Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias iniciatyvas mokame pagiežingai aptarti, ištraukti kokią nors užkulisinę mintį.

Lietuvoje rytoj tradiciškai pagerbsime Tėvo dieną. Laimingi žmonės išauga šeimoje turėję tėvo pavyzdį. Priekaištų dėl esą neveiklumo viešojoje erdvėje susilaukiantis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę pasirašė jautrų ir tikrai jau seniai reikalingą dekretą, kuriuo teikia Seimui svarstyti Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisas.

Minėtomis pataisomis siekiama sudaryti galimybę pagerbti tėvus, globėjus bei rūpintojus lygiaverčiai, kaip šiuo metu yra pagerbiamos motinos, ir užtikrinti lygiateisiškumą kiekvienam iš jų būti įvertintam už nuopelnus motinystei, tėvystei, globai ar rūpybai.

Minint Tėvo dieną, penktadienį, šalies vadovas Prezidentūroje surengė padėkų teikimo ceremoniją tėvams, kurių tėvystės istorijos visiems yra įkvėpimo šaltinis, kurie savo pavyzdžiu rodo geriausius tėvystės gebėjimus, augina gausias šeimas, reiškia iniciatyvą globos ir įvaikinimo srityje, įgyvendina įvairiausias šeimas ir bendruomenę stiprinančias idėjas, taip pat tėvams už tėvystę ypač sunkiomis gyvenimo aplinkybėmis.

Taip, ne apdovanojimai ir fanfaros lemia tėvystės svarbą. Rūpinimasis savo ar globojamų vaikų ugdymu, jų ateitimi tėvams ar globėjams yra natūrali, kasdienė būsena, kylanti iš širdies gelmių nelaukiant jokių įvertinimų. Tačiau lygiavertiškas motinystės, tėvystės ir globos įtvirtinimas visuomenėje kloja ne tik stiprius tautos dvasinius pamatus, bet ir tvirtina valstybingumą, bent jau taip pamaniau, perskaičiusi apie minėtą dekretą.

Ką jau ką, o gražias iniciatyvas mokame pagiežingai aptarti, ištraukti kokią nors užkulisinę mintį. Matyt, viešumoje bus išnarstyta ir ši šalies vadovo prasminga iniciatyva. Kaip ir įvairių priekabių viešojoje erdvėje buvo paskleista apie visuotinę akciją „Ačiū, Lietuva“. Vaizduotės nestokojantys visažiniai įžvelgė politinius atspalvius padėkoje tiems, kurie ne panikavo, o veikė visam pasauliui unikalioje situacijoje. Dabar lengva pirštu baksnoti, burną tuščiai aušinti, kai Lietuvoje pandemija neįsismarkavo. Kažin kaip iš tiesų būtų buvę, kokie būtų buvę sergamumo ir mirtingumo duomenys, jei nebūtų taikytas griežtas karantinas, jei nebūtų taikytos sankcijos už pažeidimus, jei nebūtų pasiaukojamai dirbę medikai, pareigūnai, pedagogai, žiniasklaidininkai, prekybininkai, valstybės tarnautojai, visi, kurie nepaisant ekstremalios situacijos, gebėjo persiorientuoti ir toliau kurti savo šalies pridėtinę vertę. Todėl akcija „Ačiū, Lietuva“ buvo prasminga ne tik muzikiniais renginiais miesto aikštėse, ji buvo, yra prasminga savo turiniu. Juk dviejuose paprastuose žodžiuose išsakyta nepaprasta mintis: mokame susitelkti bėdos visai šaliai akivaizdoje. Visgi bent dalis sąmoningos visuomenės mokame atsispirti paviršutiniškam negatyvizmui, skleidžiančiam geluonį, kad viskas toj Lietuvoj blogai, o va, kaip Švedijoje, o va, kaip Estijoje…“ Visur gera, kur mūsų nėra?

Žydinčių bijūnų kvapo ir vis švelnėjančio karantino svaiginamoje Lietuvoje kaista artėjančių Seimo rinkimų kurstomos politinės batalijos, į kurias įveliami ir teisėsaugos veiksmai. Verslo lobistų atstovams V. Sutkui, M. Zalatoriui prispaudus uodegą dėl galimai neteisėtos įtakos teisėkūrai vėl kyla seimūnų aistros: vieni įžvelgia sąmokslą prieš verslą, kiti įtaria prokurorus esant kišeninius ir t. t. Arba štai keliese susistoję prieš Vyriausybės pastatą mitinguoja dėl Astravo atominės elektrinės, tarp mitinguojančių garsiausiai šaukia ir diplomatas, ir politikas, vedęs mus į ES. Šaunu būtų, jei toks politikų suorganizuotas mitingėlis būtų vykęs mažiausiai prieš penkmetį, kai A. Lukašenka su Rusijos koncerno pagalba tik pamatus atominei elektrinei kasė. Tačiau ir tarptautinės institucijos vos švelniai primindavo Baltarusijos diktatoriui, kad esą nepadoriai elgiasi statydamas pavojingą objektą Lietuvai ir ES po nosimi. Štai dabar ir per įvairių kadencijų politikų nerangumą bei neatsakingumą jau ir likome su nosimi: per vėlu šūkauti.

Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių