Gribžinių bendruomenei rūpi eismo saugumas

Gribžinių bendruomenės renginio, skirto Pasaulinei dienai žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti, akimirkos.

Gribžinių bendruomenė ne vienus metus daug dėmesio skiria eismo saugumui. Jau penkiolika metų Lietuvoje trečiąjį lapkričio sekmadienį minima Pasaulinė žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimo diena.

Gribžinių bendruomenė dėl koronaviruso pandemijos ne vieną savo planuotą renginį turėjo nukelti vėlesniam laikui. Tačiau dabar atsiradus galimybei, vadovaujantis Visuomenės sveikatos biuro rekomendacijomis dėl kaukių ir saugaus atstumo, renginukas, skirtas minėtai dienai, įvyko.

Į susitikimą su gribžiniškiais atvyko Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos vikaras kun. Ramūnas Gerdauskas. Kartu su kunigu pasimeldėme, uždegėme simbolinę žvakutę už žuvusiuosius kelyje. Perduodamas klebono Jono Paulausko siųstas dovanėles – kalendorių, jubiliejines žvakes, žvakeles vikaras dar akcentavo: „Nereikia skubėti greičiau nei gali skristi Tavo angelas sargas.“

Keletas renginio dalyvių susitiko su bendruomenės pareigūnėmis Diana Pipiriene ir Rasa Matevičiene. Su policijos atstovėmis prisiminėme kelių ženklus, žaidėme kelio ženklų domino – reikėjo gerai galvą pasukti, kol sudėliojome teisingai. Geriausiai žaidę buvo apdovanoti prizais. Dar kartą kalbėjome apie atšvaitų svarbą. Labai gaila, kad žmonės visgi nepakankamai supranta, kad be atšvaitų jie nematomi, ypač rudens ir žiemos vakarais. Nenešiodami atšvaitų niekada nebūsime saugūs kelyje.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, per 30 atkurtos valstybės metų Lietuvos keliuose žuvo daugiau kaip 15 tūkst. eismo dalyvių. Tiesa, 1991 m. Lietuvos keliuose žuvo 1 173 eismo dalyviai, o 2019 metais – 186.

Tai buvo antrasis „Eismo saugumas bendruomenėse 2020–2021“ renginys Gribžiniuose. Už atšvaitus, kurie išdalinti bendruomenėje, esame dėkingi Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

„Manome, kad mūsų renginiai eismo saugumo tema yra svarbi bendruomenės gyvenimo dalis. Juk sakoma, kad lašas po lašo ir akmenį pratašo: tad ir toliau diegsime mintį, kad už eismo saugumą esame atsakingi ir mes patys“, – įsitikinusi Gribžinių bendruomenės pirmininkė Milda Kiaulakienė.


  • Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti minima pasaulyje nuo 2005 m. Tokio minėjimo visuotinumą lemia negailestinga eismo įvykių suvestinė: kiekvienais metais planetos keliuose žūsta daugiau kaip 1 mln. žmonių, 50 mln. sužeidžiama, daugelis jų lieka neįgalūs. Per parą netenkama daugiau kaip po 3 tūkst. Žemės gyventojų.

Gribžinių bendruomenė


Taip pat skaitykite:

Tūba pasitarnavo mokyklos iškabai
Už karantino taisyklių pažeidimus slegiančios baudos, bet susilaikyti sunku
Speigas aušino pandemiją, tačiau be aukų neapsiėjo
Brožių bendruomenę išgarsino socialinis verslas
Improvizacija – „Močiutės košė“

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Grokime atsakingai

Dėl pasitraukusių dviejų ministrų Italijos Vyriausybė krizėje; po…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook