2020 Liepos 14
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Gargždiškiai pratrūko: paklibinkime sėdinčiuosius Savivaldybėje

Kuršlaukio gatvėje galima pamesti ne tik ratus, bet ir dantis.

Šią savaitę Gargžduose įsiplieskė gyventojų nepasitenkinimas kai kurių kelių, gatvių priežiūra, naujų želdynų neracionaliu sodinimu. Pasipylė skambučiai, laiškai į redakciją, nuotraukos su abejotinos vertės darbais (nedarbais) keliamos į feisbuką. Tačiau atrodo, kad vėl pasitvirtino taisyklė: mieste pirma kažkas padaroma, paskui pamąstoma, o tada iš naujo perdaroma ar iš viso paliekama likimo valiai ar „nurašoma“ gamtos stichijoms.

Atsakyti „Bangai“ į skaitytojų nuogąstavimus ir priimti ugnį į save vietoj Gargždų seniūno ryžosi Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Justas Ruškys.

Kuršlaukio gatvė vis neįveikiama

„Antradienį kalbėjomės su Savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėju Algirdu Ronkumi dėl nebeišvažiuojamos Kuršlaukio gatvės. Jis sakė, kad žino, stengiasi, bet lyja lietus ir nieko negali padaryti. Deja, Gargždų miesto seniūnas telefono ragelio nekelia. Bet ar miesto gatvės tokios turi būti? Jei nesunku, paklibinkime miestiečius, sėdinčiuosius Savivaldybėje!“ – „Bangai“ parašė UAB „Dolena“ darbuotojai ir atsiuntė nuotrauką su kelio, kuriame ne tik automobilio ratus, bet ir dantis galima pamesti, vaizdu.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas J. Ruškys atsako:

– Kiekviena seniūnija yra pasitvirtinusi žvyrkelių greideriavimo grafikus. Tačiau rudenį juos koreguoja orai. Statybos ir kelių priežiūros skyriaus specialistai sako, kad atlikti greideriavimo darbus lyjant ar esant šlapiai dangai – netikslinga. Nugreideriavus šlapią žvyro dangą galima tik dar labiau pabloginti kelią. Važiuojančios transporto priemonės ne tik „išmuštų“ daugiau duobių, tačiau tuo pačiu ir suformuotų provėžas, kurios dar labiau apsunkintų eismą. Žvyrkelių greideriavimo kokybė priklauso nuo meteorologinių sąlygų, ypač nuo kelio dangos drėgmės. Tokio kelio negalima tinkamai suformuoti esant per daug sausai kelio dangai arba ilgą laiką lyjant. Dėl šios priežasties dangos yra stebimos ir darbai atliekami tik tada, kai danga tampa tinkama darbui. Kitaip tariant Kuršlaukio gatvės situacija seniūnijai taip pat žinoma, ir kai tik leis orai, bus pradėti greideriavimo darbai.

„Nepatikėsite, gatvė nuo Gamyklos iki geležinkelio posūkio šiek tiek aptvarkyta. Atvežė akmenukų ir užpylė“, – visgi iškovotu teigiamu rezultatu penktadienį ryte redakcijai pasidžiaugė UAB „Dolena“ darbuotoja.

J. Basanavičiaus gatvės dangą žada sutvarkyti.J. Basanavičiaus g. rangovas tvarkys

Važiuodami seniausia Gargždų Jono Basanavičiaus gatve žmonės stabteli ties redakcija ir stebisi vis nepabaigiamais gatvės dangos sutvarkymo darbais: „Čia ne tik akmuo gali mašinos langą įskelti, bet iš po ratų slystelėjęs akmuo gali ir į praeivį nuskrieti, pilnas šaligatvis tų akmenėlių. Kur darbo kultūra?“

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas J. Ruškys paaiškina:

– Jono Basanavičiaus gatvėje vykdomų vandens ir nuotekų tinklų rekonstrukcijos darbų užsakovas yra AB „Klaipėdos vanduo“. Darbų teritorija jau ne kartą buvo apžiūrėta Savivaldybės specialistų ir rangovas paragintas sudaryti kuo mažiau nepatogumų gyventojams. Darbai turėtų būti baigti iki šių metų pabaigos, ir rangovas privalės atkurti kelio dangą, kad ji būtų ne prastesnė negu buvo. Pats projektas miestui bus itin naudingas – pagerins naujais vamzdynais tiekiamo vandens kokybę, leis sumažinti galimų avarijų skaičių ir panašiai.

Vasario 16-osios g. sodinami medeliai į trinkeles papiktino gargždiškius.Vasario 16-osios g. medeliai sukėlė šoką

„Vasario 16-osios gatvėje šiomis dienomis į šaligatvį sodinami medeliai. Kas taip sumanė, kas tokio projekto autorius? Ar yra miesto šeimininkas? Siūlau eksperimentą: pamėginkite tie, kurie taip sumanėte, pabūti neįgalaus žmogaus vietoje. Na, drąsiau, pervažiuokite tokiais šaligatviais, kai jie iškilnoti ir vietos labai striuka. Ar tie medžiai prigis? Ar tikrai laikomasi jų sodinimo į trinkeles technologijų? Kas taip nusprendė: Gargždų seniūnija, Architektūros skyrius? Nežinau, trūksta žodžių dėl tokių sprendimų“, – „Bangai“ kalbėjo Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Loreta Pjaulokaitė-Motūzienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas J. Ruškys ramina:

– Medžiai buvo susodinti pagal apželdinimo projekte numatytas jų augimo vietas, kurios parinktos atsižvelgiant į po žeme esančias miesto komunikacijas ir reikalavimus. Bet į gyventojų pastabas bus atsižvelgta. Specialistai nuvyko į vietą ir apžiūrėjo medelius. Priimtas sprendimas jau pasodintus patraukti šiek tiek arčiau važiuojamosios kelio dalies, tiek, kiek leidžia nustatyti reikalavimai. Kitaip tariant, medžių augimo vietos išlaikys tokius pačius atstumus nuo gatvės, kaip ir senieji gatvės medžiai. Taip pat bus įrengta medžių šaknų apsauga, kuri netrukdys pėsčiųjų eismui, tačiau liks galimybė medžius laistyti ir tręšti.

Vilija BUTKUVIENĖ

UAB „Dolena“ ir autorės nuotr.


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook