„Garsų vaivorykštėje“ – savitas kiekvienas

Kaip jums atrodo, ar galima mokykloje susitikti skirtingo amžiaus žmonių, kuriuos vienytų bendras pomėgis? Be abejo, atsakymas teigiamas, ir tai patvirtina Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vykęs XIV Klaipėdos apskrities tautinės muzikos ir šokio festivalis „Garsų vaivorykštė“, skirtas Tautinio kostiumo metams paminėti.

Į renginį, kurį organizavo „Vaivorykštės“ gimnazijos muzikos mokytojos Laima Rimkienė, Jūratė Surblienė, šokių mokytoja Anželina Papievienė ir Klaipėdos rajono švietimo centras, sugužėjo įvairaus amžiaus žmonių – nuo mažų darželinukų iki garbaus amžiaus senjorų, buvo sulaukta vienuolikos kolektyvų. Visi čia rinkosi vienu ir tuo pačiu tikslu – apsitaisę lietuvių tautiniais drabužiais siekė parodyti originaliausius, geriausius muzikinius pasirodymus.

Renginyje, kurį vedė „Vaivorykštės“ gimnazijos antros klasės mokiniai Monika ir Rokas, netrūko gimnazijos direktorės Irenos Pintverytės, Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Violetos Riaukienės šiltų sveikinimo žodžių. Festivalio komisijos narės – muzikologė, etninės kultūros žinovė, KU Menų fakulteto docentė Rūta Vildžiūnienė, Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė ir „Vaivorykštės“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Mockienė – negailėjo padrąsinimų nesijaudinti bei smagiai praleisti laiką, propaguojant tautinį meną.

Pirmieji savo pasaką, kupiną dainų, šokių ir įtikinamos vaidybos, pristatė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokiniai, pasirodė ir folkloro ansamblis „Veiviržėlė“. Šokdami tautinius šokius auditorijai nuobodžiauti neleido Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos šokių kolektyvas „Skraja“ bei Gargždų kultūros centro vaikų šokių studija „Trepsiukas“. Kanklių garsais lyg vienas tikras perkūnas užliejo vyriška vėžaitiškių „Perkūno brolių“ kompanija. Taip pat žiūrovai išvydo ir Ketvergių pagrindinės mokyklos pačių mažiausiųjų 1–4 kl. mokinių ansamblį. Šiam ansambliui nenusileido Kretingos pranciškonų gimnazijos I g klasės vaikinukai, kurie ne tik dainavo, bet išdrįso pakviesti ir paneles kartu padainuoti bei pasisukti tautinės muzikos ritmu. Tokiame festivalyje sutiko dalyvauti ir Klaipėdos rajono TAU ansamblio „Svajonių aidas“ moterys, kurios savo buvimu mums priminė, jog jų kartos dėka dabar dar galime džiaugtis šia skambia lietuviška muzika ir linksmais šokiais.

Vėliau į sceną žengė ir J. Kavaliausko vadovaujama Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro etnomuzikavimo studija, pademonstravusi instrumentų įvairovę ir tai, kaip jie visi gražiai vienu metu skamba tarpusavyje. Dainavimo bei grojimo įgūdžius rodė ir niekuo nenusileido kitiems dalyviams Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos instrumentinės muzikos ansamblis. Renginiui besibaigiant, prieš auditoriją stojo ir iš pačios Klaipėdos atvykę Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos tautinių šokių ir dainų ansamblis „Subatėlė“. O „Garsų vaivorykštę“ užbaigė renginio šeimininkai – „Vaivorykštės“ gimnazijos tautinės muzikos ansamblis, kurį sudarė šokių bei dainų atliekama įvairovė, pagražino ir skudutininkų ansamblio atliekami kūriniai. Vėliau visi dalyviai buvo pakviesti bendrai dainai, kurią atliekant buvo sukurta jauki atmosfera, į ją įsiliejo ir žiūrovai.

Pasirodymus stebėjusi komisija atrado, už ką pagirti kiekvieną kolektyvą, todėl visiems skyrė po užsitarnautą nominaciją: originaliausias, kameriškiausias, autentiškiausias, profesionaliausias, garbingiausias, žemaitiškiausias ir kt. kolektyvas bei apdovanojo saldžiais prizais.

Šio festivalio dainos, šokiai, gebėjimas groti įvairiausiais instrumentais, apranga bei tvyrojusi nuotaika parodė, jog dar turime išsaugoję tautiškumo pojūtį, kuris yra visos mūsų tautos pamatas. Būtent dėl tautinio savitumo mes vis dar galime girtis, jog mūsų Tėvynė – Lietuva ir kad mes – didingą istorinę praeitį bei išskirtinius papročius, tradicijas, kalbą ir kultūrą turintys lietuvaičiai.

Aušrinė TVERSKYTĖ

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistė

Ernestos MITKUTĖS, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistės, nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių