Gėris vis tiek laimi

Kas, jei ne prieškalėdinis laikotarpis yra pats geriausias laikas įdomioms iniciatyvoms, prasmingiems susitikimams, geriems, tebus jie ir maži, darbams. Ir gerą žodį šioje niūraus gruodžio prietemoje smagu išgirsti.

Štai aną dieną redakciją aplankė „Vaivorykštės“ gimnazistai su lituaniste Nerija Valinčiene: kiek jaunatviško entuziazmo, veržlumo, gebėjimo išsisakyti smagiai ir tuo pačiu prasmingai! Viešojoje erdvėje vienaip ar kitaip vis eskaluojamas mitas, kad mūsų jaunimas apkiautęs, niekam netinkamas? Bet tuo labiau turime mylėti ir ugdyti, puoselėti tuos jaunus žmones, kurie kupini iniciatyvų, kūrybiškumo, polėkio. Štai minėtos gimnazijos gimnazistė Dominyka Ambroževičiūtė, talentinga fotografė, turinti savąjį požiūrio kampą. Nuoširdi, draugiška, nuotaikinga ir besidalijanti savo gebėjimu su aplinkiniais. Mergina šiemet surengė jau antrąją autorinę fotografijų parodą – naujausia „Mada tautiškai“ dabar kaip tik veikia „Vaivorykštėje“. O praėjusią savaitę projektinėje veikloje, vykusioje Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, būrys jaunimo kūrė neįtikėčiausias verslo idėjas. Galima tik stebėtis jaunų žmonių gebėjimais fantazuoti, o tuo pačiu tas fantazijas nuleisti iki realybės. Ką žinosi, galbūt kokia nors jų vėliau įgyvendinta idėja išgarsins ir mūsų Gargždus? Tikiu tuo.

Tikrai tikiu ir nevyriausybinės organizacijos „Gargždų jungtinės pajėgos“ prezidento Virgilijaus Skuodo išskirtine iniciatyva, kuria jis pirmiausia pasidalijo su „Banga“. Vasario 16-ąją švenčiant atkurtos Lietuvos 100-metį keliasdešimt rajono patriotiškiausių moksleivių apdovanoti atminimo ženklais. Švietimo skyrius pasirengęs sukurti konkurso nuostatus, vertinimo kriterijus. Tokia iniciatyva tikrai prasmingas paskatinimas jaunajai kartai, kuriai likimas lėmė būti valstybės atkūrimo 100-mečio karta. Pasižvalgykime aplinkui, įvertinkime gabius, kūrybiškus, veiklius, savanoriaujančius moksleivius. Pasiūlykime juos apdovanojimui. Atminimo ženklas galbūt bus pirmasis jų gyvenime apdovanojimas, bet tikiu – ne paskutinis.

Deja, advento ramybės mūsų rajono valdžios sluoksniuose nė su žiburiu nerasi. Plastikinės kai kurių vietos politikų šypsenos įvairiuose prieškalėdiniuose susibūrimuose tik dar labiau stingdo vyraujančią nepasitikėjimo vienų kitais, pagiežos, ambicijų atmosferą. Šv. Kalėdų dvasia keletui rajono politikierių, siekiančių savanaudiškų tikslų ir į pagalbą šią savaitę pasitelkusių net abejotinos reputacijos portalus, yra tik butaforija, o tikrasis jų stabas yra artėjantys savivaldos rinkimai. Tai susiję su poreikiu neišleisti valdžios vadžių, poreikiu rikiuoti bendruomenes pagal savo poreikius. Šioje makiaveliškoje situacijoje, kur tikslas esą pateisina priemones, visgi viltinga yra tai, kad visuomenė jau geba atpažinti viešų užsipuolimų užsakymus ir nebijo apie tai išreikšti savo nuomonę bent jau socialiniuose tinkluose.

Vadinasi, kritinio mąstymo daigai akivaizdžiai kalasi ir mūsų rajono visuomenėje. Tad savivaldos rinkimų maratone bus ne taip lengva įžūlių politikierių grupelei ir jų pagalbininkams juos sutrypti. Naudingiausia būtų prisiminti istorines pamokas. Nors, žinoma, didžiūnai iš svetimų klaidų nenori mokytis. Štai kad ir Pilotas, nusiplovęs rankas ir nusprendęs, kad problemos išspręstos. Arba prisiminkime Faraoną, iš aukšto žvelgusį į Mozę. Velnią, niekinantį Dievą. Kiekvienas iš jų galų gale gavo tai, ko nusipelnė. Beje, gavo dosniai. Juk blogis – tikrai ne visagalis, ir šito neturėtų pamiršti visi įmanomi makiaveliai, kad ir kur jie egzistuotų.

Vilija BUTKUVIENĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Išbandymas net sniegu

Vakar ryte alpo širdis išvydus žiemos stebuklą. Toks neapsakomas grožis, siųstas iš Dangaus, yra mums ženklas, kad nustotume bambėti dėl…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar laukiate pavasario?