Ešenbacho ir gargždiškių draugystei nebaisios net audros

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos bendradarbiavimas su Vokietijos miesto Švabacho Volframo fon Ešenbacho menų gimnazija šiemet mini 25-erių metų jubiliejų. Anot projekto vadovių, anglų kalbos mokytojų Alinos Kalinauskienės ir Editos Girgždienės, pirmieji ryšiai su šia mokykla buvo užmegzti asmeninių mokytojų kontaktų dėka. Vėliau prasidėjo oficialūs Volframo fon Ešenbacho menų gimnazijos mokytojų vizitai į Gargždų gimnaziją.

Kiekvienais metais – ir naujokų

Jaunuoliams iš Vokietijos atvykimas Lietuvon šiais metais pareikalavo daug kantrybės ir fizinės ištvermės. Užsieniečiai kėlėsi keltu, tačiau papuolė į patį audros įkarštį! Beveik dvi paras vėlavę atvykti Eschenbacho menų gimnazijos moksleiviai džiaugiasi, jog kelionę atlaikė geriau nei tikėjosi.

Gargždiškiai ir jaunieji menininkai iš Vokietijos susitinka kiek­vienų metų rudenį. Susitikimų tikslas – dalyvauti kasdieniame gyvenime, aplankyti svečią šalį, tobulinti kalbinius ir bendravimo įgūdžius. Apsilankymų metu yra organizuojami grupiniai užsiėmimai, kuriuose abiejų šalių moksleiviai gali geriau pažinti kitos šalies kultūrą. Anot mokytojos A. Kalinauskienės, šiemet svečiams buvo paruošta labai įdomi programa. Tam, kad būtų skatinama nuolatinė informacijos sklaida apie projektą, kiekvienais metais į šias veiklas yra stengiamasi įtraukti vis kitus moksleivius.

Tema – etnografija ir kultūra

Svečiai šiemet turėjo gerokai mažiau laiko viešnagei. Mat mokiniai ir mokytojai privalo grįžti į Vokietiją iki svarbių egzaminų pradžios. Tačiau pasikeitę planai nepakišo kojos moksleiviams iš užsienio geriau susipažinti su mūsų šalies tradicijomis. Šiemet projekto programos tema yra etnografija ir kultūra. 17 projekto dalyvių grupė, lydima projekto vadovių iš Vokietijos ir Lietuvos, leidosi į kelionę po Lietuvą. Buvo aplankyta Telšių etnografinė sodyba, Anykščiuose kiekvienas moksleivis turėjo galimybę pamatyti Duonos kelią ir išsikepti jos pats. Taip pat jaunuoliai apsilankė Nidoje. Svečiai buvo mokomi piešti ir dekoruoti vėtrunges, taip pat – šlifuoti gintarą. Klaipėdoje jaunieji menininkai lankė Pilies muziejų, kuriame buvo paruošta autentiška viduramžių programa. Veiviržėnų amatų centras svečios šalies atstovus supažindino su puodų žiedimu.

Būnant Lietuvoje kiekvienam projekto dalyviui patiko ir įsiminė skirtingi užsiėmimai. Vieniems didesnį įspūdį paliko Anykščiai, kitiems – Telšiai. Nida moksleiviams šiemet tapo lietingu ir niūriu prisiminimu, nes per kelionę norėdami pamatyti didžiąją kopą, visi buvo permirkę iki paskutinio siūlo!

Žavėjosi šeimų svetingumu

Vokietijos gimnazistai edukacines programas taip pat turi ir šeimose, kuriose gyvena, kai atvyksta į Gargždus. Sekmadienį, laisvą dieną, šeimos savo lėšomis ir iniciatyva vežėsi svečius aprodyti Gargždų miestą, Palangą, o kiti ir dar toliau. „Mūsų draugų tėvai labai rūpestingi. Jeigu imamės kokios nors veiklos namuose, tai jie visada mums labai padeda“, – svetingumu gėrėjosi svečiai. Kai kurios šeimos būrėsi į grupeles ir visi kartu stengėsi užimti atvykusius svečius.

Anot projekto vadovių, vaikai labai susidraugauja. „Būna ir taip, kad ryšys nutrūksta. Tačiau smagiausia, kad šie ilgi bendradarbiavimo tarpusavyje metai padėjo susikurti naujai, tarptautinei šeimai! Aišku, tai buvo seniai, bet tai įvyko“, – džiaugsmo neslėpė abi mokytojos.

Julija BANIENĖ

Klaipėdos universiteto studentė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių