Gimnazistę pavergė mados fotografija

Daug metų Klaipėdoje gyvenusi Dominyka AMBROŽEVIČIŪTĖ (16 m.) atvertė naują savo gyvenimo puslapį, kai prieš kelerius metus atsikraustė su šeima į Klaipėdos rajoną ir pradėjo lankyti Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją. Pokyčiai išėjo į naudą: Gargžduose dar labiau išsiskleidė merginos kūrybinis talentas – fotografuoti mados naujoves.

Tėvų indėlis – ne tik finansinis

Fotografija Dominyka susidomėjo, kai jai buvo 10 metų: „Pradėjau gaudyti akimirkas „muiline“ (skaitmeniniu fotoaparatu). Patys pirmieji modeliai buvo gėlės, paukščiai, debesys. Pastebėjusi, kad visai neblogai sekasi, užfiksuotus kadrus rodžiau tėvams, draugams. Mano darbus pamatė ir dailės mokytoja iš Klaipėdos (tada dar ten gyvenau). Ji negailėjo gražių žodžių ir pasiūlė surengti autorinę darbų parodą. Tai buvo didžiulis postūmis žengti pirmyn: labiau pasitikėti savo jėgomis ir toliau eksperimentuoti, ieškoti įdomių kūrybinių sprendimų fotografijos plotmėje.“

Dominyka pamažu pamėgo fotografuoti ir žmonių portretus: „Jie visi skirtingi, perteikiantys gyvenimo istorijas, atskleidžiantys asmenines individų savybes.“ Tačiau pasitaikius progai mergina vis dar įamžina ir gamtos grožį, ypač nakties.

Pasak Dominykos, kad pagautum gerą kadrą, reikia būti tinkamu laiku tinkamoje vietoje, taip pat įdomios istorijos, veikėjo, gero nusiteikimo. Ne paskutinėje vietoje yra ir fotografavimo technika: „Labai džiaugiuosi, kad tėvai į šį mano pomėgį nepažiūrėjo pro pirštus. Nupirko norimą fotoaparatą, objektyvus. Iš pradžių jiems atrodė, kad pažaisiu, ir praeis. Tačiau dabar jau suprato, kad tai kur kas daugiau. Sparčiai tobulėju, ir jie tai vertina: remia ne tik finansiškai, bet ir morališkai, kartu padiskutuojame dėl vienų ar kitų kūrybinių idėjų.“

Bendradarbiauja su dizaineriais

Jaunosios kūrėjos talentą jau pastebėjo ir įvertino bendraamžiai, pažįstami. Tad jau nieko nebestebina, kai per didžiausius Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos renginius Dominyka nenustygdama vietoje sukiojasi su fotoaparatu, o po to visus nudžiugina užfiksuotomis akimirkomis. Jos nuotraukos jau ne kartą buvo publikuotos ir Klaipėdos rajono laikraštyje „Banga“.

Mergina dar nėra tvirtai apsisprendusi, ar sies savo ateitį su fotografija, tačiau labai norėtų. Ją ypač domina mados fotografija: „Vis dažniau tenka fotografuoti ir profesionalius modelius, bendradarbiauti su įvairių rūbų ir aksesuarų prekiniais ženklais. Pavyzdžiui, „Nunu“, „Mūsų pasakos“, „Simona Goods“, „Olig“, „B urban jewellry“ ir kt.“ Ne veltui Dominykos autoritetas yra mados fotografė Lara Jade.

Domėjimasis mada, dizaineriais Dominykai seniai nesvetimas. „Neapsiriboju užsieniu. Lietuvos dizaineriai taip pat pateikia unikalių idėjų. Vasarą rengėm projektą su plačiajai visuomenei dar nepažįstamais jaunaisiais kūrėjais, dizaineriais (pvz,. Patricija Regesaite), kurie savo pirmąją kolekciją sukūrė dar būdami mokyklos suole. Fotografuodama merginas aš pati taip pat dažnai sugalvoju fotosesijos temą, mėgstu įsigilinti į detales, tad sukuriu savitą ir išskirtinį stilių“, – kalbėjo kūrybingų minčių kupina pašnekovė.

Anot Dominykos, didžiulis malonumas yra fotografuoti ir besitęsiančias istorijas: „Teko įamžinti ir vienos poros fotosesiją, vėliau vestuves, po to – pagausėjusios šeimos džiaugsmo akimirkas.“

Agnė ADOMAITĖ

Nuotr. iš asm. archyvo


Taip pat skaitykite:

Justas Ruškys: Gargždai išsineria iš podukros rūbo
Muziejuje – kelionė dramatiškais partizanų takais
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Pašto kasdienybė: nuo keistų dėžučių iki laukiančių skaitytojų
Koronavirusas iš rajono dar neatsitraukė:  išlikite budrūs, atlikite testus
Medis – ne skelbimų lenta
Girkališkė į šventę atėjo su Cibute
Gargždų autobusų stotis stebins cilindro forma

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook