Gargždiškiai biologai – konferencijoje Vilniuje

Lietuvos moksleivių neformaliojo švietimo centre Vilniuje lapkričio 15–16 dienomis vyko Tarptautinės programos GLOBE ir Baltijos jūros projekte dalyvaujančių mokyklų konferencija.

Joje dalyvavo Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro eksperimentinės biologijos studijos ugdytiniai Samanta Staponaitė, Almantė Blystytė, Ugnius Adomaitis kartu su mokytoja Viktorija Šiaulytyte. Jaunieji biologai parengė žodinį ir stendinį pranešimą „Atmosferos stebėjimai Gargžduose“ .

Iš visos Lietuvos GLOBE ir BJP projektų mokyklos atsiuntė beveik 100 dalyvių, pristačiusių žodinius ir stendinius pranešimus. Dalyvių pasveikinti atvyko ir svečiai iš JAV ambasados – Giedra Gurevičiūtė-Demereckienė ir Amy Reichert. GLOBE programą inicijavo ir kuruoja JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA). Kadangi Lietuva labai aktyviai renka fenologijos duomenis, vaizdo skambučiu konferencijos dalyvius taip pat pasveikino ir Europos ir Eurazijos regiono fenologijos kampanijų koordinatorė Lenka Kleger.

Dalyvių pranešimus vertino tarptautiniuose projektuose patirtį turinčių mokytojų konsultacinė grupė, kurią sudarė Rasytė Gaidienė, Regina Talačkienė ir Genutė Kuzmickienė. Aptarę ir apibendrinę pranešimus mokiniai lankėsi Vilniaus universiteto Zoologijos muziejuje. Ten per pusantros valandos, padedami dr. Gritos Skujienės ir doktorantės Viktorijos Kuznecovos, sužinojo daugybę dalykų tiek apie Baltijos jūrą, tiek ir kitas Lietuvos gamtos įdomybes.

Antroji renginio diena prasidėjo vaizdo skambučiu iš Suomijos – dalyvius pasveikino šiuo metu Baltijos jūros projektą koordinuojančios Suomijos atstovė Aira Undén-Selander.

Mokiniai ir mokytojai, išklausę dar vienuolika Baltijos jūros projekto pranešimų, keliavo į Vilniaus universiteto planetariumą. Ten jų jau laukė doktorantas Aidas Sadauskas, kuris papasakojo, kaip kiekvienas mokinys gali prisidėti tyrinėjant aplinką ir kosmosą. Jis supažindino su šiuo metų laiku matomais kosminiais objektais.

Konferencijai pasibaigus, organizatoriai pasidžiaugė mokytojais ir mokiniais, kurie vis dažniau nagrinėja sudėtingas temas, apimančias aplinkosaugą ir jų pačių daromą poveikį aplinkai, vis labiau bendradarbiauja tarp mokyklų ir ruošia vis stipresnius darbus.

Viktorija ŠIAULYTYTĖ

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro eksperimentinės biologijos studijos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių