Gargždų poliklinikos laiptai – nebe kliūtis

Jau kurį laiką prie Gargždų pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) pagrindinio įėjimo įrengtas kėlimo įrenginys vis labiau populiarėja. Anot medikų, šiuo įrenginiu naudojasi ne tik nevaikštantys ar sunkiai judantys žmonės, bet ir mamos su vežimėliais.

Keltuvas – modernus

Nors prie Gargždų PSPC, tačiau iš kiemo pusės, patogus įvažiavimas su vežimėliais buvo įrengtas dar 2008 metais, tačiau ne vienam kliuvo statūs centrinio įėjimo laiptai. „Savivaldybei skyrus lėšų – per 10 tūkst. eurų – pavyko įsirengti šiuolaikinį keltuvą. Tinkamo nuolydžio įvažiavimas būtų užėmęs daug vietos, kurios prie mūsų pastato nėra pernelyg daug. Džiaugiamės, kad pavyko surasti tinkamą keltuvo variantą – tai patogus, vietos daug neužimantis modernus įrenginys“, – sakė Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas.

Pasak centro vadovo, iš pradžių pacientai nedrąsiai naudojosi keltuvu, todėl 17 val. įrenginys būdavo išjungiamas nakčiai. „Tačiau pastebime, jog pastaruoju metu keltuvu ėmė naudotis vis daugiau žmonių, atvykusių pas gydytojus ne tik neįgaliųjų vežimėliais, bet ir sunkiau vaikštančių, su lazdelėmis, ramentais, mamų su mažais vaikais vežimėliuose. Iš tiesų keltuvas labai pasiteisino, mūsų pacientams jis reikalingas. Visuomenė sensta, daugėja vyresnio amžiaus pacientų, todėl keltuvas, kuris dabar kasdien veikia nuo 7 iki 19 val., ir ateityje nestovės nenaudojamas“, – sakė P. Serapinas. Naujasis keltuvas prie Gargždų PSPC pagrindinių laiptų veikia lifto principu, o jei kiltų kokių nors kliūčių, yra įrengtas atskiras mygtukas išsikviesti pagalbą iš registratūros.

Pokyčiai ir Priekulėje

Savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Laimos Kaveckienės teigimu, keltuvo idėja sklandė jau seniai, tačiau įgyvendinti ją ėmėsi rajono Tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komitetas, jo pirmininkė Audronė Balnionienė. „Taip pat ir Priekulės PSPC šiuo metu tvarkomi laiptai, turėklai, nuovaža, šaligatvis prie įėjimo. Ateityje tiek Gargždų, tiek Priekulės centruose planuojama įdiegti informacinių priemonių žmonėms su regėjimo negalia, pritaikyti sanitarinius mazgus ir kt. Kol kas dar pas mus ne visada atsižvelgiama į neįgaliųjų, vyresnio amžiaus žmonių, kurie blogiau mato ar sunkiau juda, poreikius. Pavyzdžiui, Gargždų kultūros centras susitvarkė laiptus, tačiau turėklo taip ir neįsirengė. O jis praverstų saugiai lipti visiems, ypač, kai laiptai būna slidūs dėl oro sąlygų“, – „Bangai“ sakė L. Kaveckienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių