Džiaukimės gyvenimu. Jis nuostabus!

Mane stebina nuliūdę vyresnio amžiaus žmonių veidai. Kartais sau leidžiu pasiteirauti, kodėl toks liūdesys. Juk nei karas, nei žemės drebėjimas, nei skęstame, nei degame, vaikštome savo kojomis. Blogiau sėdintiems vežimėliuose.

Atsakymai beveik vienodi. Mažos pensijos ir neužtenka vaistams. Manęs atsakymai nebestebina. Juk neseniai nebe pirmą kartą gavome priedus prie pensijų. Turime dėkoti valdžiai ir mūsų išrinktiems Seimo nariams. Ir priedai esą per maži. Mielieji kolegos, juk kiek dirbome, tiek ir pensijos uždirbome. Negaliu džiaugtis gera pensija ir aš. Juk laisvės pradžioje buvo sunaikinti ūkiai, bedarbe tapau ir aš. Ėmiausi laikinų darbų. Matavau butus tada Inventorizacijos biure, teko matuoti ir žemę. Už tai negavau ir pensijos, kadangi valstybėje buvo sunki ekonominė padėtis, ir nusiraminau. Užtenka man pensijos. Per metus nemažai sutaupau dovanoms anūkų, jau studentų, gimtadieniams. Dar šią vasarą skyriau pinigų anūkės Lėjos skrydžiui į Ameriką. Ten net studentai sugeba susirasti darbo, ir anūkė pažadėjo man skolą grąžinti. Aš atsakiau, kad man nereikės, nes į dangų nenusinešiu. Susitaupau iš pensijos, nes nei gydytojams, nei vaistams man nereikia, nes savęs į kapus nevarau. Kad sergame, kad mums prireikia vaistų, esame kalti patys. Mums reikalingas tinkamas nevirtas, nekeptas, o gyvas, žalias, vitaminingas valgis, kurio turime gauti apie 70 proc. Kaitinant daržoves netenkama vitaminų ir mikroelementų, todėl ir prireikia daktarų pagalbos ir vaistų. Pradeda skaudėti kojos, slinkti plaukai ir kristi dantys. Turiu labai gerą sūnų, kuris su puikia šeima vasarą keliauja po užsienio kraštus, kartu vežasi ir dvi močiutes. Mane labai domina kitų tautų mityba, tad stebėjau, ar ten yra beplaukių žmonių. Tokie tik atvykėliai iš Baltijos kraštų. Tarp beplaukių pastebėjau pietinės Italijos picos gamintojus ir pirkėjus. Tad štai ir žinome, kodėl mes nelaimingi, kodėl skundžiamės sveikata.

Dabar senjorais valdžia labai rūpinasi. Net nežinau, kas ėmėsi organizuoti sporto užsiėmimus. Sporto treneriai Toma ir Inesa vadovauja mankštoms Sporto centre. Sportuoja apie 100 žmonių. Po mankštų išeina atjaunėję, pralinksmėję, todėl esame labai dėkingi treneriams ir organizatoriams. Ir visa tai nemokamai. Juo labiau, kad švenčiame ir sporto varžybas su vaišėmis. Kodėl neprisidėti liūdintiems prie tokių užsiėmimų?

Aš už gerą sveikatą esu labai dėkinga dabartiniam Seimo nariui Dainiui Kepeniui, prieš 30 metų Palangoje įkūrusiam Sveikatos mokyklą. Pasinaudojau ir aš. Iš ten išskrendu kaip su sparnais. Išklausome gerų patarimų sveikatos temomis, atliekame mankštą, maudomės jūroje. Nuostabu. Palinkėčiau liūdintiems pasinaudoti. Na, o užsiėmimų senjorai gali imtis dabar. Juk veikia Trečiojo amžiaus universitetas, ten skaitomos paskaitos įvairiomis temomis. Net nemokamai matome filmus. Šventėme gimtadienius. Susirinko apie 90 studentų. Turime puikius kursų organizatorius. Senjorams linkiu savo gerove pasirūpinti patiems, galimybių yra.

Romana RUSECKIENĖ


Taip pat skaitykite:

J. Ruškys: Gargžduose teritorijos planuojamos kompleksiškai
Nei panešti, nei pavežti
Brangiuose laukuose pernykštės kanapės įžiebė pasipiktinimą
Lietuvos čempionate – gargždiškės triumfas
Sulčių spaudėjai dar neįsibėgėjo

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Grybai vertesni nei rinkimai?

Grybautojų tema rugsėjo dienomis akivaizdžiai…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook