Gamta ir mes

Medžioklės akibrokštas – baltoji lapė


Kartais medžioklės net ir patyrusiems medžiotojams pateikia staigmenų. Tuo vieną šeštadienį įsitikino Dauparų medžiotojų būrelio nariai, kai vieno iš jų taikiniu tapo baltoji lapė.


Prie Dauparų esančiuose miškuose medžioklę surengę doviliškiai buvo nusiteikę pagauti laimikių. Pasisekė – į kompaniją pasikvietę kitų būrelių narių jie iš viso sumedžiojo 8 lapes. Tačiau vakaro diskusijų tema šį kartą tapo ne medžioklės taktika, o netikėtas laimikis.


Kaip teigė Dauparų būrelio narys, Klaipėdos rajono ūkininkų sąjungos tarybos pirmininkas Raimondas Kernagis, tikėtina, kad tai poliarinės lapės palikuonis. „Esame girdėję, kad iš Kretingos rajone esančio privataus zoologijos sodo kažkada buvo pabėgusi poliarinė lapė. Galbūt tai jos palikuonis“, – medžiotojų diskusijas apibendrino R. Kernagis. Jis priminė, kad šiuo metu dėl naujos jauniklių vados miškuose galima medžioti tik kenkėjais laikomus laukinius gyvūnus.


Dvejonių, šauti ar ne į neįprastai atrodantį gyvūną nebuvo, mat taikyta iš arčiau nei 70 metrų, todėl medžiotojas buvo įsitikinęs, jog tai tikrai lapė. Žvėrelio kailį pasisiūlė išdirbti vienas iš medžioklėje dalyvavusių vyrų.


„Net ir patyrę medžiotojai sakė niekada nematę atviruose miškuose bėgiojančios baltos lapės, tačiau kažkas yra nušovęs juodą“, – pridūrė R. Kernagis.


Belieka tikėtis, kad patyrę medžiotojai teisingai atspėjo lapės kelią į Žemaitijos mišką. O gal lietuviška žiema – jau pats tas šiaurietiškoms poliarinėms lapėms?


Klaipėdos universiteto Gamtos ir matematikos mokslų fakulteto Ekologijos katedros docento Algimanto Petraičio komentaras:


– Tikėtina, kad tokia lapė dėl genų mutacijos gimė albinosė. Gamtoje pasitaiko ir dalinio albinizmo atvejų, kai individas gimsta baltas, tačiau jo akys ne raudonos. Pavyzdžiui, Palangoje tvenkinyje jau kelinti metai plaukioja balta antis. Žinoma, tikėtina ir rūšių susikryžminimo galimybė. Pabėgusių iš įvairių zoologijos sodų gyvūnų problema tikrai yra. To pavyzdys – Lietuvoje buvo aptikta juoda gulbė, nors tokios gyvena tik Australijoje.


Jolanta VENSKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių