Gargždiškė saksofonininkė: „Siekiu paliesti klausytojų širdis“

Gargždų muzikos mokyklos Džiazo ir moderniosios muzikos skyriaus ugdytinė Jazmina Preibytė su mokytoju Sigitu Stalmoku.

Gargždų muzikos mokyklos Džiazo ir moderniosios muzikos skyriaus ugdytinė Jazmina Preibytė skina laurus ir garsina rajono vardą respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose. Gabioji gargždiškė neseniai pristatė ir savo rečitalį. Itin daug susidomėjimo sulaukęs Jazminos koncertas vainikavo 7 metus, praleistus Gargždų muzikos mokykloje, kurią jaunoji atlikėja vadina talentų kalve.

Gera girdėti plojimus

– Kaip prasidėjo Tavo pažintis su muzika? Kuo sužavėjo būtent saksofonas?

– Kartą mama pasiūlė pradėti mokytis groti kokiu nors instrumentu. Būtent saksofonas man pasirodė įdomus bei įspūdingas ne tik savo išvaizda, bet ir garsu. Tad pasirinkau šį instrumentą.

– Esi ne vieno tarptautinio ir respublikinio konkurso laureatė. Koks jausmas aidint aplodismentams tarptautinėse didžiosiose scenose?

– Tiesa, teko dalyvauti įvairiuose konkursuose. Ypač įsiminė Aleksandro Fedotovo Ventus musicale, Gradus ad Parnassum, I respublikinis Petro Vyšniausko saksofonininkų, XXII Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkursai.

Taip pat vykau į Liuksemburgą, kur dalyvavau tarptautiniame EMCY (European Union of Music Competitions for Youth) ir Liuksemburgo kultūros organizacijų jaunimo akademinės muzikos, Liubeke vykusiame saksofonininkų konkursuose.

Prieš kiekvieną pasirodymą vyksta ilgas pasiruošimo procesas. O galiausiai sugrojus būna išties gera girdėti plojimus. Manau, jie – įrodymas, kad žmonėms buvo malonu klausyti. Nors vienas klausytojas, paveiktas mano grojimo, yra didžiausias įdėto darbo įvertinimas.

Augina patirtys ir nesėkmės

– Praėjusiais metais pelnei ir rajono jaunimo apdovanojimų „Auksinės lemputės“ nominaciją. Kur tenka muzikuoti rajone?

– Smagu pasirodyti Gargžduose, prablaškyti žmonių dėmesį muzika. Grojau miesto bendruomenės apdovanojimuose „Taurioji širdis“.

– Šiemet baigi Gargždų muzikos mokyk­lą. Kokius prisiminimus išsineši? Kokios įsimintiniausios patirtys, pamokos, iššūkiai?

– Laikas, praleistas Gargždų muzikos mokykloje, praėjo labai greitai. Dar pati negaliu patikėti, kad tai paskutiniai metai. Džiaugiuosi, kad per septynerius metus savo gerbiamo mokytojo Sigito Stalmoko dėka išmokau groti saksofonu ir turėjau galimybę pasirodyti scenoje įvairiuose konkursuose. Labiausiai džiaugiuosi dėl įvairių nesėkmių ir nepasisekimų, nes būtent jie mane augino ir padėjo tapti tuo, kuo esu dabar.

Aukojo sergančiai šeimai

– Neseniai Gargždų muzikos mokykloje vyko tavo koncertas. Kokie kūriniai lyderiavo? Ką šis koncertas reiškė Tau?

– Sukaupiau išties didelį repertuarą, kurį parodyti žmonėms man buvo labai svarbu. Koncerte skambėjo tiek klasikiniai, tiek džiazo kūriniai, grojami kartu su Gargždų muzikos mokyklos ansambliu „Soloja“. Svarbiausias šio koncerto tikslas buvo paliesti klausytojų širdis ir suteikti jiems laimės klausantis gyvos muzikos. Taip pat mokytojo iniciatyva koncerto metu norintieji galėjo paaukoti sunkiai gyvenančiai šeimai. Joje trys šeimos nariai serga onkologine liga. Viliuosi, kad surinktos lėšos bent šiek tiek palengvins jų gyvenimą.

– Kokie ateities planai? Ar žadi sieti gyvenimą su muzika? Kokios svajonės ir kaip atlikėjos ambicijos?

– Scena yra vieta, kurioje jaučiuosi labai gerai. Tad gyvenimas be muzikos man būtų gana nuobodus ir tuščias. Nors šiuo metu nesu tikra, ar studijuosiu muziką, tačiau mokymąsi planuoju tęsti ir kitais metais.

Kalbėjosi Aistė NOREIKAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

Justas Ruškys: Gargždai išsineria iš podukros rūbo
Muziejuje – kelionė dramatiškais partizanų takais
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Pašto kasdienybė: nuo keistų dėžučių iki laukiančių skaitytojų
Koronavirusas iš rajono dar neatsitraukė:  išlikite budrūs, atlikite testus
Medis – ne skelbimų lenta
Girkališkė į šventę atėjo su Cibute
Gargždų autobusų stotis stebins cilindro forma

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook