Galimos permainos Gargždų centre verslininkus sulaiko nuo investicijų pastatų remontui

Gargždų centre stūksančio seno pastato ateitis, kol rengiama miesto centrinės dalies teritorijos planavimo koncepcija, yra neaiški. Tad verslininkams planuoti investicijas remontams nėra patrauklu.

Gargždiškiai pastaruoju metu džiaugiasi tvarkomomis miesto erdvėmis, tačiau kai kuriems gyventojams akis užkliūva už centrinėje Klaipėdos gatvėje stūksančio nežinia kiek dešimtmečių neremontuoto pastato, esančio prie teismo. „Tai miesto gėda“, – nuomonę ne kartą reiškė redakcijos žurnalistei skaitytojas. „Bangai“ susisiekus su pastato savininku paaiškėjo, kad jis planavo kapitalinį pastato remontą. Tačiau darbai nepradėti, nes, įgyvendinant Gargždų miesto urbanistinės teritorijos viziją, pastatas gali būti ir nugriautas.

Darbai net nepradėti

Pasak gargždiškio (vardas, pavardė redakcijai žinomi – aut. pastaba) bendrovei „Tik Jums“ priklausantis pastatas Klaipėdos gatvėje – avarinės būklės. „Miesto architektūros ir rajono įvaizdžio gadinimas. Kur matyta, kad centre esantis pastatas būtų neremontuotas daugiau nei 60 metų?“ – piktinosi skaitytojas.

„Bangai“ vasarą susisiekus su pastato savininku Valdu Ilginiu, jis žadėjo, kad vos tik gaus leidimą iš Savivaldybės, pradės kapitalinį pastato remontą. Planuota visiškai pakeisti stogą, nutinkuoti, perdažyti namo fasadą, atlikti kitus reikalingus darbus. Verslininkas į remontą buvo pasiruošęs investuoti daugiau nei 100 tūkst. Eur.

Savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas G. Kasperavičius paaiškino, kad vasarą vykusio Savivaldybėje susitikimo metu dauguma verslo atstovų pritarė, kad reikia parengti urbanistinę miesto centro teritorijos koncepciją, o jos rengime dalyvautų ir patys verslo atstovai.Baiminasi, kad teks nugriauti

Nors remonto darbus verslininkas buvo užsimojęs baigti iki rudens, tačiau šie kol kas net nepradėti. „Bangai“ susisiekus su pastato savininku, jis pasakojo, kad sulaukęs žinios iš Savivaldybės ir supratęs: pastato ateitis neaiški. „Nuėjęs pasikalbėti dėl leidimo remontui, sužinojau, kad ateityje galbūt man priklausantis pastatas išvis būtų griaunamas, įgyvendinant urbanistinę teritorijos viziją. Mes patys norėjome atlikti reikalingus remonto darbus ir stengtis, kad Gargždai gražėtų. Tačiau jei pakeisime stogą, kapitaliai sutvarkysime pastatą, o paaiškės, kad po metų jį reiks griauti? Būtų nelogiška investuoti. Šiuo metu esame nežinioje, tačiau nesame prieš pokyčius. Visuomet reikia ir galima rasti bendrą kalbą ir priimti racionalius sprendimus“, – komentavo V. Ilginis ir užsiminė, kad verslininkams, kuriems priklauso pastatai Gargždų centre, Savivaldybė jau pristatė, kaip būtų pertvarkyta teritorija Gargždų centre.

Kvies verslą į diskusiją

Kaip „Bangą“ informavo rajono Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius, vasarą verslo atstovai buvo pakviesti į diskusiją, kurios metu buvo pristatyti „Structum“ projektui „Išmanusis miestas VI“ pateikti 4 studentų darbai. Juose nurodyti įvairūs urbanistiniai pasiūlymai centrinei miesto daliai, kuriuose, pavyzdžiui, numatomi nauji funkciniai ryšiai nuo Klaipėdos gatvės per turgaus teritoriją su Vingio gatve, siūlomas naujas teritorijos užstatymas ir pan.

Pasak G. Kasperavičiaus, susitikimo metu dauguma verslo atstovų pritarė, kad reikia parengti urbanistinę šios teritorijos koncepciją, o jos rengime dalyvautų ir patys verslo atstovai. „Ruošiant šią koncepciją kartu su verslu ir būtų sprendžiami klausimai, susiję su verslininkų pastatais, jų sklypų ribomis, būtų atsižvelgiama į jų siūlymus. Tik išdiskutavus ir priėmus visiems priimtiną sprendimą būtų rengiamas detalusis teritorijos planas. Visa ši procedūra, kol visi pasiūlymai suguls į konkretų dokumentą – naują detalųjį planą, galėtų užtrukti apie 2 metus. Urbanistinės koncepcijos rengimą planuojama pirkti kitąmet, verslo atstovai diskusijose bus pakviesti dalyvauti, kai prasidės koncepcijos rengimas“, – detalizavo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas.

Aistė NOREIKAITĖ

„Bangos“ archyvo nuotr.


Taip pat skaitykite:

Tūba pasitarnavo mokyklos iškabai
Už karantino taisyklių pažeidimus slegiančios baudos, bet susilaikyti sunku
Speigas aušino pandemiją, tačiau be aukų neapsiėjo
Brožių bendruomenę išgarsino socialinis verslas
Improvizacija – „Močiutės košė“

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Grokime atsakingai

Dėl pasitraukusių dviejų ministrų Italijos Vyriausybė krizėje; po…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook