2020 Liepos 09
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Gargžduose – 10-mečio Obuolių šventės bendrystės pyragas

Medsėdžių kaimo bendruomenė kvietė prie gausaus stalo, nukloto ir rudeniškomis kompozicijomis, ir vaišėmis.

Kvietinių bendruomenės kiemelyje buvo dalijami ne tik pyragai, bet ir stebuklingi obuoliai, kuriuos siūlė rudens ponia – R. Paulikienė, Gargždų kultūros centro Kvietinių skyriaus renginių organizatorė.

Geros nuotaikos ir pyragų tądien nestokojo ir kaimynų kiemas.

Šventės dalyvius linksmino skrabalininkas Karolis Šileika.

„Bangos“ palapinėje lankytojus pradžiuginome firminiais „Bangos“ rašikliais.

10-ojoje Obuolių šventėje Gargždų kultūros centro darbuotojos Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė ir Rasa Astikaitė-Genčas gera nuotaika užkrėtė susirinkusiuosius. Rajono Savivaldybės meras Bronius Markauskas džiaugėsi, kad gausu rudens gėrybių.

Obuolių šventės idėja – pakviesti žmones bendrystei – pasiteisino.

Gargždų seniūnija kvietė į... pasimatymą.

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka susirinkusiųjų dėmesį traukė iš obuolių padarytu Žemaitijos herbu. Su bibliotekos bendruomene įsiamžino vicemerė V. Riaukienė.

10-us metus iš eilės prie Gargždų kultūros centro šeštadienį buvo surengta Obuolių šventė. Gausiai susirinkusiųjų akis džiugino įspūdingos skulptūros, įvairiausi papuošimai iš obuolių, skrandžius malonino gardžiausi pyragai, iškepti pagal iš kartos į kartą perduodamus receptus. O sielą šildė malonus gargždiškių ir miesto svečių bendravimas. Rodos, ir dangus tądien buvo maloningas: nors vėjelis ir ūžė, neiškrito nė lašelio lietaus.

Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“ tradicine akcija pradžiugino prenumeratorius.

Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ palapinėje tądien buvo galima užsiprenumeruoti „Bangą“ už šventišką kainą. Prenumeratoriai ir jaunieji korespondentai džiaugėsi laikraščio prizais – spaustuvės „Scandbook“ įvairių leidėjų knygomis bei kryžiažodžiais. Mažiausia skaitytoja Rugilė Zinkevičiūtė su tėveliu „Bangos“ laikraščio prenumeratos akcijoje dalyvauja jau trečius metus.Prenumeratoriai pasipuošė ir džiaugėsi žaidime laimėję „Bangos“ marškinėlius.Kiemeliai viliojo originalumu

Obuolių šventę vedusi Gargždų kultūros centro renginių ir teatro režisierė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė į publiką prabilo žemaitiškai. „Kadangi šiemet yra minimi Žemaitijos metai, tai nutarėme suteikti renginiui Žemaitijos spalvų. Pirminė Obuolių šventės idėja – pakviesti žmones bendrystei, kad kuo daugiau organizacijų, įstaigų, kaimynų susitiktų atviroje erd­vėje ir pabendrautų, apsikeistų idėjomis ar tiesiog linksmai praleistų laiką, pasidžiaugtų rudens derliumi, pasivaišintų pyragais ir pan.“, – sakė K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė.

Saulės nušviestoje ir vėjo gairinamoje Gargždų kultūros centro aikštėje šeštadienį įsikūrė apie 10 komandų. Kiekviena savaip papuošė savo kiemelį. Gargždų miesto seniūnija kvietė į pasimatymą prie obuoliais stilizuoto staliuko ir kėdžių. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka susirinkusiųjų dėmesį traukė iš obuolių padarytu Žemaitijos herbu, čia pat demonstravo informacinių technologijų naujoves bibliotekos lankytojams bei siūlė originalių obuolių pyragų receptų, taip pat pasivaišinti bibliotekininkių kepiniais. Originalumu išsiskyrė ir Medsėdžių kaimo bendruomenė, kantri ir linijinių šokių kolektyvas „Gargždų kregždutės“, VšĮ „Revilita“ ir t. t. Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnės net policijos bičiulį – Amsį – nusagstė obuoliais ir savo kiemelyje priminė saugaus eismo taisykles. Kadangi artėja tamsusis sezonas, tai ypač aktualu.

„Sportinė obuolinada“ nepaliko abejingų

Susirinkusiųjų pyragus ragavo ir vertino žiūrovai, jų simpatijas buvo galima pelnyti ir vizualiniu kiekvieno kiemelio sprendimu. Pirmoji vieta atiteko Švietimo centro kolektyvui, antroji – „Gargždų kregždutėms“, trečioji – Kvietinių bendruomenės kiemeliui, kurio pažiba tapo stebuklingus obuolius dalijusi rudens ponia apsirengusi Kvietinių skyriaus renginių organizatorė Reda Paulikienė.

„Sportinė obuolinada“ patikrino ne tik svečių miklumą, greitį, bet ir humoro jausmą. Buvo atliekamos įvairios liaudiškos rungtys, susijusios su obuoliais. Pavyzdžiui, teko sužvejoti obuolius iš fontano ir pan.

Rudens gėrybėmis pasidžiaugė ir visiems turiningo laiko linkėjo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Kiemelių originalumu, miestiečių vaišingumu tądien džiaugėsi Obuolių šventėje apsilankiusios vicemerės Audronė Balnionienė ir Violeta Riaukienė. Tądien ne vienas parlamentaras sukiojosi Gargždų kultūros centro aikštėje: su gargždiškiais bendravo Kazys Starkevičius, Tomas Tomilinas. Muziką tądien dovanojo skrabalais meistriškai skambinantis Karolis Šileika bei liaudiškos muzikos kapela iš Priekulės „Bengeliai“. Pasidžiaugta, kad veikusi prekybininkų mugė šįkart apsiėjo be kinų gaminių.

Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“ tradicine akcija pradžiugino prenumeratorius. Jiems daug dėmesio skyrė žurnalistai, skaitytojai buvo pamaloninti ir „Bangos“ redaktorės ypatingąja obuoliene. Prenumeratoriai pradžiuginti „Scandbook“ spausdintomis įvairių šalies leidėjų knygomis, firminiais redakcijos marškinėliais ir rašikliais.

Agnė ADOMAITĖ

Aut. nuotr.


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook