Drevernoje įsibėgėjo šaktarpis

Nepriklausomybės atkūrimo 31-ųjų metinių proga dreverniškiai kultūros darbuotojai sukūrė muzikinį filmą-sveikinimą „Pavasaris Drevernoje“. Jo leitmotyvas – pavasaris pamario kaime dvelkia poezija ir šiek tiek – stintomis. Tai praeities prisiminimas su dabarties detalėmis.

Per šaktarpį „Žvejytės“ filmavosi marių pakrantėje.

Nuo vasario pabaigos Priekulės kultūros centro Drevernos kultūros namų darbuotojai fotografavo pavasarėjančias Kuršių marias. Šaktarpis prasidėjo kovo pirmą dieną. „Tai laikas, kai pradėjus tirpti ledui nebegali nei atsistoti ant jo, nei nuleisti valtį – eina ledai. Šišioniškiai tai pavadino šaktarpiu, – atskleidė Drevernos kultūros namų renginių organizatorė Virgina Asnauskienė. – Žiūrovai turės galimybę pamatyti, kaip sparčiai pavasarėja pamaryje.“

Buvusiame žvejų kaime jų nebeliko, ir stintomis beveik nekvepia – tik keletas poledinės žūklės žvejų mėgėjų kartais jų ištraukia. Tačiau kultūros namų archyvuose pavyko aptikti vilniečio fotomenininko Arūno Baltėno fotografijų, kuriose jis kadaise įamžino žvejus, stintas gaudančius bunbinimo būdu, kuris, pasak V. Asnauskienės, paskelbtas nacionalinės kultūros paveldu. „Filme skambant jaunųjų dreverniškių atliekamai liaudies dainai, žiūrovai pamatys nuotraukose senuosius Drevernos žvejus, – dėstė renginių organizatorė. – Be to, nufilmavome mūsų kaime besikuriančią amatininkę, senovinių valgių rekonstruktorę Editą Nurmi, kuri pristato senoviškai keptą duoną su viduje kepta žuvimi.“

Be to, pateikiamas senas šišioniškės Annos Gelžiutės-Jurėnienės receptas, kaip pasigaminti skanią „patrovą“ su bulvėmis, svogūnais ir stintomis. Drevernos kultūros namų folkloro grupė „Žvejytės“ šventės proga sveikina šio krašto daina apie žvejus.

Jautri filmo pabaiga – į Dreverną iš emigracijos sugrįžusių Daivos ir Audriaus Jakų dukra Eva deklamuoja eilėraštį. „Nesistebėkite jos akcentu – mergaitė tik šiais mokslo metais pradėjo mokykloje mokytis lietuvių kalbos“, – pastebėjo V. Asnauskienė.

Filme-sveikinime taip pat yra svarbus epizodas iš bibliotekos: Vytauto Mačernio metais skaitomi jo ir Vinco Mykolaičio-Putino eilėraščiai – mokinio ir mokytojo. Šį originalų sveikinimą-filmą „Pavasaris Drevernoje“ sukūrė dreverniškiai kultūros darbuotojai V. Asnauskienė, Vilma Klipštienė ir Zigmas Lygnugaris. Jis bus rodomas kovo 10 d. 16 val. Drevernos kultūros namų feisbuko paskyroje ir „YouTube“.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Drevernos kultūros namų archyvo nuotr.


Taip pat skaitykite:

Naujoji  valdančioji dauguma keis ir vadovybę.
7 – Jaunimo erdvė – iššūkis išjungti socialinius tinklus
Privalomas augintinių ženklinimas – gyvūnų saugumui ir žmonių atsakomybei
Visą savaitgalį – galimybė pasiskiepyti prioritetinėms grupėms
Buvę gyvenviečių paštai – rajono reikmėms
Tradicinių amatų puoselėtojams – parama
Gyvojoje skiepijimosi eilėje Gargžduose –  ir apsisprendę, ir abejojantys
Turgaus prekiautojus slegia nežinomybė dėl ateities
Gargždiškė iš Švedijos atidarė natūralių produktų parduotuvę
Klaipėdietės verslininkės: dėvėta mada – ne gėda
Vėtyto ir mėtyto Kantvainų vėjo malūno istorija
Gargždų krašto muziejus įvardija karantino praradimus
Jaunieji gribžiniškiai kelyje bus saugesni
Laukia ypatingi metai Gargždų atvirame jaunimo centre
Klaipėdos rajonas tampa unikalios idėjos dalimi
Skelbiamas konkursas Gargždų autobusų stoties statyboms
UAB „Mida LT“ – nominacijos „Wonder of 2020“ nugalėtoja
Priklausomybė nuo azartinių lošimų atėmė viską: atsitokėjo tik praradęs laisvę
Masažas – procedūra, turinti daugiau naudos nei dažnas pagalvoja

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Vieniems – vienaip, kitiems – kitaip

Ketvirtadienį gargždiškis, dirbantis Klaipėdoje, iš…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook