Gargždiškis nepabijojo iššūkių: sėkmingai dirba programuotoju

„Šiuo metu dirbu programuotoju UAB „Persė“ „Būk pastebėtas internete“. Dirbame su viskuo, kas susiję su internetiniu marketingu. Nuo pat turinio valdymo sistemos iki jo administravimo bei nuolatinio atnaujinimo“,  – sėkmingai darbo rinkoje įsitvirtinęs džiaugėsi gargždiškis programuotojas N. Charitonovas.

Programavimo studijos pripažintos viena perspektyviausių, paklausiausių ir gerą užmokestį garantuojančių mokymosi programų šalyje. Todėl nenuostabu, kad nemažai moksleivių, o kartais ir studijas jau seniai baigusiųjų ryžtasi mokytis programavimo. Rinktis programuotojo profesiją nusprendė ir gargždiškis Nikita Charitonovas.

Ir svajonė, ir perspektyvos

– Kodėl nusprendei pradėti mokytis programavimo?

– Baigęs studijas universitete išvažiavau į užsienį ieškoti pinigų kasyklos. Tačiau svetur laimės neradau. Nusprendžiau grįžti į tėviškę – Klaipėdos kraštą ir įrodyti sau, kad galiu išpildyti svajonę tapti programuotoju. Taip pravėriau „Klaipėda Coding school“ programavimo mokyklos Klaipėdoje duris. Rinktis programavimo kursus paskatino ir tai, kad informacinės technologijos – ateities perspektyvos.

– Ar išties programavimas  – perspektyviausia šių dienų ir ateities sritis?

– Tai jau dabarties ir ateities galimybės. Programavimas neturi ribų. Tuo galima įsitikinti nuėjus į bet kurią informacinių technologijų parodą, kurioje stebina inovatyviausios ir originaliausios programuotojų idėjos, atliepiančios šiuolaikinio žmogaus poreikius ir lūkesčius. Išties, mano nuomone, programavimo vaikai turėtų būti mokomi jau pirmoje klasėje. Tuomet išaugintume jaunuosius išradėjus, kurių darbai galimai lemtų teigiamus pokyčius visuomenės gerovėje.

Sužavėjo išorinis programavimas

– Kas buvo įdomiausia mokantis? Kokių žinių įgijai?

– Itin įtraukė aplikacijų, žaidimų, internetinių svetainių kūrimas. Išskirti, kas buvo įdomiausia, gana sunku, nes atskiros kurso dalys viena kitą papildė, o visuma maksimaliai atvėrė informacinį pasaulį. Tačiau labiausiai turbūt sužavėjo išorinis programavimas („front end“). Ši sritis apima viską, ką vartotojas mato, įskaitant dizainą, jo karpymą ir kai kurias programavimo kalbas. Šiuo atveju programuotojo užduotys – analizuoti kodą, dizainą, pašalinti atsiradusias klaidas, užtikrinant sklandžią vartotojo patirtį internetiniame puslapyje. Čia naudojamos trys pagrindinės kalbos: HTML, CSS ir JavaScript. HTML naudojama aprašams, CSS – pristatymui, o JavaScript – realizacijai.

Kaip sekėsi ieškoti darbo baigus kursus? Ar poreikis programuotojų Klaipėdos regione didelis?

– Džiaugiuosi, kad „Klaipėda Coding school“ mokyklos darbuotojai ne tik išmokė programavimo subtilybių, tačiau padėjo rasti praktikos, o vėliau ir darbo vietą. Visgi pastebiu, kad Klaipėdos regione norėdamas įsidarbinti informacinių technologijų srityje susiduri su sunkumais. Nepaisant to, Klaipėda – inovacijoms atviras miestas, tačiau, panašu, kad į šią sritį atsakingi asmenys investuoti nenori.

– Kaip pristatytum programuotojo specialybę tiems, kurie dar tik ketina nerti į šios srities pažinimą?

– Programavimas yra kaip menas, kaip tu įsivaizduoji, kaip norėtum, kad programa atrodytų, veiktų, taip ir suprogramuoji. Programuotojas turi būti kūrybingas, išradingas ir atidus.

Kalbėjosi Aistė

NOREIKAITĖ

Asmeninio archyvo nuotr.

Reklama: business central

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių