Gargždiškis, sužibėjęs Bankoke, svajoja apie olimpiadą

K. Stonkus į kiekvieną treniruotę eina lyg į šventę. Ne kartą Lietuvos sunkiosios atletikos čempionu tapęs gargždiškis ant laurų užmigti neketina. Jo siekiamybė – olimpinės žaidynės. „Sunkiąją atletiką lankau jau 9 metus. Mesti niekuomet negalvojau, šis sportas – ne pomėgis, o mano gyvenimo būdas“, – „Bangai“ kalbėjo sportininkas.Gargždų sporto mokyklos ugdytiniai rajoną garsina ne tik Lietuvoje, bet skina pergales ir aukščiausio lygio pasaulinėse varžybose. Bankoke vykusiame Pasaulio jaunių iki 17 metų sunkiosios atletikos čempionate šešiolikmetis gargždiškis Karolis Stonkus iškovojo garbingą trečiąją vietą. Sunkiaatletis įsitikinęs, kad aukštus rezultatus lemia „juodas“ darbas ir trenerio, artimųjų bei rėmėjų palaikymas.

Iškovojo trečiąją vietą

– Vos prieš savaitę grįžai iš Tailando sostinėje Bankoke vykusių pasaulinio lygio varžybų. Kokie čempionato įspūdžiai?

– Ši kelionė – nauja patirtis. Pirmą kartą skridau lėktuvu. Skrydis truko daugiau nei 12 valandų. Lietuvoje vykstančiose varžybose sunkiaatlečiai labai panašūs, o Bankoke – priešingai: skirtingo sudėjimo, odos spalvos. Rungiausi su Italijos, Čekijos, Naujosios Zelandijos ir kt. sportininkais. Čempionate dalyvavo 83 šalių atstovai. Nuo žiūrovų gausybės net akys raibo.

– Varžybose buvai vienintelis lietuvis. Ar džiaugiesi iškovota trečiąja vieta savo kategorijoje?

– Rezultatu tiek aš, tiek treneris Edvardas Šauklys esame patenkinti. Svorio kategorijos per 94 kg B grupėje su 274 kg užėmiau 3-iąją vietą (iš dešimties dalyvių), o bendroje įskaitoje likau 14-as. Pagerinau asmeninius rekordus: rovimo rungtyje įveikiau 119 kg, stūmimo – 155 kg, dvikovės – 274 kg. Galėjau ir dar geriau pasirodyti. Koją šiek tiek kišo net 40 laipsnių oro temperatūra. Nesu pratęs prie tokio karščio, tad tai buvo išbandymas.

Itin svarbi finansinė parama

– Kaip ruošeisi varžyboms? Kaip manai, kas lėmė sėkmę jose?

– Prieš čempionatą intensyviai ruošiausi 3 mėnesius. Salėje praleisdavau po 2–3 valandas keturis kartus per savaitę. Manau, kad svarbiausia – „juodas“ ir nuolatinis darbus bei palaikymas. Ypač džiaugiuosi trenerio atsidavimu ir Savivaldybės finansiniu palaikymu. Tai dar labiau motyvuoja garsinti rajono vardą tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje.

– Pasaulinio lygio čempionatas, juolab vykstantis tokioje egzotiškoje šalyje, turbūt reikalauja nemažų išlaidų? Kaip įveikiate finansinius barjerus?

– Finansai lemia galimybių ribas. Juk jei ne gauta parama, apie Pasaulio čempionatą galėčiau tik pasvajoti. Štai kelionė, pragyvenimas ir varžybos atsiėjo apie 3,5 tūkst. Eur. Dalį lėšų – 600 Eur iš tarptautiniams projektams skirtų lėšų skyrė rajono Savivaldybė, prisidėjo ir tėveliai, treneris, sporto klubas „Samsonas“.

– Ne kartą esi tapęs Lietuvos sunkiosios atletikos čempionu. Štai sužibėjai ir Tailande. Kokie tikslai ir ambicijos sporte?

– Lietuvoje itin mažai konkurentų. Tad trokštu dalyvauti kuo daugiau varžybų, vykstančių visame pasaulyje. Intensyviai ruošiuosi ir galbūt teks garbė varžytis 2020 metais Tokijuje vyksiančiose olimpinėse varžybose.

Aistė NOREIKAITĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių