Dvi rajono mokyklos išbandytos koronaviruso atveju

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje ir Lapių pagrindinėje mokykloje pirmadienį fiksuota po 1 vieną COVID-19 infekcijos atvejį. Šiose švietimo įstaigose iš viso izoliuoti 73 asmenys, turėję kontaktus su infekuotaisiais. Mokyklų vadovai informuoja, kad imtasi visų apsaugos priemonių, situacija suvaldyta, ugdymo procesas vyksta įprastu ritmu, o atitinkamoms klasėms paskirtas nuotolinis mokymas.

Situacijoje – it kumštis

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Ona Sturonienė „Bangai“ vakar teigė, kad šiuo metu izoliacijoje yra 60 asmenų, trečiųjų klasių moksleiviams paskirtas nuotolinis mokymas. Mokyklos vadovė akcentavo, kad situacijai suvaldyti buvo sukoncentruotos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento Gargždų skyriaus, Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus, gimnazijos komandos bendros pajėgos.

„Žinoma, pirmadienį patyrėme lengvą šoką, tai buvo savotiškas išbandymas, kaip esame pasiruošę koronaviruso atvejams mūsų gimnazijoje. Neslėpsiu, pirmosiomis valandomis buvo tam tikro nerimo, kilo nemažai įvairių klausimų, tačiau dabar mokyklos bendruomenė yra susitelkusi, grįžtame į įprastas ugdymo proceso vėžes, tik trečiokams mokymas – nuotoliu. Vakar vakare situaciją išsamiai aptarėme ir su gimnazijos taryba. Neperdėsiu sakydama, kad esame it kumštis, labai noriu padėkoti visam savo kolektyvui, pavaduotojoms už pagalbą, konkrečius veiksmus“, – antradienį ryte telefonu „Bangai“ pasakojo direktorė O. Sturonienė. Ji akcentavo, kad jau dabar žinoma, jog tris pamokas vedusi ir sukarščiavusi specialistė (ji yra ne mokytoja), kuriai nustatytas COVID atvejis, dirbo atsakingai, laikėsi atstumų ir asmens higienos reikalavimų.

Pasak gimnazijos vadovės, ugdymo procesą, užklasinę veiklą stengiamasi organizuoti taip, kad būtų kuo mažiau pašalinių kontaktų, daug veiklos perkeliama į internetinę erdvę.

„Mums labai svarbus patikimas internetinis ryšys. Kartais kaip iš giedro dangaus atsiranda trukdžių, sulėtėja greitis. Tad šiuo metu dedame pastangas garantuoti kokybišką ryšį“, – kalbėjo O. Sturonienė.

Kontaktai buvo minimalūs

Antradienį ryte įprastu darbo ritmu dirbo ir Lapių pagrindinė mokykla. Nustatytą vieną COVID atvejį ir toliau sekusius veiksmus mokyklos direktorė Vilija Lukauskienė įvardija tarsi repeticiją. „Pasitikrinome, kaip esame pasiruošę veikti koronaviruso pandemijos grėsmės metu. Šiuo metu 13 asmenų yra izoliacijoje. Noriu nuraminti, kad neformaliojo ugdymo specialistas, kuriam nustatytas COVID atvejis ir kuris vedė užsiėmimus mokiniams, į mokyklą buvo užėjęs pasiimti tik raktų. Tad kontaktai mokyklos patalpose buvo labai minimalūs. Mokiniams užsiėmimai vyko Kultūros namuose. Šias patalpas jau dezinfekavo tokias paslaugas teikianti Savivaldybės pasamdyta bendrovė“, – „Bangą“ informavo V. Lukauskienė pridurdama, kad antrokams vyksta nuotolinio mokymo pamokos. Mokyklos vadovė telefonu teiraujasi tėvų apie mokinių sveikatą, kol kas jokių vaikų savijautos sutrikimų niekas nepastebėjo.

Lapių pagrindinės mokyklos direktorė V. Lukauskienė atkreipė dėmesį, kad nors apie koronavirusą yra daug informacijos, tačiau visuomenėje stinga pakantumo ir supratingumo, sklinda įvairūs gandai. „Jei mūsų mokyklos neformaliojo ugdymo specialistui, kuris užsiėmimus vedė kartą per savaitę, nustatytas ligos atvejis, taigi nereiškia, kad mes visi esame infekuoti. Yra imamasi visų atsargumo priemonių, pats specialistas, kurį vaikai labai myli ir noriai lanko užsiėmimus, yra labai atsakingas, griežtas. Vaikų į užsiėmimus neleisdavo be specialios aprangos. Tad jokioms interpretacijoms pagrindo nėra“, – kalbėjo V. Lukauskienė.

Apsaugoti ir save, ir aplinkinius

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento Gargždų skyriaus vedėja Aušra Syminienė „Bangai“ teigė, kad Klaipėdos rajone situacija dėl koronaviruso grėsmės yra valdoma, dėl pastarųjų atvejų švietimo įstaigose taip pat yra imtasi atitinkamų priemonių. „Taip, mūsų specialistų kasdienybė dabar nėra lengva, krūvis yra didelis, tenka dirbti ir savaitgaliais. Tačiau suvokiame, jog šiuo metu, kol dar nėra vakcinos, turime susitelkti, išmokti gyventi dabartinėmis pandemijos padiktuotomis sąlygomis, daryti viską, kas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, kad koronavirusas neplistų, kad jis būtų kontroliuojamas“, – samprotavo A. Syminienė. Ji akcentavo, kad izoliacijoje esantys asmenys privalo laikytis visų asmens higienos reikalavimų, tai apsaugo ne tik patį žmogų, bet svarbiausia ir aplinkinius. Atsakingas elgesys užkerta kelią plisti užkratui ir, priešingai, atsipalaidavimas tą grėsmę itin padidina. „Tokios situacijos plika akimi matomos publikuotose ar į feisbuką įkeltose nuotraukose, kai žmonės įvairiuose renginiuose, subuvimuose nesilaiko reikiamų atstumų, nedėvi kaukių“, – atkreipė dėmesį A. Syminienė. Pasak jos, moksleiviams, kurie dabar yra izoliacijoje, namuose reikia sudaryti atitinkamas sąlygas: kartu su vaiku vienoje erdvėje gali būti tik vienas tėvas, negalima kontaktuoti su kitais artimaisiais, nuolat reikia naudoti asmens higienos priemones, vėdinti patalpas ir kt.

„Žinoma, šeimoms nėra lengva, tačiau valstybė garantuoja biuletenį prižiūrinčiam tėvui, Vyriausybėje svarstoma sumažinti izoliacijos dienas nuo 14 iki 10“, – kalbėjo NVSC Klaipėdos departamento Gargždų skyriaus vedėja A. Syminienė.


  • NVSC duomenimis, šiuo metu Klaipėdos rajone COVID-19 serga 23. Lietuvoje serga 3 386 žmonės, pasveikusių – 2 842, iš viso patvirtinta atvejų nuo pandemijos pradžios – 6 248. Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu) – 34 624.

Vilija BUTKUVIENĖ


Taip pat skaitykite:

A. Bogdanovas. Svarbu didinti gyventojų pasitikėjimą ir gerinti paslaugų teikimą
Rinkimų drama baigėsi P. Gražulio pergale:  R. Petrauskienė sustoti neketina
Panaudotoms žvakidėms – specialūs konteineriai kapinėse
Pertekliniai ženklai prie įstaigų
Jaunieji gargždiškiai – II lygos nugalėtojai
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate – setas su 70 taškų
Veiviržėniškės gėlės – įvairioms progoms
Apdraudusieji ūkinius gyvūnus gali susigrąžinti dalį išlaidų
Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis
Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį
Konsultavimo paslaugos kaime –  abipusė nauda

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi?

Seimo rinkimų antrojo turo Klaipėdos…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook