Etninei kultūrai puoselėti – mažiau lėšų

Kasmet vis mažiau lėšų skiriama etninės kultūros puoselėjimo ir plėtros rajone projektų finansavimui, nes mažėja ir prašymų.

Štai 2015 m. iš rajono kultūros, švietimo įstaigų ir bendruomeninių organizacijų buvo gauta prašymų etnokultūros projektams finansuoti už 20,6 tūkst. eurų, 2016 m. – už 23 tūkst. eurų, 2017 m. – už 17,6 tūkst. eurų. Strateginiame rajono Savivaldybės veiklos plane 2018 ir 2019 m. šioms programoms numatyta po 11,6 tūkst. eurų, 2020 m. – 12 tūkst. eurų.

Rajono Taryba pritarė naujiems Etninės kultūros puoselėjimo ir plėtros Klaipėdos rajone projektų finansavimo nuostatams. Teigiama, jog bent iš dalies bus galima per programas užtikrinti regiono ir krašto etninės kultūros vertybių prieinamumą, tęstinumą, apsaugą ir sklaidą, tenkinant visuomenės etnokultūrinius poreikius.

Beje, svarstant projektą prieš mažesnį etnokultūros finansavimą pasisakė Tarybos narys Egidijus Skarbalius, atkreipdamas dėmesį į tai, kad ateinančius dvejus metus lėšos etnoprogramoms bus skiriamos dvigubai mažesnės negu pernai. „Atimti lėšas iš etnokultūros – prigimtinės kultūros – tai tas pats, kas atimti pinigus iš savo tėvų“, – pasisakė E. Skarbalius.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Šimtmečio emigrantai

Turėtume šokti iš džiaugsmo: oficialiosios statistikos duomenimis, šių metų pirmąjį pusmetį imigracija į Lietuvą išaugo dvigubai, o emigracija sumažėjo ketvirtadaliu.…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar žinote, kada vyks savivaldos rinkimai?