Gargždiškiai džiaugėsi gyvybės duonos žinia

Gargždiškiai, Šeimų šventės dalyviai, su Šiaulių vyskupu Eugenijumi Bartuliu. Grupėje buvo 28 žmonės iš Gargždų.

Pilnutėlėje Šiaulių arenoje neseniai jau dvidešimtą kartą vyko Šiaulių vyskupijos šeimų šventė „Aš esu gyvybės duona“ (Jn 6, 48). Šis pavadinimas įpareigojo ir pranešė pagrindinę Šeimų šventės žinią. Kasmet unikaliame renginyje dalyvaujame ir mes, gargždiškiai: ankstesniais metais su jaunimu, ateitininkais, dabar – su šeimomis. Mums organizuotai nuvykti visada geranoriškai padeda rajono Savivaldybės administracija, tad esame labai dėkingi už dėmesį šeimoms.

Tradicinę šventę sudarė dvi dalys. Pirmoje – šv. Mišos, kurias aukojo apaštalinis nuncijus arkivyskupas dr. Peter Antun Rajič, gal 10 Lietuvos vyskupų, daug kunigų. Šventės globėjas – J. E. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Šioje dalyje vyko ir Santuokos sakramento atnaujinimas.

Antroje dalyje su mumis bendravo svečias katalikų kunigas Leo Patalinghug. Jis filipinietis, tačiau daug metų gyvena JAV. Jis ir breiko šokėjas, ir treneris, ir rytų kovos menų specialistas. Dargi – žymus kulinaras, Amerikos kulinarinių šou nugalėtojas, kuris save vadina „užstalės misionieriumi“. Pagrindinė kun. Leo misija – sugrąžinti šeimas prie pietų ar vakarienės stalo. Labai įdomus lektorius, vikriai ruošdamas maistą, akcentavo, kad labai svarbu, kas sėdi prie stalo, o ne kas ant jo padėta. Dvasininko manymu, „greitas maistas, greiti santykiai, greitas gyvenimas niekur neveda. Maistas – standartinė meilės kalba.“ Šis katalikų kunigas, pripažintas virėjas, televizijos ir radijo laidų dalyvis, choreografas nori parodyti, kaip maistas suartina šeimą ir koks yra svarbus jos bendravimas, susėdus aplink padengtą stalą.

Linksmai pasiklausę kunigo Leo įdomios kulinarinės pamokos, matydami, kaip jis ruošia maistą, panorome irgi susėsti prie stalo. Tad pasibaigus renginiui užsukome į muzikinį klubą-smuklę „Juonė pastogė“ Šiauliuose, aptarėme kun. Leo pamokymus.

Mums visada malonų įspūdį palieka, visus stebina labai nuoširdus, paprastas J. E. Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio bendravimas.

Kazimiera SIPIENĖ

Autorės nuotr.


Taip pat skaitykite:

Rinkimų drama baigėsi P. Gražulio pergale:  R. Petrauskienė sustoti neketina
Panaudotoms žvakidėms – specialūs konteineriai kapinėse
Pertekliniai ženklai prie įstaigų
Jaunieji gargždiškiai – II lygos nugalėtojai
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate – setas su 70 taškų
Veiviržėniškės gėlės – įvairioms progoms
Apdraudusieji ūkinius gyvūnus gali susigrąžinti dalį išlaidų
Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis
Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį
Konsultavimo paslaugos kaime –  abipusė nauda

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi?

Seimo rinkimų antrojo turo Klaipėdos…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook