Dovanų metas

Dovanų metas

Nors šv. Kalėdų dar nesulaukėme, dovanos liejasi per kraštus. Iš Seimo rūmų atskriejo žinia, jog startuoja pensijų kompensavimas, nuo 2015 metų didės ligos pašalpos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad bus sotesnis ir bedarbių duonos kąsnis: maksimalus nedarbo išmokos dydis sugrąžinamas į prieškrizinį lygį – sieks 1041,60 Lt (301,67 €). Puiki žinia, tačiau ją iškart palydėjo nepasitenkinimo banga.

„Išeina taip, kad maksimali bedarbio pašalpa 2015 m. lenks minimalų mėnesinį atlyginimą. Pastarasis vargais ne galais pakeltas iki 1035 Lt (300 €). Tai kokia logika dirbti? Kam keltis anksčiausiai, stovėti prie konvejerio, jei nosį krapštydamas prie televizoriaus gali net didesnę nedarbo išmoką gauti? Pusmetį – garantuotai“, – šaukė pasipiktinusieji. Anot jų, užuot skatinus darbingumą, valdžia augina išlaikytinių gvardiją. Verčiau pamąstytų apie minimalios mėnesinės algos padidinimą. Juk Lietuva vis dar velkasi Europos Sąjungos uodegoje. Tačiau stabtelkime, juk maksimalią nedarbo išmoką gaus tik tie, kurie uždirbo tikrai ne minimumą. Tam ir mokame mokesčius, kad ištikus bėdai, patekus į bedarbystės gniaužtus, neliktume tuščiomis kišenėmis: vietoj kelių tūkstančių gautume bent 1000 Lt. Sprendimas sugrąžinti bedarbio maksimalią pašalpą į prieškrizinį lygį, manau, visiškai logiškas ir racionalus.

Dovanų dovanėlėmis rinkėjus turėtų apipilti ir šiame „Bangos“ numeryje kalbinami kandidatai į Klaipėdos rajono mero postą. Tiesioginiai rinkimai vyks kitais metais kovo 1 d., tačiau visas arsenalas priemonių rinkėjams pavergti kaupiamas jau dabar. Gyventojai bus apipilti kalendoriukais, skrajutėmis, laikraštukais, daliai nusišypsos laimė gauti ir gerberos žiedelį ar saldainių pakuotę.

Įdomiausia tai, jog kone visi iki šiol žinomi kandidatai į Klaipėdos rajono mero postą tvirtina tikį pateksią į antrąjį rinkimų turą. O dar sako, kad lietuviai kuklūs! Gali būti, kad toks pasitikėjimas apsimestinis. Pretendentai, matyt, gerai įsisavino viešųjų ryšių specialistų patarimus, jog būtina tikėti savimi. Kitu atveju kaip patikės kiti? Vis dėlto nereikėtų pamiršti, kad Lietuvoje yra gajus viktimizacijos sindromas (kai palaikomos aukos, tie, kuriems nesiseka). Manau, jei kuris nors viešai pradėtų dejuoti, kad jis vargšas neturįs galimybių investuoti į politinę reklamą, tad tikrai nelaimės, nors turi labai gerų idėjų, galbūt sulauktų netikėtos rinkėjų paramos. Juk lietuvio širdis vargšui, nuskriaustajam yra atvira...

Seime taip pat svarstoma galimybė įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus. Gal ir neblogai būtų, dar būtų vieni rinkimai, daugiau dovanų, staigmenų sulauktume. Tačiau tokiu atveju ar seniūnijose nebūtų daugiau politikos nei darbo? Užtenka, kad Savivaldybės tarybos posėdžiuose neretai skleidžiasi politikavimas vietoj produktyvaus klausimų svarstymo.

Ei, politikai, aplankykite ne tik kaimų bendruomenių, darželių, mokyklų, turgaus prekeivių, bet ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos darbuotojus. Kiek žinau, jie liko it musę kandę – be kalėdinio vakarėlio. Tiek ūkininkų, tiek verslininkų, tiek nevyriausybinių organizacijų šventiniams susibūrimams iš Savivaldybės biudžeto buvo skirta po kelis tūkstančius litų, o Administracijai – ne. Dalis darbuotojų dėl to jaučiasi esą neįvertinti, pamiršti... Tačiau pamąstykime, jei dabartinė valdžia skirtų lėšų Administracijos vakarėliui, turbūt oponentai sprogtų iš laimės. Štai kur nuteka mokesčių mokėtojų pinigai – valdininkų baliui! Puiki kompromituojanti medžiaga prieš tiesioginius merų rinkimus. Kita vertus, valstybės tarnautojai kasmet gauna kitą dovaną – kasmetinį vertinimą, galimybę pasikelti atlyginimą. Privačiame sektoriuje – tai retas reiškinys. O ant verslininkų ir ūkininkų nėra dėl ko griežti danties, juk pastarieji daugiausia ir papildo rajono Savivaldybės biudžetą. Taip, valstybės tarnautojai taip pat moka mokesčius, tačiau susijusius tik su darbo santykiais.

Apdovanojamųjų sąrašas per šv. Kalėdas paprastai būna gana ilgas. Tik nepamirškite ir paties svarbiausio – Jėzaus Kristaus. Jis labai laukia dovanų – gerų darbų.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nekantriai laukiame

Jau pirmadienį šaukiamas naujai išrinktos Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Tikriausiai jau šį savaitgalį kruopščiai lyginami kostiumai, kostiumėliai, palaidinės – juk…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas