Drevernoje ir Svencelėje nuo potvynių saugos nauji pylimai

Pasak Administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo, sumažėjus potvynių rizikai, gyventojai patirs mažiau nuostolių.

Klaipėdos rajone įgyvendintas unikalus projektas, kurio metu Drevernos ir Svencelės teritorijoje buvo rekonstruoti esami ir įrengti nauji pylimai. Taip sumažės potvynių rizika, tad bus apsaugoti ne tik gyventojai ir jų turtas, bet ir kultūros paveldas, šių vietovių infrastruktūra.

Rekonstrukcijos metu pylimai buvo paaukštinti, paplatinti bei sustiprinti, įrengtos ir apsauginės priemonės, neleisiančios jų pažeisti bebrams.Nuo potvynių Drevernos ir Svencelės teritoriją saugoję pylimai buvo per žemi, pasenę, pažeisti besikartojančių potvynių, apgadinti bebrų. O dalyje teritorijos visai nebuvo jokių apsaugos priemonių. Be to, remiantis Aplinkos apsaugos agentūros potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapiu, ši teritorija patenka į didelės kompleksinės rizikos zoną.

„Sumažėjus potvynių rizikai, gyventojai patirs mažiau nuostolių, nebebus užliejami laukai, taip pat nebus ribojama gyventojų judėjimo laisvė, kuomet užliejami atskiri plotai. Projekto naudą pajus tiek Drevernos, tiek Svencelės gyventojai. Be to, gyvenvietės dabar ne tik labiau apsaugotos, bet ir atrodo tvarkingiau“, – sako Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Projekto „Potvynių rizikos mažinimo priemonių įgyvendinimas Svencelės polderyje“ metu esami pylimai buvo rekonstruoti juos aukštinant ir platinant, Drevernoje įrengtos naujos apsauginės inžinerinės priemonės, kurių vieta derinta su gyventojais. Vietoje numatytų naujai įrengti pylimų priimtas sprendimas įrengti apsaugines sieneles. Jos buvo pritaikytos prie privačių žemės sklypų savininkų ir naudotojų žemės sklypų ribų ir pravažiavimų pločių.

Taip pat rekonstrukcijos metu nušienauti pylimai, iškirsti krūmai, medžiai, buvę ant pylimo ir patekę į jo apsaugos zoną. Pylimai paaukštinti, paplatinti ir sustiprinti, taip pat įrengtos apsauginės priemonės, neleisiančios jų pažeisti bebrams. Pylimų viršus padengtas žvyro danga, todėl jais galima vaikščioti.

„Šiemet tai jau trečias mūsų įgyvendintas projektas, skirtas apsaugoti gyventojus nuo potvynių. Pavasarį buvo rekonstruotas Purmalių pylimas, perstatyta pralaida, įrengtas apsauginis vožtuvas, o Priekulės seniūnijos Pjaulių kaime rekonstruotas Jokšų polderio drenažo kolektorius ir dalis griovio“, – teigia Administracijos vadovas A. Bogdanovas.

Pylimų rekonstrukcija ir statyba Drevernoje ir Svencelėje finansuoti iš ES Sanglaudos fondo ir Savivaldybės biudžeto lėšomis, jį administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra. Projekto vertė – 1,1 mln. Eur.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija


Taip pat skaitykite:

Rinkimų drama baigėsi P. Gražulio pergale:  R. Petrauskienė sustoti neketina
Panaudotoms žvakidėms – specialūs konteineriai kapinėse
Pertekliniai ženklai prie įstaigų
Jaunieji gargždiškiai – II lygos nugalėtojai
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate – setas su 70 taškų
Veiviržėniškės gėlės – įvairioms progoms
Apdraudusieji ūkinius gyvūnus gali susigrąžinti dalį išlaidų
Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis
Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį
Konsultavimo paslaugos kaime –  abipusė nauda

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi?

Seimo rinkimų antrojo turo Klaipėdos…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook