Fotoreportažas

Pasaulio kulinarinis paveldas – iš rajono virtuvių


Nuo bulvinių blynų iki tekilos – štai tokiu patiekalų asortimentu vaišinosi į Tarptautinės turizmo dienos šventę „Turizmas susieja kultūras“ susirinkę svečiai. Net neabejodamas, kad geriausia skirtingų kultūrų jungtis veda per skrandį, Gargždų turizmo informacijos centro kolektyvas sumanė „įdarbinti“ Klaipėdos rajone turizmo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančius verslininkus. Mielai sutikę pavaišinti pačių gamintais patiekalais, verslininkai pristatė dešimties pasaulio šalių virtuves, tačiau firminių receptų neišdavė – tai jų sėkmingo verslo paslaptys.


Vilioja firminiais patiekalais


Pražiopsojusiesiems Tarptautinę turizmo dieną nelieka nieko kito, kaip graužti nagus. Mat tokios gausybės vaišių ir nuo jų beveik lūžtančių stalų Gargždų kultūros centre nė seniai nėra buvę. Negana to, dešimt pasaulio šalių reprezentavusių patiekalų kasdien vargu ar paragausi – dauguma jų ruošiami iškilmingų švenčių progomis, užsisakiusiems paslaugas populiariausiose rajono kaimo turizmo sodybose ar restoranuose.


Gargždų turizmo informacijos centras prisijungti prie smagios atrakcijos įkalbėjo skirtinguose rajono kampeliuose turizmo verslu užsiimančius verslininkus. Dauguma jų gali pasigirti turintys ilgametę patirtį ir būtent išskirtiniu valgiaraščiu viliojantys klientus.


Kaimo turizmo sodybos „Šaulys“ šeimininkė Aistė Kundrotaitė kvietė pasivaišinti trijų rūšių mėsos vėrinukais. Gruzijos virtuvę simbolizavę patiekalai tradiciškai kepti ant žarijų – tai išskirtinis „Šaulio“ patiekalų gamybos būdas. „Pristatydami firminį „Šaulio“ kepsnį bei vištienos ir kiaulienos šašlykus supažindinome su populiariausiais restorano gaminiais. Klientus čia ypač vilioja natūraliai ant žarijų kepta mėsa, o nuolatiniai klientai valgiaraštį moka atmintinai“, – džiaugėsi „Šaulio“ šeimininkė A. Kundrotaitė, gyrusi originalią šiųmetės Turizmo dienos idėją.


Gamina namuose


Norvegijos virtuvę pristatę kaimo turizmo sodybos Šiūpariuose šeimininkai Saulius ir Airida Baniuliai kvietė ragauti įdarytos lašišos. „Įprastai ruošdami banketus klientams siūlome apie 15 patiekalų, o žuvį rekomenduojame ne tik dėl ypatingo skonio, bet ir kaip stalo puošmeną“, – patikino S. Baniulis. Verslininkas džiaugėsi, jog šiemet verslas sekėsi turbūt dvigubai geriau nei pernai, o kiti metai nusimato ne ką prastesni – vestuvininkai jau užsisakė vaišes ateinančiai vasarai.


Sėlenų kaime įsikūrusioje sodyboje „Gaspada“ populiariausia lietuviška virtuvė. „Pernai pabandžiau padaryti naminio vyno, o žmona Jūratė iškepė pyragaičių, kurie „neina į kūną“, – šmaikščiai šventės dalyviams atsivežtus patiekalus pristatė šeimininkas Algirdas Žemgulis. Paklausti, kokio patiekalo dažniausiai pageidauja svečiai, šeimininkai teigė, kad jų sodyboje nė viena šventė neįsivaizduojama be naminio kastinio su bulvėmis.


Čia pat vietoje buvo plikomos Laukininkų žemės arbatos, kurias pristatė ekosodyba „Gandrų dvaras“. Jos šeimininkė Zofija Tikuišienė patikino, kad laukinėje gamtoje rinktos vaistažolės saugo sveikatą ir grožį, tad būtent vaistažolėmis žmonės vis dažniau turėtų pakeisti įprastus gėrimus, tokius kaip kava, vynas ir kt. Keturiolikos receptų arbatas iš savo ekologinio ūkio siūlanti Zofija Laukininkų žemės arbata vaišino ir šventėje dalyvavusius rajono valdžios atstovus.


Pagardino tekila ir vynu


Petrutės ir Vytauto Račkauskų sodyba atstovavo karaimų virtuvei. Jie paruošė gardžių kibinų bei daržovių pyragą. Kepyklėlė-picerija „Ievos skanėstai“ vaišino tradiciniu Italijos patiekalu – šeimynine pica. Sodyba „Strykis“ pristatė „Kafiją“ ir pyragus pagal senas Mažosios Lietuvos tradicijas. Vila „Meksikana“ siūlė svečiams paragauti meksikietiškų tortilijų ir tradicinio meksikiečių gėrimo tekilos. Vilos šeimininkė Angelė Mockuvienė patikino, kad meksikietiškos virtuvės šedevrų neretai pageidauja čia puotaujantys svečiai.


Priekulėje įsikūrusių svečių namų „Mingė“ savininkai Jūratė ir Saulius Budriai šventėje savo verslą reprezentavo izraelietiškais patiekalais. Tik ar žinojote, kad bulviniai blynai yra atkeliavę iš Izraelio virtuvės?


Popietės staigmena tapo Klaipėdos rajono savivaldybės Turizmo tarybos pirmininko Algirdo Liaudanskio lauktuvės. Neseniai viešėjęs saulėtoje Portugalijoje politikas pavaišino šios šalies virtuvės simboliu – vynu ir taip pristatė vienuoliktąją kulinarijos paveldo šalį – Portugaliją.


Jolanta VENSKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių