Gargždų miesto bendruomenę vienija darbas ir svajonės

Minijos senvagė, kurioje kasdien vis šviesiau ir erdviau, trečiadienį vėl sulaukė būrio smagiai nusiteikusių talkininkų. Gargždų bendruomenė po darbų pakvietė miestiečius ne tik paplušėti, bet ir kartu paminėti Lygiadienio šventę. Prie laužo visi buvo pavaišinti ir gardžia koše, ir arbata, o klausantis poezijos, kurią keitė humoreskos, nuovargis kaip mat dingo.

„Šios dienos tikslas – baigti tvarkyti Minijos senvagę: išpjauti nereikalingus menkaverčius krūmus, į vieną krūvą suvilkti šakas, sugrėbti ir išnešti anksčiau nupjautą žolę. Į talką prieš dvi savaites susirinko apie 50 talkininkų. Manau, kad ir šį vakarą jų netrūks“, – optimistiškai nusiteikusi sakė Gargždų bendruomenės pirmininkė Violeta Gedgaudienė.

Ji neklydo. Talkininkų susirinko kelios dešimtys. Tarp jų – dauguma jaunimo, parko tvarkymo talkose dalyvavusio jau ne sykį. Ne pirmą kartą savanoriavo ir jaunieji šauliai, apylinkės įgaliotinis Aleksandras Jefimovas ir kt. Prie miesto bendruomenės aktyviai prisijungė J. Lankučio viešosios bibliotekos darbuotojos, pasikvietusios ir šeimų narius. Bibliotekų metus mininti bibliotekininkų bendruomenė pasižadėjo prisidėti ir prie kitų miesto bendruomenės iniciatyvų. „Mes viską darome, gal tik arklių nekaustome“, – tryško sąmoju J. Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė.

Apie talką perskaičiusi „Bangoje“ 72 metų gargždiškė Elena Bendikienė ragino tvarkyti Minijos senvagę ir kaimynus. „Kadangi norinčių neradau, atėjau su anūku Timočiu. Jis veržte veržiasi dirbti, myli gamtą, dažnai į parką mudu atvažiuojame dviračiais. Parkas – Dievo dovana, čia rojus. Gaila, kad ne visi jį myli“, – sakė aktyvi gargždiškė.

Elektrine krūmapjove šakas vieną po kitos guldęs Algis Labokas braukė prakaitą, bet nesiskundė nuovargiu. Kuklus žmogus prisipažino, kad talkininkauja gal 5 ar 6 kartą. Kiek tolėliau girdėjosi dar vienos krūmapjovės garsas – ten darbavosi Dainius Šatkus.

Kalbinti gargždiškiai tikino, kad talkos – ne tik prasmingas aplinkos tvarkymo darbas, bet ir puikus būdas pabendrauti įvairaus amžiaus žmonėms: „Bendras darbas suartina tik iš matymo pažįstamus žmones, ypač džiugina aktyvus jaunimas, jaunos šeimos. Kartu savo miestui galime nuveikti žymiai daugiau.“

Taip pildosi daugelio gargždiškių svajonė – matyti sutvarkytą senąjį parką, jo prieigas, kur galima ir ramiai pasivaikščioti, ir pasportuoti treniruoklių aikštelėje, o su vaikais pažaisti jiems skirtoje ir net pasisupti neįgaliųjų sūpynėse.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerija mūsų projektui „Darniu darbu padėsime parkui ir vienas kitam“ skyrė 9 040 eurų. Šiemet suorganizavome jau keturias talkas. Jų rezultatai akivaizdūs: pašviesėjęs senasis parkas, tvarkoma Minijos senvagė, kur prieš kelerius metus sukurta erdvė poilsiui prie vandens. Spalio mėnesį vėl pakviesime miestiečius į parką. Čia mūsų laukia dar nemažai darbų“, – pripažino bendruomenės pirmininkė.


  • „Smagu, kai pamatai talkoje naujų žmonių. Nors jie nėra bendruomenės nariai, tačiau savo darbu pritaria mūsų idėjoms ir padeda puoselėti aplinką“, – sakė Gargždų bendruomenės, kurioje šiuo metu 56 nariai, pirmininkė V. Gedgaudienė.
  • „Esu kilusi iš Šilalės, bet 30 metų gyvenu Gargžduose. Palaikau bendruomenės idėjas“, – šypsojosi Irena Jankuvienė. Jai pritarė tiek pat metų gargždiške save vadinanti Vida Viskontienė: „Kai esi vienas, pakeli tik šapelį, o visas būrys – žymiai daugiau. Smagu būti kartu tokį gražų vakarą ir tokioje gamtoje.“
  • Gargždų bendruomenės narys Vytautas Čeledinas atėjo nešinas savo kūriniu, kurį, kaip Lygiadienio simbolį, sudegino skambant bendrai dainai.
  • Kol vieni pjovė, kiti nešė, treti grėbė, Vaclovas Macijauskas virė talkininkams gardžią grikių košę ir žolelių arbatą. Bendravimu prie laužo baigiasi visos gargždiškių talkos. Patikėkite – smagu!
  • Į talką atvažiavo visa apylinkės įgaliotinio A. Jefimovo šeima.
  • A. Labokas sakė neskaičiavęs, kelinta jam ši talka, bet manantis, kad penkta ar šešta.

    J. Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja D. Ciparienė paskaitė poetės Birutės Lengvenienės eilėraščių ir humoreskų.


Aštuonerius metus gyvuojanti Gargždų bendruomenė, iki šiol neturinti savo pastogės, kiekvieną trečiadienį 18 val. renkasi Gargždų kultūros centre. Čia laukia ateinančių visų, kurie nori tapti bendruomenės dalimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių