Gargždų kariai savanoriai – trečiąkart geriausi Lietuvoje

Minint 27-ąsias Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo metines ypatingas dėmesys teko Klaipėdos rajono kariams. Antradienį Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302 kuopa jau trečiąkart buvo pripažinta geriausia Lietuvos kuopa. Jos vadui kapitonui Linui Ambraziūnui krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis iškilmingai įteikė pereinamąjį apdovanojimą – pagal Lietuvos XIV a. kario ginklo pavyzdį nukaltą kalaviją. Lyderių pozicijas išlaikančios kuopos vadas neabejoja, kad sėkmę lemia kuopos vienybė, draugiškumas ir įgūdžiai. Karių savanorių darbas su rajono jaunimu įvertintas socialaus partnerio apdovanojimu.

Lyderių pozicijų apleisti neketina

Sausio 17 d. Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, vyko iškilminga karių rikiuotė. Renginyje tradiciškai apdovanota geriausia KASP kuopa, parodžiusi aukščiausią kovinio rengimo ir karių savanorių lankomumo rezultatą. Ja trečiąkart pripažinta Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302 pėstininkų kuopa, kuriai nuo rudens vadovauja kpt. Linas Ambraziūnas. „Ši kuopa – pavyzdys ir siekiamybė visiems Pajėgų padaliniams, o dar labiau – tiems, kurie dar tik svarsto apie tarnybą“, –302-osios lengvosios pėstininkų kuopos vadui įteikdamas apdovanojimą kalbėjo krašto apsaugos ministras R. Karoblis. Jis gargždiškius įvardijo kaip ypač darnią ir motyvuotą komandą, kurioje puikiai dera daug metų tarnaujančių karių savanorių patirtis ir jaunimo energija.

Šiuo metu Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302 pėstininkų kuopos gretose – 120 karių savanorių. Pasak kuopos vado kpt. L. Ambraziūno, kuopos stiprybė – bendruomeniškumas, draugiškumas ir sąmoninga konkurencija. „Esame viena didelė šeima. Dirbame petys petin, kartu augame ir tobulėjame“, – užtikrintai kalbėjo vadas. Jo teigimu, geriausios kuopos titulas – dar didesnis stimulas išlaikyti lyderių pozicijas. „Kiekvienas kuopos narys dega noru tapti geriausiu. Užsispyrimas, drąsa, veržlumas lemia puikius rezultatus. Žaviuosi karių savanorių iniciatyvumu ir įsitraukimu į veiklas. Net 32 kariai per praėjusius metus gavo aukštesnius karinius laipsnius, ne vienam kariui suteiktas paskatinimas. Atkakliai sieksime išlaikyti lyderių pozicijas ir kitais metais“, – kalbėjo L. Ambraziūnas. Jis aiškino, kad kuopa besidominčiųjų nestinga, tačiau visų norinčiųjų į jos gretas priimti nėra galimybės. Mat kuopa visiškai sukomplektuota. „Kai tik leis galimybės, steigsime dar vieną kuopą“, – užsiminė vadas. Verta paminėti, kad jam antradienį įteikta padėka už pavyzdingą tarnybą, uolų ir nepriekaištingą pareigų atlikimą.

Įvertinti už darbą su jaunimu

Geriausiųjų titulas ne tik įkvepia pačius karius, tačiau ir skatina įsilieti į rajono gyvenimą. Kuopos nariai ant laurų neužmiega ir atkakliai bei kryptingai dirba su jaunimu. Jie būsimus karius ruošia dar mokyklos suole: bendradarbiauja su mokyklomis, jaunimo organizacijomis, vasarą vaikams rengia stovyklas, taip pat yra įkūrę sportinę organizaciją „Kuršis“. „Siekiame išugdyti patriotišką, atsakingą, drąsią, nebijančią iššūkių kartą“, – pabrėžė L. Ambraziūnas.

Pasak 302-osios kuopos intendanto vyr. eilinio Šarūno Jurgelevičiaus, iš pradžių tarnyba jaunuolius labiausiai žavi ginklais, galimybe atlikti kovinį šaudymą pratybose bei dėvėti uniformą. Tačiau prabėgus metams ar dvejiems, jie pradeda suvokti savo svarbą struktūroje. „Savo kailiu patyriau, kad tarnyba keičia kasdienybę 180 laipsnių kampu. Susiformuoja asmenybė, kritinis mąstymas. Į viską pradedama žvelgti lanksčiau“, – patirtimi dalijosi vyr. eilinis ir džiaugėsi galintis ugdyti jaunąją karių savanorių kartą. Š. Jurgelevičius pabrėžė, kad rajono jaunimas – itin aktyvus: noriai dalyvauja organizuojamose stovyklose, įvairiuose žygiuose. Anot jo, jaunuoliai visada domisi kario savanorio kasdienybe, noriai maskuojasi veidus, apžiūrinėja ir domisi ginklais, o daugiausiai jaunimo pritraukia šratasvydžio ginklų tiras. „Jie atidžiai klausosi paskaitų apie patriotiškumą, kariuomenės svarbą Lietuvai, drąsiai užduoda jiems rūpimus klausimus“, – pridūrė karys savanoris.

Kad tarnyba ugdo asmenybę ir teikia stiprybę, žurnalistei liudijo ir antradienį prisiekusi savanorė Aistė Kirilovaitė. „Tėtis buvo karys savanoris, senelis – policininkas. Nuo mažens svajojau tarnauti Tėvynės labui. Praėjusių metų sausio 13-ąją tapau šaule, svarsčiau stoti į šauktinių gretas. Tačiau susipažinusi su 302-osios kuopos nariais nedvejojau, kad noriu tapti kuopos dalimi. Jų vienybė pakerėjo“, – aiškino savanorė. Pasak jos, tarnyba verčia peržengti komforto zoną, teikia vidinę stiprybę ir diegia pamatines vertybes. „Kad merginoms kariuomenėje ne vieta – mitas. Gargždų kuopos kariai, jei tik reikia pagalbos, visuomet gelbsti ir pataria“, – pridūrė mergina.


KOMENTARAS

  • Gintautas RAZMA, buvęs Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302 kuopos vadas, šiuo metu tarnybą tęsiantis Generolo J. Žemaičio Lietuvos karo akademijoje taktikos vyriausiojo instruktoriaus pareigose:

    – Žvelgiant į kuopą iš šono, akivaizdu, kad jos veiklos rezultatai reikšmingai išsiskiria iš kitų kuopų. Jos stiprybė neabejotinai yra profesionalūs ir motyvuoti kariai, pasižymintys unikaliomis kompetencijomis. Ir net pasikeitus vadams kuopa nenustoja augti bei judėti į priekį. Neabejoju, kad pozityvi ir įtraukianti kuopos organizacinė kultūra sėkmingai įtrauks naują vadą į sėkmingą veiklą. Manau, kad karių savanorių unikali bendrystė su rajono gyventojais, benduomenėmis, organizacijomis, Savivaldybe – sektinas pavyzdys kiekvienai kuopai.

Aistė NOREIKAITĖ

Marijos BAKERAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių