Gargždų gimtadienis vilkės tautinį kostiumą

Gargždų gimtadienis vilkės tautinį kostiumą

Gargždų kultūros centre organizatoriai pristatė miesto gimtadienio šventinius renginius, kurie vyks pirmąjį vasaros šeštadienį.

 

Penktadienį Gargždų kultūros centras pristatė artėjančio miesto gimtadienio, kuris bus švenčiamas birželio 3 dieną kartu su tradiciniu festivaliu „O mes – vaikai, o mes – pasaulis“. Gargždų 764 metų šventinio paminėjimo tema „Kultūros švyturys – pajusk kultūros šviesą“. Gargždiškiai ir svečiai kviečiami atvykti į šventę pasipuošę tautiniais kostiumais ar bent jų detalėmis.

Renginiai atskirose erdvėse

Pagrindinius šventės motyvus pristatė Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Polekauskienė, Gargždų kultūros centro direktorė Birutė Oželienė, šio centro režisierius Vaidas Kvedaras, projektų vadovė Vaida Ubartienė, Sporto centro direktorius Vaidas Liutikas. Tradiciškai šventę sudarys trys pagrindinės dalys: tautodailės mugė, sporto renginiai ir kultūrinė programa. Kiekviena jų turės savo teritoriją miesto centre.

Mugė kaip įprasta išsidėstys Savivaldybės aikštėje bei aplinkinėse Klaipėdos ir Kvietinių gatvių dalyse. Didysis šventinis šurmulys vyks prie Kultūros centro, o sportuojantys šventės dalyviai užkariaus vos ne visą miestą. Nuo ryto iki vidurdienio vyks vaikų festivalis „O mes – vaikai, o mes – pasaulis“, kurio mažieji dalyviai bus pakviesti įsijausti į pasakų personažų ir animacijos temą. Gargždų gimtadienis prasidės antroje dienos pusėje šventine eisena nuo autobusų stoties iki Kultūros centro.

Dalyviai žygiuos podiumu

Pagrindinis šventės akcentas – tautiniai kostiumai. Į miestą laukiama atvykstant per pusantro šimto svečių iš visų penkių Lietuvos regionų, gal ir Latvijos, nes kartu bus minimas Gargždus garsinančio „Minijos“ šokių ir dainų ansamblio 45-metis. Tautiniais kostiumais pasidabinę svečiai ir miestelėnai, taip pat ir vaikai, bus pakviesti į bendrą įspūdingą tautinio paveldo šokį „Spiečiaus kadrilis“. Skirtingų regionų tautinius kostiumus vilkintys šventės dalyviai bus pakviesti pristatyti juos net ant podiumo – jis būsiąs įrengtas prie nestandartinės kupolo formos didelės baltos scenos.

Gargždiškius aktyviai dalyvauti šventiniuose renginiuose turėtų paskatinti įsteigtas prizas – vyriškas ir moteriškas tautiniai kostiumai, kurie bus pasiūti konkrečiam asmeniui.

Tautiniais motyvais pasipuoš ir niekaip remonto nesulaukiantis Kultūros centro pastatas – tik ne įprastu tentu, o tautinėmis juostomis.

Šventės organizatoriai akcentuoja, kad šių metų šventiniai Gargždų miesto renginiai yra skirti paskelbtiems Tautinio kostiumo bei Lietuvių kalbos kultūros metams.

Miestą užplūs dviratininkai

Sporto mėgėjai ir žiūrovai šiemet turėtų nenuobodžiauti. Anot organizatorių, be įprastų sporto rungčių, vyks linksmos riedlenčių, paspirtukų, riedžių lenktynės, minigolfo, smiginio varžybos, rungtyniaus tenisininkai, sunkiaatlečiai, pliažo tinklininkai ir kt. Sporto centro direktorius V. Liutikas juokavo, kad sporto renginiai šįkart tikrai turėtų pakliūti į filmą apie miesto gimtadienį, mat pastarajame sportui vietos neatsirado. Greičiausiai taip ir bus, nes nepastebėti 400 dviratininkų gimtadienį švenčiančiame mieste nepavyks net labiausiai išsiblaškiusiam operatoriui. Keliose trasose varžysis ne tik profesionalūs dviratininkai, bet visi norintys, net vaikai su triratukais. Dviračių trasos iš Gargždų nusidrieks ir į rajono gyvenvietes bei miestelius – Dovilus, Šniaukštus, Maciuičius, Endriejavą, Veiviržėnus, Pėžaičius.

Oficiali mero inauguracija – pirmą kartą

Gargždų gimtadienio šventėje kaip jau įprasta bus pagerbtas ir apdovanotas naujas Gargždų miesto garbės pilietis, kurį gali siūlyti visuomeninės organizacijos, įstaigos, pavieniai asmenys ir t. t. Kandidato titulą patvirtina rajono Taryba. Gargždiškių ir miesto svečių laukia dar viena įdomi ceremonija – Klaipėdos rajono mero inauguracija, kurios metu merui Vaclovui Dačkauskui bus įteiktos Lietuvos heraldikos komisijos aprobuotos mero regalijos – miesto simbolika papuošta grandinė. Ji turėtų būti pagaminta iki gegužės pradžios. Oficiali mero inauguracija Klaipėdos rajone vyks pirmą kartą. Tiesa, prieš kelerius metus inauguracija buvo surengta ir tuometiniam merui Sigitui Karbauskui. Vėliau paaiškėjo, jog iš suaukotų lėšų padaryta mero grandinė nebuvo aprobuota Heraldikos komisijos.

Šventinį vakarą vainikuos grupės „Kitava“ koncertas ir fejerverkai.

Skelbiama, kad Gargždų gimtadienio šventės biudžetas šiuo metu siekia beveik 8 tūkst. eurų, iš jų apie 6 tūkst. eurų – rajono iždo lėšos. Tikimasi dar gauti lėšų iš rėmėjų, tad šventinių renginių tikroji sąmata paaiškės vėliau.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kol šviečia saulė – reikia taisyti stogus

Pakalbėkime apie Europą, nes tai mūsų namai, o ne „kažkas ten Briuselyje“. Nėra namų be dūmų, bet jie kažkada išsisklaido.…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar jau maudėtės jūroje?