Gargžduose vėl galima įsigyti būstą su finansine paskata jaunoms šeimoms

Gargždų miestas vėl įtrauktas į vietovių, kur jaunos šeimos pirmąjį būstą gali įsigyti su finansine paskata, sąrašą. Ši žinia pradžiugino ne tik šeimas, planuojančias įsigyti nuosavą būstą rajono centre, bet ir verslo atstovus. Pasak Administracijos direktoriaus pavaduotojo Justo Ruškio, įstatymo pataisa, lėmusi šį pokytį, buvo būtina

„Finansinė paskata pirmam būstui įsigyti yra taikoma visame rajone, o Gargždai dėl išvystytos infrastruktūros – viena populiariausių vietų rajone, kur norima įsigyti būstą su subsidija. Metų pradžioje paaiškėjus, kad Gargždai išbraukti iš vietų, kur būstą galima įsigyti su finansine paskata, sulaukėme gyventojų ir verslo atstovų nusivylimo: jauni žmonės buvo priversti keisti planus įsikurti Gargžduose, o verslas, statantis namus, prarado potencialius pirkėjus, investuotas lėšas. Savivaldybė dėjo pastangas, bendravo su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kad finansine paskata galėtų pasinaudoti ir norintys gyventi Gargžduose. Todėl šiandien galime džiaugtis rezultatais – vietovės, kur šeimos gali pretenduoti į subsidiją, buvo patikslintos ir Gargždai vėl atsidūrė šiame sąraše“, – sako Justas Ruškys.

Į subsidiją pagal patikslintą vietovių sąrašą gali pretenduoti šeimos, pateikusios prašymus nuo birželio 23 dienos – šią dieną įsigaliojo Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo pataisos, kurios ir lėmė tokius pokyčius.

„Visas šeimas, kurios prašymus buvo pateikusios anksčiau, Savivaldybės specialistai asmeniškai informavo, kad būstą su finansinę paskatą vėl galima įsigyti ir Gargžduose. Gyventojai, norintys tai padaryti, turės iš naujo pildyti paraišką subsidijai gauti SPIS sistemoje“, – teigia Administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Ne visos šeimos, norinčios įsigyti būstą su subsidija, atitinka įstatyme keliamus reikalavimus.

„Nuo 2018 m. rugsėjo 1 dienos, kai įsigaliojo įstatymas, suteikiantis finansinę paskatą jaunoms šeimoms, būstą Klaipėdos rajone su subsidija įsigyti pageidavo 1170 šeimų, tačiau pažymos gauti subsidijai išduotos 479 šeimoms. Kita dalis prašymų buvo atmesta arba šeimos nepasinaudojo finansine paskata, nes šeimos neranda norimo įsigyti būsto, bankai nesuteikia paskolos, dalis šeimų nesitiki, kad taip greitai ateis jų eilė ir tiesiog nebespėja susirasti nekilnojamojo turto, kurį galėtų pirkti. Taip pat ne visi pageidaujantys atitinka įstatymo keliamus reikalavimus“, – pasakoja Justas Ruškys.

Pagal teisės aktus jauna šeima laikomi abu sutuoktiniai, taip pat registruotą partnerystę sudariusi pora arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama, kurių amžius – iki 36 metų. Jaunos šeimos, neauginančios vaikų, gali pretenduoti į 15 proc., auginančios 1 vaiką – 20 proc., 2 vaikus – 25 proc., 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. dydžio subsidiją. Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų. Perkamo būsto kaina gali būti didesnė, tačiau subsidija sumai, viršijančiai 87 tūkst. eurų, neteikiama. Šeima, pretenduojanti į valstybės subsidiją pirmam būstui, negali turėti ar būti turėjusi nuosavybės teise priklausančio gyvenamojo būsto, išskyrus atvejus, jei būsto naudingasis plotas vienam asmeniui neviršija 14 kvadratinių metrų arba jei būstas yra nusidėvėjęs daugiau nei 60 proc.

„Šiuo metu norintiems gauti subsidiją pirmam būstui nebereikia laukti eilėje. Savivaldybė pažymas, kad šeima turi teisę gauti finansinę paskatą, išduoda per 10 darbo dienų. Todėl kviečiu jaunas šeimas, norinčias savo ateitį kurti Klaipėdos rajone, Gargžduose, pasinaudoti galimybe įsigyti pirmąjį būstą su finansine valstybės paskata“, – ragina Administracijos direktoriaus pavaduotojas Justas Ruškys.

Daugiau informacijos apie galimybę pirmąjį būstą įsigyti su finansine paskata rasite Klaipėdos rajono savivaldybės puslapyje www.klaipedos-r.lt skiltyje „Gyventojams“ – „Finansinė paskata jaunoms šeimoms“.

Savivaldybės skiltis spausdinama pagal paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartį Nr. AS-751.


Taip pat skaitykite:

2021-ųjų biudžetas. Koks jis ir kaip bus panaudoti pinigai?
Informacija dėl kelių priežiūros seniūnijose žiemos metu
Dar nepateikei pasiūlymo?  Nelauk, juk tikrai turi nerealią idėją!
Nedarbo lygis yra  rekordiškai išaugęs
Politikas nepripažįsta pažeidęs karantiną: esą tai persekiojimas
Kaimo bendruomenės: karantine ilgimasi gyvo bendravimo
Tarpininkai tarp praeities, dabarties ir ateities
Tautodailininko Užgavėnių personažų kaukės
Kretingališkės papuošalai – stilingoms moterims
Ievos Simonaitytės muziejus laukia rožių sodinimo šventės
„Galėčiau klonuotis į tris, ir visi trys turėtų ką veikti“, –
Žiedinės ekonomikos kryptis kilstels rinkliavos kartelę
su kelionių vadove Monika Vasyliene
Pakavimo juostos – jų tipai ir kaip jas naudoti

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kai galai nesurišti

Žiemos šaltis surakina ir vėl…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook