo pažymėta 23 numeriu. Suskaičiavus rinkėjų balsus, paaiškėjo, kad žinomas medikas sąraše pakilo į 8 vietą. „Nesu šios partijos narys, bet partijos idėjos man yra artimos. Esu dėkingas gyventojams, kurie už mane balsavo“, – sakė A. Albertjan.

Tačiau šiandien su gydytoju kalbėsime ne apie politiką. Pasišnekučiuosime apie sveikatą, natūralius jos stiprinimo metodus. Tarp jų ir ozonoterapiją, kurios vienas pradininkų Lietuvoje yra būtent A. Albertjan, Klaipėdos universitetinės ligoninės Skausmo skyriaus vedėjas ir medicinos klinikos „Dr. Albertjan“ vadovas.

– Vasarą po perkūnijos labai gera pasimėgauti gaiviu, ozono prisotintu oru. Kaip kilo mintis šią medžiagą panaudoti žmogaus sveikatos stiprinimui?

– Ozonoterapija – tai moksliškai pagrįstas ir efektyvus sveikatos gerinimo būdas, atsiradęs dar praėjusio amžiaus viduryje, ir šiuo metu taikomas daugelyje Europos šalių, JAV. Prisiminkime istoriją – dar Pirmojo pasaulinio karo metais vokiečiai panaudojo ozoną kaip antiseptinę priemonę žaizdoms gydyti. Lietuvoje ozonoterapija pradėta taikyti palyginti neseniai, prieš 10 metų. Aš pats, dar gerokai anksčiau, dirbdamas rezidentūroje ligoninėje, pradėjau domėtis, galbūt yra koks nors metodas ar medžiaga, su kurių pagalba žmogaus organizmą būtų galima perkrauti panašiai kaip kompiuterį, siekiant atstatyti jo gyvybines galias. Mat reanimacijoje teko matyti ligonių, kuriems nebepadėdavo niekas, nei vaistai, nei morfijus, nebeišeidavo atsatatyti rūgščių ir šarmų, deguonies balanso. Organizmas gyvas, tačiau pasiduoda ligai, ir niekaip neina jo „pažadinti“. Kartu susimąstydavau, kad turėtų būti kokia nors veiksmingesnė profilaktinė priemonė, kuri padėtų žmonėms atitolinti ligas, apsisaugoti nuo užterštos aplinkos įtakos sveikatai. Anuomet į rankas pakliuvo straipsnis apie ozonoterapiją, ir aš supratrau, kad tai yra tai, ko kaip tik ir reikia, kad ligoniai greičiau pasveiktų, o sveikieji – nesusirgtų. Pirmasis ozonoterapiją, kaip gydymo be vaistų būdą, pradėjo taikyti Vilniaus klinikinės ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Robertas Skalskis, netrukus šios terapijos, kuri teigiamai veikia žmogaus organizmą ir neturi jokio šalutinio poveikio, ėmiausi ir aš pats.

– Jūs visad linksmas ir energingas, gal tai dėl ozono terapijos?

– Žinoma! (juokiasi – aut. pastaba). Jei rimtai, tai aš esu turbūt vienintelis žmogus Lietuvoje, gavęs tiek daug ozono dozių. Juk susidomėjęs ozonoterapija, pirmiausiai pradėjau nuo savęs. Pats išbandžiau įvairais dozuotes ir terapijos taikymo schemas, nes iš daugelio metodų norėjosi atsirinkti tai, kas geriausia, ir sukurti savo metodą, kuris duotų žmogaus organizmui kuo daugiau naudos. Gydydamas žmones nuo skausmo pirmasis šalyje pradėjau taikyti kartu ir ozonoterapiją – rezultatai pralenkė lūkesčius. Po ozonoterapijos skausmo malšinimo procedūrų reikia mažiau, ir jas galima atlikti rečiau. Beje, ozono naudą yra pajutę ir mano šeimos nariai. Viena iš dukterų, kurių turiu tris, Kristina, Ani ir Mariam, vaikystėje labai sirgdavo, virusinė infekcija komplikuodavosi į labai stiprų obstrukcinį bronchitą. Nuo šių komplikacijų dukrą išgelbėjo būtent ozonoterapija, vaikams ji taikoma rektaliniu būdu. Ozonoterapija padėjo ir vienos dukrų šokių partneriui, kuris nuolat sirguliavo ir negalėjo dalyvauti repeticijose. Geriausia, kad ozonoterapija būtų taikoma ne tada, kada susergama, o profilaktiškai – tam, kad nesusirgtume ar vos pradėjus sirgti, kad liga neįsisenėtų, nekiltų komplikacijos. Beje, per 10 metų, kiek užsiimu ir pats sau taikau ozonoterapiją, nesu ėmęs nė vieno nedarbingumo lapelio.

– Gal jūsų atžalos irgi ketina pasekti tėvų medikų pėdomis, juk jūsų žmona taip pat gydytoja?

– Taip, žmona Naira Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dirba gydytoja radiologe. Deja, vyresniosios dukros apie mediciną negalvoja, nebent mažoji, Mariam, kuri dabar yra trečiokė, ir namuose „gydo“ lėles. Kristina ir Ani – labai gabios muzikai, yra laimėjusios respublikinius ir tarptautinius konkursus. Ir mokslams gabios. Fortepijonu groja ir mažesnioji dukra. Vyresnioji Kristina nepasirinko nei medicinos, nei muzikos, nors yra talentinga muzikantė. Ji studijuoja tarptautinius santykius ir politologiją. Aš dėl to neliūdžiu, tik sakau dukrai, kad jei jau palikai muziką, kurioje buvai tiek daug pasiekusi, tuomet naujoje srityje turi pasiekti dar daugiau. Man pačiam irgi patinka muzika, laisvu laiku kartais paimu smuiką į rankas.

– Turbūt pomėgiams nelabai turite laiko, kai tiek daug dirbate, kasdien sulaukiate savo kabinete negaluojančių, skausmų kamuojamų žmonių?

– Išties darbo netrūksta. Kai žmogų užklumpa ūmi liga, medicina turi daugiau galių jį pagydyti. Tačiau yra daugybė lėtinių ligų, su kuriomis tenka kovoti metų metus, bet pasveikti visiškai niekaip nepavyksta. Kalbu apie cukrinį diabetą, aterosklerozę, bronchinę astmą, reumatoidines, onkologines ligas. Jų siaubingai daugėja. Manau, didele dalimi tai lemia oro užterštumas, natūralaus maisto stoka. Nors parduotuvėse ir žiemą pilnos lentynos daržovių ir vaisių, jie vis vien nėra tokie pilnaverčiai kaip sezono metu. Žmonės vartoja sintetinius vitaminus, maisto papildus, tačiau vis vien jaučiasi nepakankamai gerai, pavargę, mieguisti, be energijos. Ypač pavasarį. Vienas iš natūralių būdų atgauti gerą savijautą ir nuotaiką – tai ozonoterapija. Šiuo būdu savo sveikatą stiprino jau tūkstančiai žmonių Lietuvoje.

Kartais ozonoterapija nepateisina lūkesčių, nes kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas. Tačiau nenuginčijamas faktas yra tas, kad ozonas yra naudingas visam organizmui ir neturi jokio pašalinio poveikio, kaip, tarkime, medikamentai. Mūsų klinikoje ozonoterapija taikoma įvairaus amžiaus žmonėms, turėjome ir pusantrų metukų pacientą, ir 90 metų sulaukusią pacientę. Ozonas tinka ir besilaukiančioms moterims, nes ši terapija padeda lengviau išnešioti kūdikius.

Ozonoterapija plačiai naudojama širdies ir kraujagyslių sistemos, plaučių, virškinamojo trakto, infekcinėms ligoms gydyti ir gerinti organizmo būklei, kai yra nusilpusi imuninė sistema. Taip pat ozonas labai padeda sergant vegetodistonija, esant skydliaukės funkcijų nepakankamumui, sutrikus medžiagų apykaitai, taip pat padeda įveikti stresą, pervargimą. Pavasarį šis terapijos būdas ypač tinka, nes turi dar ir priešalerginį poveikį – tai aktualu žiedadulkėms alergiškiems žmonėms, taip pat sergantiems bronchine astma.

– Bet juk ozonoterapija negali pakeisti gydymo?

– Be abejonės, kad ne. Ozonoterapija labiausiai tinka sveikatos profilaktikai, taip pat naudojama ir gydymui, derinant su vaistais ir kitais metodais. Jei žmogus galvoja, kad po ozono procedūrų galės jau nebesirūpinti sveika gyvensena ir, lyg burtų lazdele pamojus, daugiau nebesirgs, taip tikrai nebus. Ozonas sporto, sveikos mitybos ar visaverčio miego tikrai nepakeis. Tačiau sustiprins organizmo galias atsispirti ligoms, nes ozonas turi priešvirusinių, priešbakterinių ir priešgrybelinių savybių, jis veikia kaip antibiotikas.

Tiesa yra ta, kad ozono dėka kartu su vaistais teko numalšinti labai daug stiprių skausmų, sukeltų spinalinių – stuburo – sveikatos problemų. Ozonoterapija kartu su vaistais padėjo daugeliui vaikų, kurie dažnai sirgdavo, negalėjo lankyti darželio. Prisimenu septynmetį gargždiškį berniuką, kuris buvo baltas kaip popierius, nes dėl to, kad nuolat sirgo, negalėjo net į lauką išeiti. Ozonas padėjo jam išsikapstyti iš tos ligų duobės.

– Kaip atliekama procedūra ir kaip veikia ozonas?

– Procedūra nėra skausminga. Įvedus kateterį į veną, į specialų indą paimama šiek tiek kraujo, jis prisotinamas ozono bei deguonies mišiniu, ir sulašinamas atgal į veną. Ozonidai ilgai cirkuliuoja kraujyje, sukeldami labai daug palankių organizmui biocheminių reakcijų. Geriausia ozonoterapiją taikyti du kartus per metus, pavasarį ir rudenį. Vieną optimalų terapijos kursą sudaro 10 procedūrų. Kad gautumėme tą patį teigiąmą poveikį organizmui, matyt, reikėtų savaitę kitą kalnuose kvėpuoti išskirtinai tik perkūnijos oru ir kažin ar užtektų! (juokiasi – aut. pastaba).

Dėkoju už pokalbį, sėkmės Jums.

Janina TILVIKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių